Czy zapraszać dzieci na wesele? Jak poinformować, że wesele jest bez dzieci?

Jeśli planujesz ślub i wesele, to czeka Cię podjęcie wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest decyzja o tym, czy zapraszać gości z dziećmi, czy bez. Jeszcze do niedawna każda przyszła młoda para zapraszała gości wraz z dziećmi. Dzisiaj coraz więcej przyszłych małżonków nie chce, aby na ich ślubie i przyjęciu weselnym obecni byli najmłodsi weselnicy. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy, z pewnością zastanawiasz się, jak zapraszać na wesele bez dzieci, aby nikt z zaproszonych gości nie poczuł się urażony. Zobaczmy.

Czy zapraszać dzieci na wesele?

Jako narzeczeni macie pełne prawo do tego, aby na Waszym weselu nie było dzieci. Powodów, dla których wiele par nie chce dzieci na weselu jest wiele. Niektórzy nie chcą dzieci na weselu, gdyż ich nie lubią, z kolei inni starają się ograniczyć koszty związane z przyjęciem weselnym – nie w każdej restauracji, hotelu czy domu weselnym można liczyć na zniżki dla dzieci. Niezależnie od tego,  z jakiego powodu nie chcecie dzieci na weselu, zapraszane przez Was osoby powinny tę decyzję uszanować. Decydując się na wesele, na którym nie będzie najmłodszych weselników musicie się jednak liczyć z tym, że Wasza decyzja nie zostanie dobrze przyjęta przez wszystkich Waszych gości. Ich niezadowolenia nie musicie sobie jednak brać do serca, to jaki charakter będzie miało Wasze wesele zależy tylko od Was, a zorganizowanie przyjęcia weselnego, które zadowoli każdego gościa jest po prostu niemożliwe.

Dlaczego nie zapraszać dzieci na wesele?

Powodów, dla których dzieci nie powinno zapraszać się na wesele jest naprawdę mnóstwo. Bardzo często dzieci jest trudno upilnować na przyjęciu weselnym, do tego w otoczeniu dorosłych mogą się zacząć bardzo szybko nudzić. Jeśli nie pomyślisz o tym, aby zapewnić im atrakcje pod okiem profesjonalnego animatora, dzieci błyskawicznie zaczną marudzić, płakać i pytać, kiedy wreszcie pójdziemy do domu. Może to przeszkadzać w zabawie nie tylko ich rodzicom, ale także innym gościom. Ważnym argumentem przeciwko zapraszaniu dzieci na wesele jest panujący na przyjęciu hałas, alkohol, który nierzadko leje się strumieniami oraz weselne przyśpiewki, których teksty często są niecenzuralne. Zmieniają się też weselne zwyczaje, nie ma więc nic dziwnego w tym, że par, które nie chce dzieci na weselu z roku na rok jest coraz więcej. Co więcej, zaproszenie na wesele bez dzieci nie jest nietaktem. Jak zaprosić na wesele bez dzieci, aby nikt nie poczuł się urażony? Jeżeli dojdziecie do wniosku, że organizujecie wesele bez dzieci, musicie o tym odpowiednio poinformować swoich gości.

Jak zaprosić na wesele bez dzieci?

Przede wszystkim musicie zadbać o to, aby zaproszenie miało odpowiednią formułę. Możecie informację o tym, że planujecie wesele bez dzieci umieścić na zaproszeniach ślubnych, rozwiązanie to nie należy jednak do najbardziej eleganckich i może zostać źle odebrane przez dorosłych.. Lepszym rozwiązaniem jest wypisanie na zaproszeniu tylko imion rodziców. Pamiętajcie jednak, że niektórzy mogą uznać, że zaproszone zostały również ich dzieci. Poczekajcie więc, aż zaproszeni goście będą potwierdzać swoje przybycie i wtedy przypomnijcie im, że zaproszenie zostały wystosowane tylko do osób dorosłych, z związku z czym zarówno na ślubie, jak i przyjęciu weselnym powinni pojawić się bez dzieci. Aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości, a jednocześnie nikogo nie urazić zapytajcie, czy na czas wesele zapewnili już opiekunkę dla swojej pociechy. Po tym pytaniu chyba nikt już nie będzie miał żadnych wątpliwości, że otrzymał zaproszenie na wesele bez dzieci.

płaczące dziecko

Czy wesele z udziałem dzieci ma sens?

To, że coraz więcej przyszłych młodych par decyduje się na zorganizowane wesela bez dzieci, nie oznacza, że nie możecie na swoje wesele dzieci zaprosić. Możecie zorganizować wesele, na którym najmłodsi także się pojawią. W związku z tym czekają Was jednak dodatkowe obowiązki – najmłodszych gościom powinniście zorganizować czas tak, aby się nie nudzili. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie dla dzieci oddzielnego stolika, przy którym będą mogły bawić się w swoim własnym towarzystwie. Może on się znajdować w tej samej lub oddzielnej sali. Jeżeli dysponujecie większym budżetem, zatrudnijcie profesjonalnego animatora, który najmłodszym weselnikom zapewni moc atrakcji. Zorganizuje on dzieciom mnóstwo fajnych zabaw, a rodzice będą mogli spokojnie się bawić, gdyż będą pewni, że ich pociecha znajduje się pod dobrą opieką. Pamiętajcie też o tym, aby zapewnić najmłodszym gościom odpowiednie, ale smaczne i zdrowe menu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz