Komplet wiosenny dla dziewczynki

Nie ma uniwersalnej recepty na to, jak ubrać dziecko wiosną. Istnieją jednak wskazówki, które pomogą ci wybrać odpowiednie ubrania zgodnie z temperaturą panującą na zewnątrz. Postępuj zgodnie z instrukcjami i nie zapomnij zapytać dziecka, jak się czuje, czy jest mu zimno, czy gorąco. Pamiętaj, że ważna jest nie tylko ilość ubrań, ale także ich jakość – dlatego wybierając garderobę, trzeba zwrócić uwagę między innymi na materiał, z którego wykonane są elementy ubioru.

Kiedy przyda się kurtka wiosenna dziewczęca?

Jeśli na zewnątrz panuje mróz, to pierwszą warstwą powinna być bielizna termiczna lub ciepłe rajstopy i golf/bluza z kapturem. Dla dzieci poniżej 5 lat odpowiedni jest kombinezon lub ocieplana kurtka wiosenna dziewczęca. Jeśli dziecko jest w wózku, potrzebny jest dodatkowy kocyk, czapka i ciepłe skarpetki. Starsze dzieci będą potrzebowały ocieplanych butów, spodni i swetra. Odzież wierzchnia powinna być wykonana z wodoodpornej oddychającej tkaniny

Kiedy na zewnątrz temperatura nie przekracza 2 stopni, to nie należy jeszcze zamieniać zimowego kombinezonu na ubrania całoroczne. Jednak możesz zmienić sweter i ciepłe spodnie pod odzieżą wierzchnią na coś lżejszego. Czapka, szalik, rękawiczki i ciepłe buty to nadal obowiązkowe elementy dziecięcej garderoby.

Przy temperaturze +5°C, przyda się kurtka wiosenna dziewczęca, a także rajstopy, spodnie i czapka i szalik, oraz bez ocieplenia. Dobrym wyborem jest też kombinezon całoroczny. Przy wyższych temperaturach, można go zamienić na kurtkę z lekkim ociepleniem

Czapka wiosenna dla dziewczynki także późną wiosną

Do końca marca, jeśli pogoda jest standardowa dla aury tej pory roku, nie rezygnuj z szalika. Obowiązkowa jest też czapka wiosenna dla dziewczynki. Nadal obowiązuje zasada warstw.

• Pierwsza warstwa to bielizna wykonana z naturalnej tkaniny.

• Jako druga warstwa wystarczy lekki sweter lub golf, spodnie lub spódnica.

• I wreszcie ostatnia warstwa to ciepły kombinezon lub kurtka.

Jeśli twoje dziecko jest już wystarczająco duże, naucz je samodzielnego ubierania się i wybierania rzeczy, w których dziecku będzie wygodnie. Oczywiście ty ze swojej strony musisz kontrolować ten proces. Wybierz wygodne, praktyczne ubrania, w których dziecko może aktywnie się poruszać. Czapka wiosenna dla dziewczynki powinna być wykonana z bawełny. Ten materiał zapewnia odpowiedni komfort ciepła, a jednocześnie jest wygodny i estetyczny.

Komplet czapka i komin dla dziewczynki – kiedy będzie przydatny?

Wiosną szczególną uwagę należy zwrócić na pogodę. Chcąc ochronić dziecko przed mrozem, wielu rodziców zapomina, że równie niebezpieczne jest przegrzanie dziecka. Pod warstwami ciepłych ubrań dziecko zaczyna się szybko pocić, a potem wystarczy lekki przeciąg, aby pojawiło się przeziębienie. Dlatego zawsze ubieraj dziecko stosownie do pogody - nie musisz zakładać dziecku puchowej kurtki, gdy na dworze jest +10ºС. Jednak nawet gdy jest już ciepło, ale na przykład wieje silny wiatr, przydatny będzie komplet czapka i komin dla dziewczynki.

Przydatna jest kurtka lub kombinezon. Dobrze, aby były wykonane z naturalnych materiałów. Lżejsza na ciepłe dni, cieplejsza na chłodne. Świetnie sprawdzają się polary, bawełna i dzianiny. Jeśli wybierzesz kurtkę lekką, pasują do niej cienkie spodnie lub rajstopy. W chłodne dni także komplet czapka i komin dla dziewczynki.

Jakie będą odpowiednie buty wiosenne dla dziewczynki?

Wiosenne buty muszą być ciepłe i nieprzemakalne. Idealną opcją są buty z membraną i nieprzemakalne śniegowce z wkładką, która nie pozwala na przemarznięcie. Dla starszych dziewcząt odpowiednie są buty wiosenne dla dziewczynki wykonane ze skóry lub wysokiej jakości materiałów syntetycznych.

Wiosna cechuje się zmienną pogodą, dlatego dziecko potrzebuje nie jednej, ale co najmniej kilku par wiosennych butów. W pierwszych tygodniach wiosny na chodnikach często zalega jeszcze śnieg, a w ciągu dnia często odczuwalne są zimne podmuchy wiatru. Jednak temperatura powietrza wzrasta, przez co w butach zimowych jest za ciepło. Właśnie wtedy warto sięgnąć po buty wiosenne dla dziewczynki, które:

• Mają podwyższoną cholewkę, sięgającą ponad kostkę, dzięki czemu chronią stopy przed śniegiem.

• Nie mają jednak grubego ocieplenia, co pozwala zachować komfort, kiedy jest lepsza pogoda.

• Mają elastyczną i antypoślizgową podeszwę, dzięki czemu nie musisz martwić się o bezpieczeństwo dziecka.

Kiedy śniegi topnieją, a za oknem na dobre zagości wiosna, czas wyciągnąć półbuty. To obuwie, które doskonale sprawdzi się podczas biegania, skakania, a także chodzenia, gdy temperatura przekracza 10°C.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz