Jak chronić twarz dziecka przed mrozem?
Skóra dziecka jest wrażliwa na zmiany temperatury. Dlatego tak ważna jest jej prawidłowa ochrona w zimie.
Jak chronić twarz dziecka przed mrozem – praktyczne porady
Skóra dzieci jest bardzo delikatna i wrażliwa. W przeciwieństwie do dorosłych ma niską kwasowość, a znajdujący się na nim film tłuszczowy jest cieńszy. Zatem, jak chronić twarz dziecka przed mrozem?
Stosuj wyłącznie specjalne kremy ochronne „na zimowe spacery” itp. na bazie lanoliny i pantenolu. Zwykłe tłuste kremy nie są odpowiednie, ponieważ zawierają wilgoć, która może nawet doprowadzić do odmrożeń.
To jak chronić twarz dziecka przed mrozem zależy od temperatury panującej na zewnątrz, ale zawsze nakładaj krem na 30 minut przed wyjściem na spacer, aby miał czas się wchłonąć.
Lizanie lub gryzienie warg to ulubiona czynność małych dzieci. Przed wyjściem na spacer posmaruj usta pomadką, a następnie zrób to samo przed pójściem spać.
Jeśli skóra na dłoniach zaczerwieni się i stanie się szorstka, wykonaj na noc „maskę” z kremu dla dzieci lub maści na bazie pantenolu.
Skuteczna ochrona twarzy przed mrozem – co robić?
Skóra dziecka potrzebuje szczególnej ochrony. Podobnie jak wszystkie tkanki ciała, nasza skóra zawiera wodę. Na mrozie ta zamienia się w mikrokryształy lodu, uszkadzając skórę. Dlatego przy długotrwałym narażeniu na mróz odczuwamy mrowienie i mrowienie w odsłoniętych obszarach ciała. Skóra dziecka jest cienka i delikatna, zawiera więcej wody i mniej gruczołów łojowych, dlatego częściej jest podatna na odmrożenia i wymaga dodatkowej pielęgnacji.
Skuteczna ochrona twarzy przed mrozem to przede wszystkim stosowanie odpowiednich kremów. Zapoznaj się z etykietami na opakowaniach - instrukcjami i składem produktu. Krem powinien składać się z naturalnych składników, bez amortyzatorów, zasad i alkoholu. Wybierz gęsty krem na bazie tłuszczów roślinnych. Nie używaj do kremu na bazie wody.
Skuteczna ochrona twarzy przed mrozem jest możliwa, gdy stosujemy krem dedykowany dla dzieci. Powinien mieć słaby, niedrażniący zapach lub nie powinien mieć żadnego zapachu. Zwróć uwagę na datę ważności i nie kupuj kremu do wykorzystania w przyszłości. Nie zapominaj, że kosmetyki naturalne mają krótki termin przydatności i należy je zużyć bezpośrednio po otwarciu. Przed użyciem należy sprawdzić, czy krem nie powoduje alergii, nakładając go w domu na 3 godziny na niewielką powierzchnię skóry dziecka.
Jaki komin dla dziecka zapewni mu ciepło?
Jeśli nie wiesz, jaki komin dla dziecka będzie odpowiedni, to przede wszystkim zadbaj o jego dopasowanie. Aby zapobiec zsuwaniu się komina i odsłanianiu uszu, weź pod uwagę następujące czynniki:
- Powinien pasować zgodnie z rozmiarem.
- Jaki komin dla dziecka będzie dopasowany? Zmierz obwód głowy wzdłuż linii tuż nad brwiami. Następnie sprawdź tabele rozmiarów.
- Niektóre modele są bardziej elastyczne. Modele z gumką to jedna z najlepszych opcji, ponieważ w tym przypadku komin zachowuje swój kształt. Ważne, aby materiał był elastyczny i sprężysty. Dzianina nie powinna być zbyt sztywna, gęsta, ciasna ani luźna, w przeciwnym razie szybko się odkształci.
- Czapki podszyte polarem lub bawełną dobrze dopasowują się do głowy.
- Możesz także wybrać modele z regulacją.
- Komina nie należy prać w gorącej wodzie, wykręcać, prasować gorącym żelazkiem ani suszyć na kaloryferze. Czapki i szaliki wykonane z naturalnej wełny najdłużej zachowują swój kształt.
Jaki jeszcze powinien być komin dziecięcy zimowy?
Aby dziecku było ciepło i wygodnie, aby skóra się nie pociła, czapka musi odpowiadać porze roku i pogodzie. Komin dziecięcy zimowy powinien mieć dwuwarstwowy materiał z polarową podszewką, Pamiętaj jednak, że niemowlęta powinny nosić czapkę w temperaturach poniżej +15°C.
Czapki dziecięce na jesień i zimę powinny być wykonane z prawdziwej wełny – im lżejsza i bardziej przewiewna wełna, tym lepiej trzyma ciepło. Za najlepsze typy uważa się rodzaje cienkiej wełny - kaszmir, przędzę z wełny merynosów, alpakę, angorę. Nie tylko zatrzymują warstwę powietrza zatrzymującą ciepło, ale są także miękkie w dotyku. Niezwykle ważne jest, aby komin dziecięcy zimowy był miękki, nie kłujący, nie powodował u dziecku dyskomfortu.
Szwy powinny być cienkie, płaskie i nie trzeć ani nie drapać skóry. Jest to szczególnie ważne w przypadku czapek dla niemowląt. Czapki dziecięce powinny być wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów, które nie podrażniają, wspierają prawidłową wymianę powietrza, pozwalając skórze oddychać. W takich czapkach głowa się nie poci, a co za tym idzie, nie przegrzewa. Czapki dla dzieci na ciepłą porę roku wykonane są z bawełny, lnu – lekkiego materiału chroniącego przed przegrzaniem.
Komentarze (0)