Dom

Ozdoby świąteczne nie tylko na choinkę - jak udekorować dom na święta?

Nie musisz wydawać wielkich pieniędzy na ozdoby świąteczne. Wszystkie jesteś w stanie przygotować samodzielnie w domu z rodziną

Ozdoby świąteczne na okno – ogólne porady

Przygotowując ozdoby świąteczne, należy trzymać się pewnych wytycznych.

  • Przed rozpoczęciem pracy wykonaj szkic, aby dokładnie wiedzieć, gdzie będzie znajdować się każda dekoracja.
  • Łącz różne techniki według własnego uznania. Pomaluj szkło, przyklej na nim płatki śniegu i udekoruj okno girlandą.
  • Ozdoby świąteczne na okno wyglądają lepiej, kiedy są rozmieszczone symetrycznie. Zastosuj powtarzający się wzór na obwodzie okna, na przykład płatki śniegu o tym samym kształcie, ale różnych rozmiarach. Ta technika daje doskonały efekt.
  • Nie marnuj energii na fantazyjne wzory. Nawet proste figury wyglądają ciekawie w oknach.
  • Nie zapomnij udekorować parapetów zabawkami, świecami i choinkami.
  • Ozdoby świąteczne na okno są niepełne bez oświetlenia. Powieś świecące girlandy na karniszu lub umieść je na parapecie.
  • Przypnij do zasłon domowe płatki śniegu lub lekkie ozdoby choinkowe.

Ozdoby świąteczne na parapet - przykłady dekoracji

Zanim samodzielnie wykonasz ozdoby świąteczne na parapet, przygotuj okna. Idealne będą rysunki na szkle. Wystarczy do tego:

  • Proszek do zębów, pasta lub biała farba.
  • Szklanka wody.
  • Szczotka.

Rozcieńczy proszek do zębów lub farbę wodą do konsystencji gęstej śmietany. Narysuj linię na szkle i pozostaw do wyschnięcia na kilka minut: mokra farba jest bardziej przezroczysta, a po wyschnięciu staje się gęstsza i bardziej matowa. Jeśli jesteś zadowolony z wyniku, zabierz się do pracy. Zaznacz na szybie falistymi liniami zaspy, a nad nimi pionowe ściany domów. Nie staraj się uzyskać idealnych konturów, niech rysunek będzie wyglądał jak dziecięcy, to doda mu uroku. Przy okazji, malowanie okien z dziećmi to świetny sposób na rodzinny wypoczynek. Następnie możesz dodać własnoręcznie wykonane naklejki. Wydrukuj szablony płatków śniegu. Przykryj je papierem do pieczenia i zabezpiecz tak, aby obraz się nie przesuwał. Nałóż grubą warstwę farby na papier do pieczenia wzdłuż widocznego konturu. Pozostaw farbę do wyschnięcia, najlepiej na noc. Do tej dekoracji pasować będą takie ozdoby świąteczne na parapet jak szyszki, bombki, gałązki sosnowe.

Stroik świąteczny

Uniwersalne i praktyczne ozdoby świąteczne na stół

Świąteczny stół będzie niekompletny bez serwetek – nie sposób wyobrazić sobie nakrycia stołu bez nich. Możesz jednak sprawić, że takie ozdoby świąteczne na stół będą wyglądać oryginalnie. Można to zrobić na dwa sposoby: wykorzystując produkty ozdobione różnymi dekoracjami lub samodzielnie tworząc urocze arcydzieła. To np. serwetki złożone w kształcie choinki. Możesz też wykorzystać wazony. W nich można umieścić zabawki, girlandy, świece i stworzyć niepowtarzalną dekorację, której nie znajdziesz w żadnym domu! Takie dekoracje stołu na Boże Narodzenie można również uczynić jadalnymi – wówczas wazon należy wypełnić suszonymi owocami, jagodami lub innymi podobnymi smakołykami.

Dekorowanie stołu świątecznego naturalnymi motywami zawsze wygląda atrakcyjnie. Aby to zrobić, możesz wykorzystać takie ozdoby świąteczne na stół jak wieńce, szyszki, ozdobne gałęzie. Naturalność jest często wymieniana wśród tegorocznych trendów w dekoracjach świątecznych, dlatego można je wykorzystać jako podstawę świątecznej dekoracji stołu.

Mało ciekawe bieżniki na święta można zastąpić bieżnikami w kształcie girland. Możesz do tego użyć różnych dekoracji. Może ułożysz na stole ścieżkę z migających światełek, użyć pachnących lasem gałązek, a może udekorujesz stół kolorowymi girlandami – wszystko zależy od twojej wyobraźni. Warto jednak zadbać o to, aby ten oryginalny bieżnik pasował do innych dekoracji stołu.

Proste i efektowne ozdoby świąteczne na drzwi

Abyś ty i twoi goście już od progu poczuli nastrój i ducha Świąt, możecie pięknie i kreatywnie udekorować drzwi! Najbardziej znane ozdoby świąteczne na drzwi to oczywiście wieńce bożonarodzeniowe. Są sprzedawane w sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz. Możesz też zrobić je sam z gałązek choinki i zabawek. Możesz także powiesić na drzwiach wejściowych świąteczną kokardkę w kolorze złotym, białym, zielonym lub czerwonym. Albo świąteczną skarpetę! Można w niej umieścić drobne upominki lub słodycze dla sąsiadów, lub kolędników. Jeśli masz ozdoby świąteczne na drzwi na baterie i wyrozumiałych sąsiadów, możesz powiesić świąteczne lampki wokół drzwi. Najpiękniejsze połączenia uzyskuje się z małymi kulkami i gałązkami choinki.

Możesz także ozdobić swoje drzwi naklejkami tematycznymi i sztucznym śniegiem w sprayu. Będziesz musiał je wyczyścić po świętach, ale jest to niedroga opcja dla tych, którzy nie chcą kupować wielu ozdób świątecznych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz