Szalik dziecięcy na zimę – jaki materiał wybrać?

Zimą odpowiedniej ochrony wymaga nie tylko dziecięca głowa, ale także szyja. Wybór odpowiedniego szalika dla dziecka nie jest prostą sprawą, nie tylko dlatego, że w sklepach jest ich bardzo duży wybór. Zarówno najmłodsze, jak i trochę starsze dzieci nie lubią bowiem tego elementu swojej zimowej garderoby. W sprzedaży znajduje się jednak tak wiele modeli szalików, że wybranie tego, który pokocha każda dziewczynka i każdy chłopiec wcale nie musi być trudne. Należy tylko pamiętać o tym, że szalik zimowy dla dziewczynki oraz szalik zimowy dla chłopca może być wykonany z bardzo różnych materiał. Nie wszystkie są równie przyjemne w noszeniu.

Z jakich materiałów mogą być wykonane zimowe szaliki dla dzieci?

Do wykonania zimowych szalików wykorzystywane są bardzo różne materiały. W sprzedaży dostępne są między innymi szaliki z wełny. Należy unikać tych, które zostały wykonane z czystej wełny. Dla wielu dzieci taki szalik jest zbyt szorstki, w efekcie nie będą chciały go nosić. W rynkowej ofercie dostępne są też szaliki wykonane z mieszanki wełny i akrylu. Taki szalik zimowy jest o wiele bardziej przyjemny w dotyku, ryzyko, że dziecko nie będzie go chciało nosić jest naprawdę niewielkie. Niektórzy producenci oferują też szaliki wyprodukowane z mieszanki bawełny i elastanu. Takie szaliki są nie tylko bardzo miłe w dotyku. Wybierając szalik zimowy  wykonany z takich materiałów można być pewnym, że będzie wytrzymały i trwały. Nie brak również modeli wykonanych z polaru. Te modele są miękkie, przyjemne w dotyku i z ogromną przyjemnością noszą je nawet te dzieci, które nie lubią szalików. Są też naprawdę bardzo ciepłe.

Jaki szalik zimowy dla dziewczynki wybrać?

Szalik zimowy dla dziewczynki może się różnić nie tylko materiałem, z którego go wyprodukowano, ale także ceną. Cena szalika zależy nie tylko od renomy producenta, ale także od tego, jaki materiał został użyty do jego produkcji. Szaliki wełniane należą do najdroższych. Są jednak najbardziej wytrzymałe, wytrzymają w doskonałym stanie niejedną zimę – chyba, że zostaną zgubione. Szaliki zimowe dla dziewczynek są bardzo zróżnicowane również pod względem kolorów i wzorów. Odpowiedni szalik dla siebie wybierze każda młoda dama niezależnie od tego, czy jest miłośniczką stonowanych, czy żywych barw.

W ofercie rynkowej rodzice znajdą nie tylko gładkie szaliki dziewczęce, ale także wzorzyste. Niektóre modele zakończone są frędzlami, na innych pojawiają się atrakcyjne aplikacje.

Kupujemy szalik zimowy dla chłopca

Jeśli chodzi o materiały, to szalik zimowy dla chłopca niczym nie różni się od tego dla dziewczynki. Wszystkie szaliki dla dzieci produkowane są bowiem z takich samych materiałów. Szaliki dla chłopców będą się jednak różniły kolorystyką. Większość szalików, które produkowane są dla małych dżentelmenów utrzymana jest w stonowanych, ciemniejszych i bardzo uniwersalnych barwach. Oczywiście są dostępne także szaliki w wyrazistych kolorach, na przykład czerwone czy pomarańczowe. Z pewnością wśród chłopięcych szalików nie znajdą się takie w pastelowych barwach, czy w słodkim różowym kolorze. Barwy te są zarezerwowane dla dziewczęcych szalików.

Szalik dziecięcy na zimę

Co wybrać: klasyczny szalik czy szalik z golfem?

Szalik jest tym elementem zimowej dziecięcej garderoby niezbyt lubiany przez dzieci. Te młodsze marudzą przy ich zakładaniu, a starsze ściągają je, gdy tylko rodzice stracą je z oczu. Doskonałą alternatywą dla klasycznego szalika jest taki z golfem. Na ogół szalik z golfem dla dzieci jest wykonany z dzianiny o bardzo wyraźnym splocie.  Taki szalik jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Wykonany z dobrej jakości dzianiny będzie wytrzymały i trwały. Do tego otuli szyję naprawdę bardzo dokładnie. Doskonale ochroni ją zarówno przed zimnem, jak i wiatrem. Dziecięce szaliki z golfem są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Z łatwością można wybrać taki w ulubionym kolorze dziecka. Co więcej, szalik z golfem można kupić także dwukolorowy. Wybranie takie idealnie pasującego do czapki, kurtki i rękawiczek nie jest więc trudne. Szalik dla dziecka można zrobić samemu Wyroby handmade cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Szalik dla dziecka na drutach mama, która potrafi dziergać może zrobić sama. Taki szalik można także kupić. Do wykonania szalika na drutach dla dziecka mogą zostać wykorzystane bardzo różne włóczki. W sklepach pasmanteryjnych wybór włóczek odpowiednich na szalik jest olbrzymi. Do jego wykonania można użyć zarówno wełny, jak i mieszanki wełny z akrylem. Włóczki na szaliki dostępne są w wielu kolorach. Mogą być jednak nie tylko jedno-, ale także wielokolorowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz