Ferie zimowe z atrakcjami dla dzieci – gdzie warto pojechać?

Ferie zimowe to trwająca dwa tygodnie przerwa od zajęć szkolnych. Sam termin pochodzi z języka łacińskiego i używano go początkowo do dni odpoczynku, które poświęcone były wykonywaniu obrzędów religijnych. Kilkanaście lat temu międzysymestralna przerwa odbywała się w całej Polsce w tym samym terminie. Obecnie ferie zimowe są ustalane w czterech różnych terminach. Decyzję o tym, w którym województwie i w jakim terminie uczniowie będą mieli zimową przerwę w nauce podejmuje Minister Edukacji Narodowej. Zbliżające się ferie skłaniają wielu rodziców do zastanowienia się , gdzie je spędzić. Mnóstwo osób wybiera Polskę. W naszym kraju możliwości ciekawego spędzenia ferii zimowych jest naprawdę wiele. Zdecydowanie najbardziej popularne są ferie zimowe z dziećmi w górach. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Podczas zimowej przerwy w nauce część dzieci wyjeżdża także nad morze. Nawet te, które nigdzie nie wyjeżdżają nie będą się nudzić.

Ferie zimowe z dziećmi w górach – gdzie warto wyjechać?

Położone w górach miejscowość są doskonale przygotowane przez cały rok do przyjmowania turystów w każdym wieku, a więc także dzieci i młodzieży. Zapewniają komfortowe warunki zakwaterowania i rekreacji. Na czele destynacji najczęściej wybieranych przez osoby spędzające ferie zimowe z dziećmi w górach są oczywiście Tatry. Wśród tatrzańskich kurortów najbardziej popularne jest oczywiście Zakopane. To raj dla osób, które wolny czas lubią spędzać aktywnie. Liczne stoki narciarskie sprawiają, że miejscowość ta jest rajem zarówno dla narciarzy, jak i dla snowboardzistów. Na terenie miasta zimą działają też otwarte lodowiska. Wielką atrakcją zarówno dla dużych, jak i małych jest wizyta w basenach termalnych. Na ferie zimowe można wyjechać także do Wisły. To miejscowość położona w Beskidzie Śląskim. To popularny ośrodek wypoczynkowy i turystyczny z licznymi ośrodkami narciarskimi, dobrymi warunkami do snu i bogatą bazą gastronomiczną. Na zimowe ferie z dziećmi w górach polecamy także położony w Sudetach Karpacz. Miejscowość ta położona jest u podnóża Śnieżki. Czeka w niej moc zimowych atrakcji. Jedną z atrakcji na „po nartach” jest wizyta w Muzeum Zabawek. Idealnym miejscem na zimowy wypoczynek z dziećmi są także Bieszczady i Beskid Sądecki. Spędzenie ferii zimowych w górach to doskonała okazja do tego, aby dzieci mogły nacieszyć się śniegiem. Aktywnie ten czas mogą spędzić nawet dzieci, które nie jeżdżą na nartach.

Ferie zimowe z dziećmi w górach

Ferie zimowe z dziećmi nad morzem – czy to dobry pomysł?

Osobom, które zastanawiają, gdzie na ferie zimowe z dziećmi warto wyjechać polecamy nie tylko góry. Podczas zimowej przerwy od zajęć szkolnych można wyjechać także nad morze. Ferie zimowe z dziećmi nad morzem będą tak samo udane, jak te spędzone w górach. Ferie zimowe w jednej z nadmorskiej miejscowości są doskonałą okazją do zbudowania odporności u dziecka. Zimą w powietrzu jest bardzo duża ilość jodu, jest go o wiele więcej niż latem. Wiele pensjonatów i hoteli w nadmorskich kurortach jest doskonale przygotowanych na przyjęcie najmłodszych gości. Wyjazd nad morzem zimą to doskonała propozycja dla osób, które nie lubią tłumu turystów. Na zimowy wypoczynek nad morzem decyduje się znacznie mniej osób, większość wybiera góry. Na ferie zimowe nad morzem polecamy między innymi Trójmiasto. W Sopocie czekają nie tylko spacery brzegiem morza. W sąsiedztwie mola działa lodowiska, można też pojeździć na nartach. W Sopocie na Łysej Górze znajduje się stacja narciarska. Wyjeżdżając nie trzeba nawet zabierać ze sobą sprzętu, na miejscu działa bowiem wypożyczalnia.

Ferie z dziećmi z basenem także mogą być ciekawe

W czasie roku szkolnego dzieci spędzają większość czasu w ławkach. Dlatego też podczas ferii zimowych przyda im się większa dawka ruchu. Ferie z dziećmi z basenem są doskonałą okazją do tego, aby aktywnie spędzić z dzieckiem czas. Zima coraz częściej jest ciepła, częściej pada deszcz niż śnieg. Wybierając ośrodek z basem można ciekawie spędzić ferie zimowe nawet wtedy, gdy za oknem jest szaro i smutno. Taki ośrodek warto wybrać także wtedy, gdy zima jest mroźna i śnieżna. Przyjemnie jest po całym dniu spędzonym na świeżym powietrzu zrelaksować się w basenie. Ośrodki z basenem można znaleźć z łatwością zarówno w miejscowościach turystyczno-wypoczynkowych położonych w górach, jak i nad morzem. Także na Mazurach takich ośrodków nie brakuje. Wiele z nich dysponuje szeregiem dodatkowych atrakcji dla dzieci. Warto też pamiętać o basenach termalnych ze strefami zabaw dla dzieci. Są one zlokalizowane nie tylko na Podhalu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz