Dom

Pokój dla noworodka – jak go przygotować?

Wraz z pojawieniem się dziecka natychmiast zmienia się nie tylko sam fundament rodziny, ale także sytuacja w domu.

Gdzie ustawić łóżeczko dla niemowlaka

Niezależnie od tego ile pokoi jest w mieszkaniu, wybierając miejsce na łóżeczko dla niemowlaka, należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami:

  • Łóżeczko powinno znajdować się z dala od grzejników i kaloryferów, ponieważ lekarze uważają, że lepiej jest przechłodzić dziecko niż przegrzać. Jeśli w pomieszczeniu jest ciepło, 22 ° C i więcej, nie można przechłodzić dziecka, ale całkiem możliwe jest jego przegrzanie.
  • Łóżeczko dla niemowlaka, szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka, powinno znajdować się jak najbliżej miejsca spania rodziców, aby mama zawsze mogła słyszeć swoje dziecko.
  • Jeśli w pokoju znajduje się komputer lub telewizor, lepiej zabezpieczyć przed nimi łóżeczko dziecka, aby zmniejszyć szkodliwe skutki promieniowania. I jeszcze jeden ważny punkt: dziecko nie powinno zasypiać pod pracującym telewizorem.
  • Pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane, ale jednocześnie pożądane jest, aby nie było przeciągów. A łóżko nie powinno znajdować się bezpośrednio pod oknem lub tuż przy balkonie, lepiej odstawić je trochę na bok, aby podczas wietrzenia, szczególnie zimą.
  • Przy łóżeczku nie powinno być zakurzonych dywanów, pluszowych zabawek, które choć piękne, ale w tym wieku maluchowi raczej wyrządzą krzywdę niż pożytku.

Przewijak dla dziecka i jego lokalizacja

Całkowite odizolowanie łóżka dziecka od źródeł hałasu jest prawie niemożliwe. Jeśli dziecko jest niespokojne i często się budzi, należy najpierw spróbować zminimalizować hałas, mówić ciszej, nie włączać telewizora w kuchni lub w sąsiednim pokoju podczas snu dziecka, ale stopniowo dziecko musi być przyzwyczajane do hałasu otoczenia, będzie to lepsze zarówno dla rodziców, jak i dziecka.

Miejsce, w którym znajduje się przewijak dla dziecka, powinno być dobrze oświetlone. Nie spiesz się, aby oddzielić dziecko od siebie i umieścić przewijak dla dziecka w oddzielnym pokoju. W pierwszych miesiącach życia maluch powinien być jak najbliżej matki. Dlatego, dopóki dziecko nie dorośnie, ważne jest, aby było blisko, dlatego łóżeczko powinno znajdować się blisko rodzica.

Niektóre matki wybierają rozwiązanie, kiedy dziecko śpi z rodzicami w tym samym łóżku. Psychologowie wspierają ich, wierząc, że wspólne spanie z rodzicami ma pozytywny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka, a także ułatwia nocne karmienie, przynajmniej w pierwszych sześciu miesiącach życia dziecka. Możesz też postawić łóżeczko przy ścianie i pozwolić mamie spać w środku, a tacie na krawędzi. Lub oddziel ojca od dziecka wałkiem i połóż dziecko na środku łóżka. Możesz również zdjąć jeden bok z łóżeczka.

Przewijak dla dziecka

Meble dla niemowląt – co będzie ci potrzebne?

Krzesełko do karmienia nie jest obowiązkowe, ale nadal jest niezbędnym atrybutem w rodzinie, w której jest sześciomiesięczne dziecko. W tym wieku w większości przypadków dziecko jest już w stanie samodzielnie siedzieć, interesujące jest dla niego patrzenie na świat z tej pozycji. Ponadto w tym czasie zaczynają najpierw wprowadzać pokarmy uzupełniające, a leżenie, przy karmieniu, jest niebezpieczne. Możesz oczywiście położyć go na kolanach, ale wtedy mama czuje się niekomfortowo. O wiele łatwiej jest kupić meble dla niemowląt do karmienia, które znacznie ułatwiają proces karmienia dziecka.

Należy zastanowić się, w którym pokoju planujesz ustawić meble dla niemowląt. Sklepy sprzedają różne rodzaje krzeseł, które różnią się od siebie designem, przeznaczeniem i funkcjonalnością. Huśtawki są bardzo wygodne do karmienia małego dziecka. Dostępne są modele z baterią i możliwością wyboru prędkości wymachu. Leżanka jest odpowiednia dla dzieci, ponieważ oparcie można rozłożyć do pozycji odpowiedniej dla dziecka. W tym modelu maluszek może być obok mamy, patrzeć jak wykonuje prace domowe, bawić się wiszącymi zabawkami. Transformator w klasycznej wersji składa się z dziecięcego drewnianego krzesełka do karmienia, które następnie zamienia się w biurko z krzesłem.

Krzesełka do karmienia – co jeszcze warto wiedzieć?

Siedzisko jest przymocowane do stołu za pomocą klipsów mocujących, dzięki czemu uzyskujemy wysokie krzesełka do karmienia z solidnym gładkim drewnianym blatem. Jest kompaktowe, odpowiednie do małych mieszkań.

Wybierając meble dziecięce, należy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd i funkcjonalność, ale także tak ważne cechy, jak bezpieczeństwo, przyjazność dla środowiska i materiały, z których wykonane są meble. Wszystkie mocowania muszą być niezawodne, aby krzesełka do karmienia nie rozpadały się, gdy dziecko siedzi. Ostre krawędzie, narożniki i wystające części mogą być groźne dla dziecka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz