Dom

Aranżacje pokoju dziecięcego – wybierz ciekawy pomysł na pokój dziecięcy

Aranżacja pokoju dziecka ma wpływ na jego samopoczucie, a tym samym wydajność podczas nauki czy codzienny humor

Pomysł na pokój dla chłopca – od czego zacząć?

Aranżację pokoju chłopca trzeba zacząć od wyboru koloru ścian, do którego zostaną dobrane meble. Dla chłopca, do przestrzeni osobistej, najlepiej nadaje się niebieski, ale tak naprawdę wszystko zależy od upodobań dziecka lub rodziców, a sam kolor jest bardziej odpowiedni tylko w elementach wnętrza i wystrój pokoju. W przypadku sufitu, podłogi lub ścian lepiej wybrać bardziej neutralne odcienie, ponieważ niebieski kolor jest bardzo zimny w odbiorze. Jako kolor ścian i sufitu w pokoju chłopca idealnie sprawdzą się kolory i odcienie takie jak blada zieleń, pomarańcz, klasyczna biel.

Pomysł na pokój dla chłopca musi zakładać podział na strefy. Niezbędne jest ustalenie, gdzie znajdzie się kącik zabaw, gdzie jest biurko, regał, szafa, a gdzie łóżko. Takie zagospodarowanie przestrzenne często wyróżnia się kolorem: najjaśniejszy odcień nadaje się do obszaru zabaw, spokojny, pastelowy do miejsca do spania. Ale nie zapominaj, że oświetlenie powinno być odpowiednio dobrane we wszystkich obszarach. Trzeba przymocować dużą lampę na suficie, lampkę stołową nad biurkiem, nad łóżkiem można zawiesić lampkę nocną. Jeśli sufit jest podwieszany lub podwieszany, to w można zainstalować dodatkowe oświetlenie w postaci wbudowanych małych żarówek halogenowych. Pomysł na pokój dla chłopca jest niepełny bez mebli. Wybierając meble, należy zawsze preferować wyłącznie naturalne materiały: lepiej mieć w pokoju dziecka meble z surowego drewna niż błyszczącą płytę wiórową.

Pomysł na pokój dla dziewczynki

Rozpatrując swój pomysł na pokój dla dziewczynki, postaraj się zachować równowagę między estetycznym pięknem a praktycznością. Czasami rodzice skupiają się na atrakcyjności wizualnej mebli, zapominając o funkcjonalności. W rezultacie wnętrze pokoju dla dziewczynki może stać się, choć bardzo piękne, ale niewygodne.

Wysłuchaj życzeń i preferencji dziecka, a projektant w razie potrzeby poprawi je i pomoże przełożyć je na rzeczywistość. Zdecyduj, jaki typ układu wolisz: otwarty czy zamknięty. Pomysł na pokój dla dziewczynki, którego wnętrze tworzone jest z uwzględnieniem jej upodobań, należy podzielić na strefy funkcjonalne. Wnętrze dla dziewczynki lub przynajmniej jeden z pokoi może reprezentować jej zainteresowania i hobby.

Praktyka pokazuje, że większość dzieci lubi dobrze oświetlone pokoje. Można to osiągnąć, instalując duże lub panoramiczne okna, drugie światło i dobrze przemyślane sztuczne oświetlenie.

Pomysł na pokój dla dziewczynki

Jaki powinien być pokój dla chłopca?

Główne obszary pokoju nastolatka to:

  • Praca/edukacja.
  • Miejsce do spania.
  • Rekreacja.

Miejsce do spania w pokoju nastolatka powinno być możliwie proste i funkcjonalne. Bez dodatkowego wystroju, zasłon, wykwintnych designerskich lamp, stolików nocnych na drobiazgi. Przy niewielkiej powierzchni pokoju dobrym pomysłem byłyby łóżka piętrowe - nad biurkiem lub szafą nastolatka, lub łóżka składane, które w ciągu dnia chowa się w ścianie, szafie lub zamienia w fotel. Nawet jeśli chłopak uprawia sport i ogólnie lubi aktywny tryb życia, to i tak spędzi trochę czasu przy komputerze. Dlatego pulpit komputerowy nastolatka powinien być dobrze oświetlony. Można go umieścić przy oknie, łącząc blat z parapetem. Ale jeśli pokój dla chłopca wychodzi na słoneczną stronę, to aby jasne słońce nie oślepiało dziecka rano lub po południu, lepiej powiesić zasłony zaciemniające lub rolety kompaktowe.

Nawet jeśli nastolatek będzie miał wystarczająco dużo naturalnego światła do nauki i czytania w ciągu dnia, dodatkowe oświetlenie miejsca pracy będzie nadal potrzebne wieczorem. Światło z lampy stołowej powinno padać po lewej stronie. Najlepszym rozwiązaniem do oświetlenia na suficie pomieszczenia będzie kilka kompaktowych opraw, które stworzą w pomieszczeniu równomierne rozproszone światło.

Jak zaaranżować pokój dla dziewczynki?

Pokój dla dziewczynki powinien mieć swój unikalny styl. Dla miłośniczek motywów śródziemnomorskich i morskich odpowiednie są następujące kolory: oliwkowy, turkusowy, niebieski, błękitny, lazurowy, biały. Dziewczynki preferujące awangardę powinny stosować jasne i nasycone kolory oraz odważne kontrasty: cytrynowy, czerwony, czarny, żółty, koralowy, pomarańczowy. Styl skandynawski uosabiają następujące kolory: biały, niebieski, niebieski, srebrny. Najczęściej dominuje kolor biały. Biały pokój dla dziewczynki to pomieszczenie jasne i przestronne.

Pożądane jest, aby pomieszczeni zawierało garderobę lub pojemną szafę. Dziewczyny kupują dużo ubrań na różne pory roku i muszą być one przechowywane w uporządkowany sposób i w dogodnym miejscu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz