Klapki dla dziecka na basen, po domu i na plażę

Klapki dziecięce to obuwie, które może przydać się każdemu dziecku. Dzieci potrzebują klapków nie tylko na plażę. Powinno je mieć także każde dziecko, które chodzi na basen. Klapki sprawdzą się także do chodzenia po domu czy przydomowym ogrodzie. Wybór klapek dla dzieci jest na rynku naprawę bardzo duży. Wybranie tych idealnych nie jest jednak łatwe. Klapki dla dzieci muszą spełniać wiele ważnych funkcji. Jednym z ostatnich kryteriów wyboru klapków dziecięcych powinien być ich wygląd oraz cena.

Klapki dla dzieci: na co zwrócić uwagę na zakupach?

Wybierając się po zakup klapków dla dzieci, należy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, w jakich sytuacjach dziecko będzie je nosiło. Klapki dziecięce, które są przeznaczone na basen muszą być wykonane w taki sposób, aby zmniejszały ryzyko przewrócenia się na śliskiej powierzchni. Dobrej jakości klapki dla dzieci na chodzenia na basenie posiadają antypoślizgową podeszwę. Taka podeszwa na mokrej, a więc śliskiej powierzchni zapewnia doskonałą przyczepność. Dziecko może się po niej poruszać bardzo pewnie, ryzyko, że się pośliźnie i przewróci jest naprawdę bardzo niewielkie. Klapki dziecięce niezależnie od tego, czy są przeznaczone na basen, plażę czy do chodzenia po domu nie mogą być też zbyt ciężkie. Im są lżejsze, tym bardziej są wygodne, dzieci chętniej więc je noszą.

Klapki dla dziecka na basen

Jakie klapki wybrać dla dziecka?

Klapki dziecięce nie tylko zmniejszają ryzyko upadku na śliskiej powierzchni, ale też chronią stopy przed zarazkami i zakażeniem grzybicą. Na plaży dodatkowo chronią stopy przed połamanymi, ostrymi muszelkami, kamieniami, czasem przed kawałkami szkła. Chronią także przed gorącym piaskiem. Przeznaczone dla dzieci klapki na basen i plażę dostępne są obecnie w bardzo różnych rozmiarach. Rodzice mogą wybrać dla swojego dziecka zarówno klasyczne klapki basenowe, jak również modele, które na wysokości pięty mają regulowane zapięcie. W niektórych modelach zamiast zapięcia gumka, które równie dobrze utrzymuje klapki na stopach. Klapki z gumkę dostępne są na ogół w kolekcjach dedykowanych młodszym dzieciom. Wśród trochę starszych pociech bardzo popularne są japonki dla dzieci. Szczególnie dużą popularnością cieszą się one wśród dziewczynek. W japonkach czują się bardziej dorosłe. Jeszcze innym rozwiązaniem są klapki, które mają fason chodaków. Wszystkie te buty mogą być wyprodukowane z bardzo różnych materiałów. Materiałem najbardziej popularnym jest tworzywo sztuczne. Wykonane z tworzywa sztucznego klapki są bardzo lekkie i miękkie. Ich dodatkowym atutem jest to, że utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste. Ponadto wykonane z tworzywa sztucznego klapki wysychają bardzo szybko. W sprzedaży dostępne są też modele wykonane ze specjalnej siateczki. Buty te doskonale doskonale trzymają się stóp, mają świetną przyczepność do podłoża. Są idealną propozycją dla dzieci, które nie mogą nosić klapków z tworzywa sztucznego. Niektóre dzieci mają bowiem bardzo wrażliwą skórę i klapki z tworzywa sztucznego powodują u nich bolesne obtarcia.

Liczy się nie tylko funkcjonalność

Rodzice kupujący swojej pociesze klapki, zwracają uwagą przede wszystkim na ich funkcjonalność. Dla dzieci o wiele ważniejszy jest ich design. Klapki dziecięce zarówno klasyczne, jak i japonki dla dzieci dostępne są w całej gamie kolorystycznej. Wyjątkowo kolorowe są klapki dla dziewczynek. Do wyboru młode pływaczki mają klapki różowe, błękitne, białe, żółte, czerwone, pomarańczowe czy zielone. Na wielu modelach dziewczęcych klapek różnego rodzaju desenie. Wyjątkowo atrakcyjne pod względem designu są modele dla przedszkolaków. Często ich podeszwy zdobią postacie z dziecięcych bajek.: Krainy Lodu czy Psiego Patrolu. Na modelach dla chłopców często pojawi się Spiderman albo Batman. Klapki na basen chłopięce również dostępne są wielu kolorach. Chłopcom często podobają się klapki granatowe i zielone. Klapki dziecięce przeznaczone na plażę, basen czy o chodzenia po ogrodzie dostępne są we wszystkich standardowych rozmiarach. Oferują je marki sportowe i specjalizujące się w produkcji obuwia dziecięcego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz