Zimowe obuwie dla małych dzieci: Jak wybrać?

Wybór zimowego obuwia jest zdecydowanie trudniejszy niż w przypadku letnich butów. Pomożemy wam przebrnąć przez ten proces.

Czy buty na zimę dla niemowlaka są mu potrzebne?

W przypadku dzieci leżących lub siedzących w wózku buty jako takie nie są w ogóle potrzebne. Zwykle rodzice radzą sobie z tym problemem, nakładając dziecku grube skarpetki na nóżki i zakrywając dziecko ciepłą kołdrą. Buty na zimę dla niemowlaka są alternatywą dla tego typu zabezpieczeń. Takie modele powinny mieć następujące cechy:

  • Niewielka waga, dzięki czemu dziecko prawie nie odczuwa, że ma buty na nogach.
  • Łatwe w zakładaniu – najlepiej nadają się do tego modele zapinane na rzepy.
  • Wodoodporne.
  • Buty na zimę dla niemowlaka powinny być ciepłe. Dziecko, które dopiero uczy się chodzić, jest mało aktywne, mało się rusza, w związku z czym szybciej marznie, dlatego lepiej wybrać cieplejsze buty.

Noga dziecka rośnie szybko, ale nieprzewidywanie, dlatego nikt nie jest w stanie z góry przewidzieć, jaki rozmiar stopy będzie miało dziecko zimą. Dlatego nie należy zbyt wcześnie kupować butów zimowych. Lepiej to zrobić w październiku lub listopadzie.

Jak wybrać pierwsze buty zimowe dla dziecka?

Botki, śniegowce i wszystkie inne rodzaje obuwia zimowego dla dzieci dobierane są na podstawie długości stopy. Aby to zrobić prawidłowo, należy położyć stopę dziecka na kartce papieru. Następnie zmierz długość stopy od pięty do czubka dużego palca. W tabeli rozmiarów producenta należy wybrać rozmiar odpowiadający tej długości. Pierwsze buty zimowe dla dziecka należy dobrać tak, aby między materiałem a palcami pozostał centymetr wolnego miejsca. Pierwsze buty zimowe dla dziecka powinny mieć następujące cechy:

  • Mieć niewielki margines nie tylko na długości, ale także na obwodzie całej stopy.
  • Pięta jest sztywna, utrzymuje nogę w pożądanej pozycji, zapobiegając jej wsuwaniu się i wysuwaniu.
  • Pożądane jest wysokie podbicie.
  • Zapięcia bezpiecznie mocują nogę, ale nie uciskają jej zbyt mocno.

Pierwsze buty zimowe dla dziecka

Z jakiego materiału powinny być buty zimowe dla rocznego dziecka?

Do produkcji butów zimowych wykorzystuje się różnorodne materiały. Najpopularniejsze to:

  • Buty zimowe dla rocznego dziecka wykonane ze skóry. Skórzane buty z ociepleniem z naturalnych materiałów są ciepłe, prawidłowo dopasowują się do stopy, ale wymagają impregnacji.
  • Buty z membraną – odpowiednie tylko dla aktywnych dzieci. Są zakładane na skarpetki wykonane z włókien syntetycznych odprowadzających wilgoć z ciała;
  • Buty zimowe dla rocznego dziecka jak śniegowce to opcja uniwersalna, mają dwuwarstwową budowę, dobrze zatrzymują ciepło, są lekkie i odporne na wilgoć.
  • Filcowe buty to fajna, ale dziś mało popularna opcja.
  • Buty Ugg są ciepłe, ale nie przyczyniają się do prawidłowego uformowania stopy, nie nadają się do długotrwałego noszenia, łatwo się brudzą się i odkształcają.

Wybierając buty zimowe dla dziecka, warto zapoznać się z różnymi ocenami producentów i marek. Co roku na rynku pojawiają się nowe firmy stosujące nowe materiały.

Jakie buty zimowe dla 3 latka będą najlepszym wyborem?

Jeśli nie wiesz, jakie buty zimowe dla 3 latka będą odpowiednie, to przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość podeszwy. Zimą dziecku przydadzą się buty, które nie pozwolą mu upaść.

Podeszwę butów zimowych należy obejrzeć bardzo dokładnie, ponieważ od tego zależy zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Zatem jakie buty zimowe dla 3 latka będą dobrym wyborem? Podeszwa powinna być elastyczna. Nie utrudni dziecku poruszania się, a przy silnych mrozach nie stanie się sztywna. Do bezpiecznego chodzenia potrzebne będą buty z asymetrycznym bieżnikiem. Aby dziecku nie było zimno, ważne jest, aby wybierać modele z grubszą podeszwą. Idealna podeszwa powinna posiadać szeroki, stabilny obcas o wysokości około 1-2 cm. Pomoże równomiernie rozłożyć obciążenie na całej powierzchni stopy. Kolejnym ważnym niuansem jest jakość mocowania podeszwy do górnej części buta. Najlepsze mocowanie zapewnia jednolita podeszwa lub klejona. Ale jednocześnie ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość. Dobry but nie powinien nosić śladów kleju ani nierównych szwów.

Jeśli chodzi o materiały na podeszwy, na zimę najlepiej sprawdzi się elastomer termoplastyczny – lekki, elastyczny, odporny na zużycie i antypoślizgowy. Podeszwy z polichlorku winylu dobrze znoszą niskie temperatury, chociaż nie są wystarczająco trwałe. Jeśli kupujesz buty zimowe z podeszwą poliuretanową, ważne jest, aby były to poliuretany termiczne, które nie sztywnieje i nie ślizga się w niskich temperaturach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz