Komplet wiosenny dla chłopca

Wiosna to czas, kiedy pogoda bywa zmienna. Jednego dnia może być +5, śnieg, deszcz, błoto pośniegowe, a następnego dnia mróz -5. Nic zatem dziwnego, że dla wielu mam, to jak ubrać dziecko na zewnątrz, jest poważnym wyzwaniem.

Jaka powinna być kurtka wiosenna chłopięca?

Wybierając kurtkę, należy po pierwsze wziąć pod uwagę aktywność dziecka, wiek i oczywiście pogodę. Jakakolwiek pomyłka w tym zakresie sprawi, że dziecko będzie ubrane zbyt ciepło lub odwrotnie – zmarznie. Kiedy na zewnątrz jest do +5 stopni, przestrzegamy zasady warstwowania – najpierw ubrania ciepłe termiczne, potem polarowe, a następnie odzież wierzchnia,

Dobrym wyborem jest kurtka wiosenna chłopięca typu shell. Te wszechstronne i funkcjonalne ubrania sprawdzą się przez cały rok. Z kurtką typu shell zyskujesz wiatro- i wodoodporną odzież z dobrą wentylacją, którą można nosić samą lub z polarową kurtką, jeśli na zewnątrz jest zimno. Kurtka typu shell jest cienka i lekka, a także zapewnia ochronę.

Polarowa kurtka wiosenna chłopięca lub polarowy sweter to idealne wiosenne ubrania. W chłodne poranki można je nosić pod kurtką typu shell, a w ciągu dnia samodzielnie. Odzież z polaru jest wystarczająco ciepła i chroni przed zimnym wiosennym wiatrem. Wygodnie nosi się ją również pod odzieżą przeciwdeszczową.

Czapka wiosenna dla chłopca – co jeszcze powinno znaleźć się w szafie dziecka?

Kompletując szafę na wiosnę, należy zwrócić uwagę na następujące elementy odzieży:

Czapka wiosenna dla chłopca z mieszanki wełny lub bawełny z podszewką i wiatroszczelnymi wstawkami.

• Bieliznę termiczną.

• Zainwestuj w parę wyjściowych spodni, a także wygodne spodnie dresowe lub dżinsy.

• Jako alternatywę dla kurtki polarowej możesz wybrać jedną z kurtek dżinsowych lub bluz, które są zarówno wygodne, jak i wystarczająco ciepłe.

Mimo że wiosenne słońce przyjemnie grzeje w środku dnia, poranki zazwyczaj bywają nieco chłodniejsze. Dlatego koniecznością jest czapka wiosenna dla chłopca, która jednocześnie chroni głowę i uszy i chroni nas przed zimnym wiatrem. Cienka bawełniana czapka jest ciepła i można ją wygodnie i łatwo spakować do kieszeni lub plecaka, gdy nie jest potrzebna.

dziecko grające w piłkę

Jak dopasować komplet czapka i komin dla chłopca?

Wszystkie ubrana dla dzieci muszą być dostosowane do pogody, ale także do wieku i aktywności malucha. Upewnij się, że ubrania są obszerne i wygodne, tak aby dziecko miało pełną swobodę ruchów, ale nie na tyle duże, aby stały się nieporęczne.

Optymalnym rozwiązaniem jest komplet czapka i komin dla chłopca. Pasuje do niego – kurtka, kombinezon, komplet (spodnie + kurtka) z ociepleniem 80-100 gram, a także ciepła bielizna termiczna (wybierz taką, która ma w składzie wełnę merynosów) + gęsty polar.

Jeśli na zewnątrz panuje temperatura od +7 do +15 stopni, to komplet czapka i komin dla chłopca powinna być połączona z odzieżą softshell, zamiast kombinezonu 80-100 g. Softshell można nosić z ociepleniem lub polarem, w zależności od aktywności dziecka.

Odpowiednie buty wiosenne dla chłopca – jak dobrać?

Wybierając wiosenną garderobę dla dziecka, ważne jest nie tylko uwzględnienie pogody, ale także maksymalne ułatwienie dziecku samodzielne przebieranie. Idealne ubrania to takie, które łatwo się zakłada i zdejmuje bez pomocy: z prostymi zapięciami i rzepami, z minimalną liczbą guzików i guzikami trudnymi do zapięcia. Podobnie jak buty wiosenne dla chłopca, odzież powinna być wykonana z wodoodpornych materiałów.

Odzież wierzchnia lepiej wybierać spośród materiałów hydrofobowych. Takie kurtki i spodnie nie tylko ochronią dziecko przed złą pogodą, ale także uchronią ciebie przed obowiązkiem codziennego prania – brud można z niej łatwo usunąć wilgotną ściereczką.

Wybierając buty wiosenne dla chłopca, musisz zadbać o to, aby stopy dziecka nie przemarzły i nie zamoczyły się podczas spaceru. Wczesną wiosną wybieraj buty, które zatrzymują ciepło, od połowy kwietnia buty można wymienić na lżejsze, w których rolę ocieplenia pełni wyjmowana wkładka.

Dobierając ubrania zadbaj też o to aby:

• Ze względu na kaprysy wiosennej pogody, rano może być jeszcze zimno, a w ciągu dnia, dziecko spoci w za ciepłej kurtce. W takim przypadku lepiej wybrać lżejszą odzież wierzchnią, zakładając pod nią dodatkową warstwę – na przykład ciepły sweter.

• Dla ruchliwych dzieci, można wybrać rzeczy z gumkami mocującymi materiał oraz komin czapkę, która jednocześnie ochroni głowę, uszy i szyję.

• W deszczową pogodę nie wręczaj dziecku parasolki. Można ją łatwo zamienić na pelerynę przeciwdeszczową, która nie pozwoli dziecku zmoknąć i utrzyma ubranie w czystości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz