Dom

Jak ozdobić dom na Halloween?

Halloween to jedno z najbardziej klimatycznych świąt, którego tajemnicza i nieco przerażająca atmosfera fascynuje coraz bardziej Polaków. Jednocześnie jest to idealny czas na kreatywność – zawsze możesz wykorzystać swoje talenty artystyczne i rękodzielnicze, aby udekorować swoje mieszkanie.

Halloween - dekoracje domu, które możesz zrobić samodzielnie

Dziś Halloween jest postrzegane jako tradycja amerykańska, spopularyzowana przez hollywoodzkie filmy. Jej korzenie są jednak znacznie głębsze. Dawniej w noc 1 listopada starożytni Celtowie świętowali Samhain, rozpalając ogniska i zakładając fantazyjne stroje odstraszające duchy. W VIII wieku ówczesny papież ogłosił tę datę dniem czci wszystkich świętych. Wkrótce te dwie tradycje zostały ze sobą ściśle powiązane, a poprzedzający je wieczór stał się znany jako Halloween. Z biegiem czasu głównymi tradycjami święta stały się uczty, rzeźbienie lampionów z dyni, przebieranie się i rozdawanie smakołyków.

W dzisiejszych czasach obchody Halloween opanowały cały świat. Na różnych kontynentach, w różnych krajach noc z 30 października na 1 listopada zamienia się w ekscytujące święto, wielką maskaradę. Organizowane są imprezy tematyczne, ludzie dekorują swoje domy motywami Halloween. Dekoracje domu mogą być dowolne, byle utrzymane w konwencji grozy

Aranżacja przestrzeni jest szczególnie ważna, kiedy u ciebie odbywa się impreza Halloween. Dekoracje domu to przede wszystkim dynie! Mnóstwo dyń! Wytnij z nich straszne twarze, pomaluj je na różne kolory lub udekoruj. Wykorzystaj liście, kwiaty oraz elementy tkaniny i metalu. Wykorzystaj pajęczyny, maski, pająki i wiedźmy, aby stworzyć niezwykłą kompozycję. Pajęczyna nici, nietoperze, girlanda, która będzie złowieszczo świecić w ciemności, także będzie się nadawać.

Jakie ozdoby na Halloween wykorzystać?

Jeśli głównym atrybutem średniowiecznego Halloween były światła, teraz tę rolę można powierzyć girlandom i lampom. Rozświetl swoje pokoje. Możesz szybko i bez dodatkowego wysiłku wykonać prosty wystrój z girland własnymi rękami. Wykorzystaj oświetlenie, ściemniając je, aby stworzyć wrażenie tajemniczości. Oto kilka sposobów na stworzenie idealnej ekspozycji na Halloween:

  • Ozdoby na Halloween powinny znaleźć się na ścianie. Stwórz pajęczynę girland, udekoruj ją wyciętymi z tektury postaciami nietoperzy, duchów i czaszek.
  • Przyklej plastikowe wycięcia nietoperzy do wnętrza klosza lampy stołowej. Po włączeniu lampy widoczne będą ich ciemne sylwetki. Ważne jest, aby upewnić się, że figurki nie są przymocowane zbyt blisko żarówki.
  • Proste ozdoby na Halloween można zrobić, wykorzystując świece. Zapal kilka białych świec, z których kapie „krew”. Połóż świece na papierowym ręczniku i zapal je czerwoną świecą, aż wypłynie wystarczająca ilość wosku, aby wyglądało to tak, jakby krew kapała po bokach.
  • Kup jasnopomarańczowe lampiony papierowe i udekoruj nimi swój pokój.
  • Wytnij twarz, sylwetkę lub inny upiorny wzór w dyni i umieść w środku świeczkę, lub małą girlandę na baterie.
  • Zapal małe białe świeczki w różnych miejscach i rozrzuć wokół nich fałszywe czarne robaki. Można je kupić gotowe lub wykonać własnymi rękami z plastiku, lub kartonu.
  • Jeśli żarówki w twoim domu są bardzo jasne, wymień je na ciemniejsze, aby uzyskać maksymalnie przyćmione oświetlenie.

Halloween dekoracje przed domem

Proste i przerażające dekoracje Halloween przed domem

Niech dynie staną się centralnym elementem twojego ogrodu, aby uczcić to święto w tradycyjny sposób. Pamiętaj jednak, że tradycje mogą i powinny się zmieniać, co oznacza, że nie powinieneś bać się wykorzystania nowoczesnych technologii, które ulepszą dekoracje Halloween przed domem.

Fajnym pomysłem są pająki dyniowe. Te stworzenia z dyni będą przerażającą ozdobą trawnika. Do wykonania tej dekoracji wybierz średniej wielkości dynie. Za pomocą szydła wykonaj cztery otwory po obu stronach każdej dyni i włóż do nich gigantyczne czarne łodygi odpowiednich roślin - będą to nogi pająków.

Inne dekoracje Halloween przed domem to wiszące straszydła. Za pomocą markera i narysuj na ścianach kilka nietoperzy czy duchów. Jeśli nie umiesz rysować, wytnij szablon i nałóż na niego farbę w sprayu.

Halloween - dekoracje do ogrodu dla każdego

Czy masz na swojej posesji poidełko dla ptaków? Umieść pośrodku niego dużą rzeźbioną latarnię z dyni z otworami na oczy, usta i nos. Wypełnij zbiornik mchem, aby uzyskał jeszcze bardziej przerażający wygląd.

Co jeszcze można wykorzystać w Halloween? Dekoracje do ogrodu z dyni są paradoksalnie najprostsze. Dekorując ganek, nie zapomnij o werandzie domu i ścianach. Umieść na nich grupę dużych i małych dyń z sylwetkami kotów i myszy oraz wszystkim, co kojarzy się z Halloween. Dekoracje do ogrodu możesz wyciąć z szablonu i nałożyć obrazy na dynie czarną farbą.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz