Dom

Dekoracje do pokoju dziewczynki – czym się kierować przy wyborze?

Pokój dziecka powinien być funkcjonalny, bezpieczny i przytulny. Aby stworzyć taki pokój dla dziewczynki nie wystarczy wstawić do niego kilka mebli. Pokój powinien być zaaranżowany w taki  sposób, aby odpowiadał charakterowi i upodobaniom jego lokatorki. Urządzając pokój dla córki nie można też zapomnieć o dodatkach i dekoracjach. Wybierając dodatki do pokoju dziewczynki warto pamiętać o jej guście o wieku. Inne dodatki spodobają się dziewczynce w wieku przedszkolnym, czy wczesnoszkolnym, a inne nastolatce. Starszym dziewczynkom warto pozwolić na to, aby same wybrały kolory ścian w swoim pokoju.

Dodatki do pokoju dziewczynki – na co zwrócić uwagę na zakupach?

Dodatki do pokoju dziewczynki, szczególnie dla taj najmłodszej, muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów. Na zakupach w pierwszej więc kolejności należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wyprodukowane. Dodatki i dekoracje do pokoju dziecięce nie mogą zawierać żadnych toksycznych substancji. Ponadto te, które mają się znaleźć w pokoju małej dziewczynki - na przykład niemowlaka, który raczkuje - nie mogą zawierać małych, łatwych do oderwania elementów. Maluch może je włożyć do noska lub, co gorzej, do buzi. Grozi to oczywiście groźnym zakrztuszeniem. Należy też unikać kupowania przedmiotów dekoracyjnych o ostrych krawędziach. Oczywiście wszystkie przedmioty dekoracyjne i dodatki powinny być wykonane z najwyższą starannością. Należy unikać kupowania przedmiotów, które posiadają nawet najmniejsze niedoróbki. Takie przedmioty na pewno nie będą żadną ozdobą. Dodatki muszą posiadać walory wizualne. Wybierając dodatki do pokoju dziewczynki - niezależnie od tego, ile ma ona lat - warto zwrócić uwagę także na ich kolor. Ich barwy należy dobierać tak, aby były spójne z kolorystyką panującą w pokoju. Oczywiście należy też zadbać o to, aby w pokoju znalazło się wygodne łóżko. Dziewczynce, która chodzi do szkoły potrzebne jest też miejsce do nauki. W kąciku do nauki musi znaleźć się wygodne biurko i krzesło. Przydadzą się też półki na książki.

dziewczynka

Jakie wybrać dodatki do pokoju dla dziewczynki?

Dodatki do pokoju dla dziewczynki to bardzo szeroka i różnorodna kategoria produktów. Dodatki te można podzielić zarówno na wiszące i stojące. Do tych wyjątkowo popularnych zalicza się dekoracje na ścianę. Dominują tutaj różnego rodzaju naklejki. Tematyka naklejek na ścianę jest niezwykle bogata i różnorodna, wybranie tej, która przypadnie do gustu właścicielce pokoju jest naprawdę bardzo łatwe.

Jednym z najbardziej modnych dodatków są napisy na ścianie. Bardzo często są one wykonywane z drewnianych lub materiałowych liter w różnych kształtach i kolorach. Jako ozdoby na ścianę do pokoju dziewczynki można też wykorzystać zdjęcia zdjęcia. Wybierając dodatki do pokoju dziewczynki nie można pominąć także przedmiotów, które jednocześnie mogą pełnić praktyczną, jak i dekoracyjną funkcję. Zalicza się do nich narzuty na łóżko, ozdobne poduszki w kształcie zwierzątek, nocne lampki o zabawnych kształtach czy skarbonki. Oprócz nich można zdecydować się także na dywan lub kolorową wykładzinę.

Jakie dodatki do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny wybrać?

Aranżacja pokoju dla nastolatki jest o wiele trudniejsza niż tego dla małej dziewczynki. Na pewno dodatki do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny na pewno trzeba wybierać wspólnie. Oczywiście nie oznacza to, że rodzice muszą zgodzić się na wszystkie pomysły swojej córki. Przy odrobinie dobrej woli z obu stron na pewno uda się osiągnąć kompromis. Jednym z bardziej prostych, a jednocześnie tanich sposobów na stworzenie ciekawej aranżacji młodzieżowego pokoju jest wykorzystanie grafik i plakatów.

Wybór zarówno grafik, jak i plakatów jest obecnie na rynku naprawdę bardzo duży. Oczywiście decyzję o tym, jakie plakaty i grafiki znajdą się w pokoju należy pozostawić jego lokatorce. Z uwagi na stosunkowo  niewielkie koszty ich zakupu jest to naprawdę dobry wybór, większość nastolatek lubi bowiem dość często zmieniać aranżację swojego pokoju. Wybierając dodatki do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny nie można zapomnieć też o lampce. Doskonale sprawdzi się nie tylko nocna lampka przy łóżku, ale także lampa podłogowa. W dekoracji pokoju można zastosować także światełka. Do dziewczęcego pokoju polecamy cotton balls. Każdą nastolatkę ucieszy też lustro w pokoju. W większym pokoju może to być duże stojące lustro, w takim mniejszej powierzchni sprawdzi się okrągłe lustro na ścianie w ozdobnej ramie. Przyda się też kilka roślin w modnych osłonkach w kształcie głowy oraz stojak na biżuterię.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz