Dom

Styl angielski nowoczesny - jak urządzić małe mieszkanie w stylu angielskim?

Styl angielski powstawał latami, a nawet wiekami. Ma swoje charakterystyczne, łatwe do wyróżniania cechy, które łatwo pozwalają go rozpoznać. Jaki jest styl angielski – kuchnia w wyspiarskiej aranżacji

Jeśli podoba ci się projekt przestrzeni z arystokratycznymi nutami, wygodny, przytulny i funkcjonalny, to kuchnia w stylu angielskim, jest dla ciebie. Kuchnia w stylu angielskim charakteryzuje się wyjątkową energią, luksusem, praktycznością i europejską estetyką.

Jaki powinien być styl angielski?

Kuchnia ma swoje główne cechy:

  • Wszystkie materiały muszą być naturalne lub ich wysokiej jakości imitacje.
  • Preferowane są meble o prostych kształtach i wyraźnych konturach. Nie używaj elementów krzykliwych, tandetnych, które psują styl angielski. Kuchnia powinna być majestatyczna, dostojna.
  • Głównym materiałem jest drewno. Można z niego zrobić nie tylko meble, ale także panele ścienne, podłogi itp .
  • W palecie projektowej zastosowano pastelowe, powściągliwe odcienie.
  • Wile widziane są nadruki w kratkę, kwiaty i paski.
  • Wykorzystaj luksusowe wyposażenie, tekstylia najwyższej jakości.

Jeśli przyjrzysz się szczegółowo angielskim wnętrzom, zauważysz, że często wykorzystują one elementy z innych stylów. Wnętrze kuchni w stylu angielskim wiąże się z wykorzystaniem szerokiej gamy kolorystycznej. Ważne jest, aby nie było tu jasnych akcentów i oczywistych kontrastów. Dominują tu stonowane tony, nawet jeśli masz czerwoną kuchnię w stylu angielskim. Naturalne drzewne, pastelowe kolory idealnie pasują do takich wnętrz. Pistacjowe, kremowe, jasnozielone odcienie będą świetnie wyglądać jako kolory tła. Ciekawą opcją są duety szarości z bielą lub błękitem. Jeśli chcesz jaśniejszych rozwiązań, to maksimum, na które możesz sobie pozwolić w ramach projektu pokoju w stylu angielskim, to żółty lub brązowy. W kuchni-salonie urządzonym w stylu angielskim świetnie zaprezentuje się kuchenka elektryczna lub biokominek, a także tradycyjny kominek.

Styl angielski wnętrza - charakterystyka

Jeśli pokój wygląda na drogi, elegancki, wyrafinowany, ale jednocześnie powściągliwy, najprawdopodobniej jesteś w domu w stylu angielskim. Charakterystyczną cechą jest wykorzystanie klasycznych form architektonicznych. Wykorzystanie orientalnych elementów w wystroju wprowadza do wnętrza kolonialnego ducha. Styl angielski wnętrza tworzy wrażenie statusu i szacunku dla tradycji rodzinnych. W klasycznym angielskim wnętrzu występuje drzewo gatunków szlachetnych: dąb bagienny, orzech, mahoń.

Styl angielski wnętrza to ściany pokryte drewnianymi panelami. Meble i gzymsy są również z drewna. Typowe dla takiego wnętrza są wysokie oparcia krzeseł i miękka tapicerka. Masywne drzwi, obecność kominka i malowidła. Ten pokój jest ciepły i przytulny.

Łazienka w stylu angielskim nowoczesnym

Jaka powinna być mała łazienka w stylu angielskim?

W domach brytyjskich łazienki zaczęły zajmować osobne pomieszczenie pod koniec XIX wieku, kiedy to w niektórych rezydencjach pojawiło się już centralne zaopatrzenie w wodę. Podobnie jak wszystkie inne pomieszczenia, łazienki zostały zaprojektowane zgodnie z ówczesną tradycyjną estetyką, łącząc elementy eklektycznego stylu wiktoriańskiego i kolonialnego. Mała łazienka w stylu angielskim to przede wszystkim zastosowane materiały. Staną się one tłem dla armatury i mebli. Dekorowanie ścian płytkami w angielskim wnętrzu jest raczej nietypowe: Brytyjczycy wolą wyłożyć ściany powłoką ceramiczną mniej więcej do połowy, a powyżej użyć farby lub nawet tapety z bogatymi ornamentami roślinnymi.

Wybierając kafelki, zwróć szczególną uwagę na kolor: nie bój się używać złożonych, bogatych odcieni zieleni, czerwieni, błękitu, brązu (mogą one dodać głębi małemu pomieszczeniu). Mała łazienka w stylu angielskim to zwykła kwadratowa płytka lub prostokątna błyszcząca, przypominająca równomiernie ułożone cegły.

Triki które pozwolą ci stworzyć mały salon w stylu angielskim

Jeśli planujesz mały salon w stylu angielskim, to weź pod uwagę, że tradycyjny kominek jest koniecznością. Meble powinny mieć zaokrąglony kształt. Zamiast stolika kawowego kup ławkę z zakrzywionymi nogami. Pożądane jest posiadanie regału na książki. W kuchni lepiej ukryć wszystkie nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego w drewnianych panelach.

Projektując mały salon w stylu angielskim, wykorzystaj elementy dekoracyjne w postaci lamp podłogowych, dwóch kinkietów rogowych i żyrandoli. W styl wpisują się również obrazy i lustra w masywnych złoconych ramach. Akcenty we wnętrzu możesz uzyskać za pomocą wazonów podłogowych, porcelanowych świeczników dekoracyjnych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz