Jakie ubranka dla niemowląt dziewczynek kupić?

Przygotowując się na przyjście dziecka na świat, rodzice gromadzą wyprawkę. Obejmuje ona nie tylko pieluszki czy kocyki, ale również ubranka. W sprzedaży dostępne są zarówno modele dla chłopców, jak i dla dziewczynek – wybór jest naprawdę szeroki. W związku z tym pojawia się pytanie, jakie ubranka dla niemowląt dziewczynek wybrać, aby naprawdę zadbać o komfort malucha i wygodę rodziców.

Czym powinny charakteryzować się pierwsze ubranka dla niemowląt dziewczynek?

Jeśli chcesz kupić ubranka dla niemowląt dziewczynek, musisz przede wszystkim pamiętaj o tym, aby wykonane były one z naturalnych materiałów. Doskonałym wyborem są te z bawełny, która jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Dodatkowo przepuszcza powietrze, pozwalając dziecięcej skórze w pełni oddychać. Bawełniane ubranka dla dziewczynki nie są szorstkie, nie gryzą i nie drapią. Czy bawełna, z jakiej wykonane są dziecięce ubranka może zawierać domieszkę innych włókien? Tak, pod warunkiem, że nie jest ich zbyt dużo. Świetnie sprawdza się elastan, dzięki któremu ubranka dla niemowląt dziewczynek delikatnie się rozciągają, co ułatwia ich zakładanie.

Czy warto kupować dużo ubranek w najmniejszym rozmiarze?

Musisz pamiętać, że maluszki naprawdę bardzo szybko rosną. To właśnie z tego powodu nie zaleca się kupowania dużej ilości ubranek w najmniejszych rozmiarach, czyli 56 i 62. Lepiej od razu kupować ubranka nieco większe, które posłużą dłużej, a jednocześnie zapewnią swobodę ruchów dziecku. Będzie je też łatwiej zakładać, co z pewnością docenią rodzice.

Jakie zapięcia powinny mieć ubranka dla dziewczynki?

Bez względu na to, czy chcesz kupić zestaw ubranek dla noworodka dziewczynki, czy interesują Cię pojedyncze ubranka, pamiętaj, aby stawiać na rozwiązania praktyczne. Zwróć więc uwagę na to, jakie zapięcia posiadają wybrane przez Ciebie ubranka. Świetnie sprawdzają się napy (zatrzaski), dobrym rozwiązaniem jest również suwak. Zdecydowanie mniej wygodne są zwykłe guziki, które o wiele trudniej zapiąć. Nie zapominaj, że dziecko będziesz przewijać kilkanaście razy dziennie – im bardziej praktyczne będą zapięcia, tym mniej czasu Ci to zajmie i będzie mniej stresujące dla maluszka. Kupując ubranka dla dziewczynki, możesz sięgnąć między innymi po bardzo wygodne rozpinane body.

Ubranka dla niemowląt dziewczynek

Co wybierać: ubranka estetyczne czy praktyczne?

Ubranka dla niemowląt dziewczynek dostępne dzisiaj w sprzedaży to szeroki wybór modeli, wśród których znajdują się zarówno te niezwykle estetyczne, ładne, jak i praktyczne. Rodzice maluszków bardzo często zastanawiają się nad tym, co wybrać. Najlepiej jest oczywiście, jeśli ubranka są jednocześnie ładne i praktyczne. Jeśli jednak trzeba wybierać, zdecydowanie lepiej jest postawić na te praktyczne. Wystrzegaj się ubranek, które należy prać w niskiej temperaturze – woda nagrzana do temperatury 20 – 30 stopni nie zabije drobnoustrojów, szansa na spranie uporczywych plam jest również dużo mniejsza. Wspomniane już wcześniej ubranka bawełniane można prać w wysokiej temperaturze – jest to ich kolejny atut.

Co lepsze: ubranka z krótkim czy długim rękawem?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie nie jest możliwe. Wszystko zależy bowiem od pory roku, w której maluszek przyjdzie na świat. Kiedy dziecko urodziło się wiosną lub latem, większość ubranek powinna mieć krótki rękawek. Na najbardziej gorące dni sprawdzą się body bez rękawów. Z kolei jesienią i zimą potrzebne będą ubranka z długim rękawem. Postaw więc na różnego rodzaju pajacyki i kaftaniki, a także sweterki. Zapewnią one maluszkowi ciepło, kiedy na zewnątrz pogoda nie będzie rozpieszczać.

Ile ubranek dla dziewczynki trzeba kupić?

Gromadząc wyprawkę dla maluszka, wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak dużo ubranek kupić. Każdy rodzic powinien pamiętać, że małe dzieci trzeba nierzadko przebierać nawet kilka razy dziennie. Winne są temu zabrudzenia ubranek – dziecku może się ulać, może zdarzyć się również tak, że przecieknie pieluszka. To właśnie dlatego warto zadbać o zapas ubranek. To oznacza, że na każdy dziennie należy mieć kilka kompletów ubranek. Dzięki temu nie trzeba martwić się tym, czy wystarczy ich na każdą awaryjną sytuację.

Ubranka dla niemowląt dziewczynek to obowiązkowy element wyprawki dla każdej dziewczynki mającej przyjść na świat. W sprzedaży znaleźć można szeroki wybór ubranek wykonanych z różnych materiałów, posiadających różne zapięcia i mających różny kolor. Bazując na naszych wskazówkach, możesz mieć pewność, że kupisz ubranka, które zapewnią komfort Twojemu dziecku, a jednocześnie będą naprawdę wygodne w użytkowaniu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz