Dom

Ozdoby świąteczne do domu - nasze propozycje

Aby twoja choinka na długo zapadła w pamięć rodzinie i gościom, wymyśl oryginalny świąteczny wystrój i wykonaj ozdoby na choinkę własnymi rękami. A nasze pomysły ci w tym pomogą

Jak samodzielnie przygotować eleganckie ozdoby świąteczne?

Aby zrobić ozdoby choinkowe własnymi rękami, wystarczy mieć podstawową wiedzę na temat pracy z nożyczkami i papierem. Takie eleganckie ozdoby świąteczne to np. pudełka niespodzianki.

Urocze pudełka-niespodzianki wykonane są z wielokolorowego cienkiego kartonu - Zawiąż je jasnymi wstążkami i powieś na choince. Te ozdobne pudełka można również wykorzystać do dekoracji świątecznego wieńca i noworocznego stołu.

Możesz pójść dalej i zrobić eleganckie ozdoby świąteczne choinkowe z kory brzozowej. Narysuj zarys przyszłych zabawek za pomocą szablonu (mogą to być gwiazdy, serca, romby i inne proste kształty) i wytnij zabawki noworoczne za pomocą noża do drewna i nożyczek domowych. Styl eko to jeden z najpopularniejszych trendów w dekorowaniu choinki ostatnich lat.

Jak zrobić miniaturowy wieniec bożonarodzeniowy z prostego drutu metalowego i gałęzi świerkowych? Najpierw wykonaj okrągły wieszak z haczykiem z drutu, następnie zawiąż ramę zielonymi gałązkami (mogą to być świerkowe gałęzie, suszone zioła). Jako wystrój udekoruj kompozycję małymi gałązkami z jagodami, dzwoneczkami, koralikami, wstążkami i innymi dekoracjami, które możesz znaleźć w domu.

Nowoczesne ozdoby świąteczne – udekoruj choinkę

Możesz zrobić mini choinkę ze zwykłych gałązek lub prętów. Aby zrobić takie nowoczesne ozdoby świąteczne będziesz potrzebować: białego wiklinowego kosza, białej farby akrylowej. Przyda się też sznurek lub satynowa wstążka, sekator, pędzel. „Pień” - gruby pręt - kładzie się na poziomej powierzchni, po czym zaczynamy montować „drzewo”. Między sobą pręty są mocowane za pomocą liny lub taśmy. Dwa grube pręty są wkręcone w uchwyty wiklinowego kosza. Drzewo jest instalowane w taki sposób, że jego pień jest bezpiecznie zamocowany między dwiema równoległymi prowadnicami. Następnie malujemy choinkę białą farbą. Pozostaje zawiesić na niej kulki i girlandę.

Nowoczesne ozdoby świąteczne można… upiec! Zrób pierniki. Jeśli twoja choinka będzie pachnieć imbirem, kardamonem i cynamonem, to tylko doda jej uroku. Aby zrobić dziurki w przyszłych ciasteczkach do zawieszenia na choinkę, użyj słomki i zrób nią dziurkę w surowym ciastku na blasze do pieczenia. Gotowe ciasteczka można udekorować kolorowym lukrem cukrowym. Takie noworoczne słodkości można powiesić na choince, przewlec je na wstążce i zrobić pachnącą girlandę do pokoju lub ozdobić nimi prezenty noworoczne.

Ozdoby świąteczne na choince

Ozdoby świąteczne przed dom – przezroczyste bombki

Przezroczyste bombki na choinkę doskonale nadają się jako ozdoby świąteczne przed dom. Aby nadać im indywidualności, umieść w środku pióro, kawałek złotej folii, futro, lok z wiórów, kłosek, błyszczące serpantin lub po prostu zieloną gałązkę. Takie ozdoby świąteczne przed dom można owinąć wstążką z odręcznym życzeniem dla każdego gościa - otrzymujesz w ten sposób niezwykły prezent noworoczny.

Przezroczystą bombkę można ozdobić technika decoupage'u, wklejając od wewnątrz wzór z serwetki. Lub owiń zewnętrzną stronę koronką i udekoruj warkoczem, gałązką bluszczu, kokardką lub sznurkiem z koralików.

Jadalne dekoracje świąteczne zrób to sam

Jadalne dekoracje świąteczne zrób to sam, można zrobić z owoców cytrusowych. Weź pomarańczę lub cytrynę, pokrój w kółeczka i wstaw do piekarnika na kilka minut lub wcześniej wysusz (najlepiej na parapecie nad kaloryferem). Pozostaje ostrożnie zrobić dziurę i zawiesić ją na choince za pomocą tasiemki.

Aby zrobić ozdoby świąteczne własnymi rękami, przydadzą się również umiejętności krojenia i szycia. Z wielobarwnych łat możesz szyć miękkie zabawki i udekoruj je haftem, guzikami i koralikami. Kawałki kolorowego materiału tworzą urocze torebki, w które można zapakować mini-prezenty dla dzieci. Niech same dzieci zdejmą je ze świerkowych gałęzi.

Inne dekoracje świąteczne zrób to sam, to florarium, czyli żywa kompozycja roślin w szklanej misce. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji i będzie ozdobą twojego domu przez wiele lat. Takie floraria można wykonać własnymi rękami lub kupić w pracowni kwiatowej.

Jednym z głównych kolorów noworocznych dekoracji jest złoto. Nie potrzeba dużo pieniędzy, aby udekorować choinkę złotymi ozdobami. Wszelkie ozdoby świąteczne i inne przedmioty, które chcesz powiesić na choince, uzyskają odpowiedni odcień przy pomocy złotego sprayu. Teraz możemy śmiało powiedzieć: twoja choinka wygląda naprawdę genialnie !

Komentarze (0)

Zostaw komentarz