Stroje kąpielowe dla dzieci – jak wybrać kąpielówki dla dziecka?

Wakacje nad wodą nie jedyne okazje w czasie, których dziecku potrzebny jest strój kąpielowy. Coraz więcej dzieci – także tych w wieku przedszkolnym – uczęszcza na basen. W bardzo bogatej ofercie ubrań dla dzieci nie mogło więc zabraknąć strojów kąpielowych. Jeszcze kilka lat temu można je było kupić krótko przed wakacjami. Dzisiaj można je kupić przez cały rok. Są one przy tym projektowane z myślą o dzieciach w różnym wieku. W sprzedaży dostępne są stroje kąpielowe dziewczęce. Bez najmniejszych problemów można kupić także kąpielówki chłopięce.

Kostiumy kąpielowe dziewczęce: czy tylko do pływania?

Stroje kąpielowe dziewczęce zostały zaprojektowane tak, aby dziewczynki mogły w nich nie tylko zażywać kąpieli, ale także bawić się na plaży czy w ogrodzie. Kostiumy kąpielowe dziewczęce są bardzo zróżnicowane między innymi pod względem materiałów, w których zostały wyprodukowane. Do szycia strojów kąpielowych dla dziewczynek wybierane są materiały miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Wiele modeli strojów kąpielowych dla dziewczynek została wykonana z poliestru. Materiał ten nie bez powodu wybierany jest na kostiumy kąpielowe. Jest przewiewny i szybkoschnący. Wysoka jakość materiałów sprawia, że stroje kąpielowe dla dziewczynek są funkcjonalne. Podczas pływania i zabaw nie krępują ruchów, a ponadto są wyjątkowo wygodne. Warto dodać, że niektórzy producenci do szycia kostiumów kąpielowych dla dzieci wykorzystują materiały blokujące szkodliwe promienie UVA. Najczęściej z materiałów tych produkowane są stroje kąpielowe dla najmłodszych dzieci. Taki strój połączony z kremem do opalania z filtrem SPF 50 zapewnia bardzo dobrą ochronę przed słońcem.

Kąpielówki chłopięce: odpowiednie do pływania i zabawy

W sprzedaży dostępne są nie tylko stroje kąpielowe dla dziewczynek. W dziecięcych kolekcjach dostępne są także kąpielówki dla chłopców. Są wygodne, odpowiednie zarówno dla chłopców, którzy dopiero uczą się pływać, jak i dla tych, którzy są prawdziwymi mistrzami pływania. Podobnie, jak stroje kąpielowe dziewczęce, także kąpielówki chłopięce produkowane są z wysokiej jakości szybkoschnących materiałów. Chłopcy mogą nosić kąpielówki zarówno wypoczywając nad wodą, jak też na basenie. Kąpielówki na basen powinny być nie tylko szybkoschnące, ale także odporne na działanie chloru. Podczas plażowania bardzo dobrze sprawdzą się kąpielówki dla chłopców, które zostały wykonane z materiału chroniącego przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Kąpielówki chłopięce

Jakie stroje kąpielowe dziewczęce są dostępne w sprzedaży?

W sprzedaży znajdują się zarówno jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe stroje kąpielowe dziewczęce. Są one przeznaczone dla dziewczynek w bardzo różnym wieku, a to znaczy, że dostępne są w różnych rozmiarach. Jednoczęściowe stroje kąpielowe dziewczęce mogą mieć charakter pływacki lub rekreacyjny. Wykonano je z materiałów, które są bardzo elastyczne i jednocześnie bardzo odporne na działanie chloru. Nowoczesne materiały i technologie sprawiają, że zarówno pływackie, jak i rekreacyjne stroje kąpielowe dziewczęce doskonale znoszą intensywne użytkowanie. Wszystkie stroje kąpielowe dla dziewczynek dostępne są w całej gamie kolorystycznej. Jednoczęściowe i dwuczęściowe stroje kąpielowe przeznaczone na plażę i na basen to nie tylko jednolite, gładkie modele. Kostiumy kąpielowe dziewczęce zdobią falbanki i marszczenia. Pojawiają się na nich różne desenie.

Kąpielówki chłopięce: jakie wybrać?

Kąpielówki dla chłopców występują w dwóch wersjach. W sprzedaży dostępne są slipy oraz bokserki kąpielowe. O tym, które kąpielówki wybrać powinien w pierwszej kolejności zadecydować rodzaj bielizny noszonej na co dzień. Chłopiec, który na co dzień chodzi w bokserkach, w slipach może czuć się mało komfortowo. Zasada ta działa także w drugą stronę. Oba rodzaje kąpielówek chłopięcych są wykonane z elastycznych i szybkoschnących materiałów. Bardzo dobrze dopasowują się nie tylko do suchego, ale także do mokrego ciała. Niektóre posiadają sznureczek do regulowania obwodu w pasie. Nie ma więc obawy, że kąpielówki te zsuną się podczas pływania. W sprzedaży dostępne są zarówno kąpielówki rekreacyjne, jak i pływackie. Te pierwsze bardzo często są wykonywane z materiałów z filtrem UV 50+. Kąpielówki chłopięce dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Nie brakuje też modeli w atrakcyjne wzory. Kąpielówki dla chłopców dostępne są w bardzo różnych rozmiarach. Niektóre marki mają w ofercie tylko kąpielówki w mniejszych rozmiarach. Są to kąpielówki zaprojektowane z myślą o młodszych chłopcach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz