Dom

Dekoracje do pokoju chłopca – czym się kierować przy wyborze?

Aranżacja pokoju chłopca nie jest łatwym zadaniem. Pomieszczenie to musi być bowiem funkcjonalne oraz dostosowane do gustu i charakteru swojego właściciela. Pokój dla chłopca należy urządzić tak, aby mógł się w nim bawić i odpoczywać. Uczniowi należy zapewnić miejsce do nauki. Planując wystrój tego pomieszczenia należy zadbać także o dodatki, które sprawia, że będzie ono nie tylko funkcjonalne, ale także praktyczne. Na jakie dodatki do pokoju chłopięcego warto postawić?

Dodatki do pokoju chłopca: czym kierować się na zakupach?

Wybierając dodatki do pokoju chłopięcego, można kierować się bardzo różnymi kryteriami. Na pewno do tych bardziej istotnych należy jego wiek. Inne dodatki i dekoracje będą odpowiednie do pokoju przedszkolaka, a jeszcze inne do pokoju ucznia. Także w pokoju nastolatka powinny się znaleźć inne, mniej już dziecięce dekoracje. Podstawą aranżacji pokoju chłopca są oczywiście meble. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup mebli, które rosną razem z dzieckiem. Temat przechowywania należy do tych, których nie można pominąć bez względu na to, ile chłopiec ma lat.

Oprócz szafy albo komody przydadzą się różne pudła i kosze do przechowywania. Można je znaleźć w sprzedaży w różnych wielkościach, kształtach i kolorach. Niektóre z nich są bardzo dekoracyjne, mogą stać się efektowną ozdobą pokoju. Wystrój pokoju powinien nawiązywać do zainteresowań chłopca, należy jednak pamiętać o tym, że zainteresowania dzieci wyjątkowo często się zmieniają. Nie ma więc sensu inwestować w zakup drogich dekoracji. Warto postawić na dekoracje, które wiele nie kosztują i które można bardzo łatwo wymienić na nowe.

Jakie dodatki do pokoju chłopca wybrać?

Dekoracje do pokoju chłopca, który ma dwa, trzy lata powinny być przede wszystkim bezpieczne. Należy unikać tych, których małe elementy dadzą się łatwo oderwać, gdyż grozi to zakrztuszeniem. W pokoiku dla tak małego chłopca mogą znaleźć się dekoracje, które będą pełniły funkcję edukacyjną. Maluchy kochają pluszaki w kształcie zwierzątek, lubią misie, pieski, kotki i dinozaury.  Przytulną atmosferę w pokoju stworzą także tkaniny. Oprócz zasłon i firanek w pomieszczeniu może znaleźć się koc i dekoracyjne poduszki. W aranżacji pokojów dla najmłodszych chłopców chętnie wykorzystywane są dywany i wykładziny, które imitują na przykład tor wyścigowy. W pokoju chłopca mogą znaleźć się także tematyczne dekoracje. Miłośnika piłki nożnej z pewnością ucieszy plakat z jego ulubioną drużyną. Miłośnikowi kosmosu można kupić lampkę w kształcie układu słonecznego.

Mapa Polski czy świata zawieszona na ścianie to doskonały pomysł dla chłopca, które fascynują podróże. Ściana jest miejscem, które doskonale nadaje się do wykorzystania na umieszczenie dekoracji. Można ją ozdobić zarówno naklejkami, zdjęciami, jak i plakatami albo grafikami. Ciekawym pomysłem są także napisy. Dekoracje w pokoju chłopca mogą być utrzymane w bardzo różnych kolorach. Tradycyjnie wiele osób wybiera takie w kolorze niebieskim, ale świetnie sprawdzą się także w innych kolorach.

pokój dziecięcy

Jakie dodatki do pokoju młodzieżowego dla chłopaka?

Rodzice, których syn wchodzi w okres dojrzewania muszą liczyć się z tym, że będzie on sam chciał decydować o aranżacji swojego pokoju. Odpowiedzialni rodzice powinni pozwolić mu wybrać dodatki do pokoju. Nie muszą jednak zgadzać się na wszystkie pomysły swojego syna. Powinni też zadbać o to, aby pokój był schludny i estetyczny. W pokoju młodzieżowym warto postawić na neutralne kolory ścian, będą one doskonałym tłem dla różnych dekoracji. Pokój w neutralnych barwach można urządzić w bardzo różnych stylach. Świetnie sprawdzi się styl vintage nawiązujący do lat osiemdziesiątych XX wieku, którymi fascynuje się obecnie mnóstwo nastolatków. Plakat z zespołem muzycznym, który święcił największe triumfy właśnie w tej dekadzie, to doskonały pomysł na dekoracje do pokoju nastolatka. Pokój chłopca wchodzącego w okres dojrzewania można urządzić także w stylu loftowym. W tak urządzonym pokoju jako dekoracje świetnie sprawdzą się designerskie gadżety. Świetnie sprawdzą się znaki drogowe czy metalowa lampa przypominająca kształtem te, które były używane kilkadziesiąt lat temu w halach fabrycznych. Miłym dodatkiem będą też gadżety dla graczy. Rodzice powinni pamiętać, że zainteresowania nastolatka mogą szybko się zmienić. Nie ma więc sensu inwestować w drogie dodatki do pokoju młodzieżowego dla chłopaka. Warto wybierać takie, które są atrakcyjne, a wiele nie kosztują. Przestrzeń pokoju nastolatka mogą dopełnić pufy i miękkie poduchy do siedzenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz