Co robić z dziećmi w wolnym czasie podczas zimy?

Zimą bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, co robić z dziećmi w wolnym czasie. Okazuje się, że atrakcji czekających na dzieci zimą jest całe mnóstwo. Jest ich tak wiele, że nawet wtedy, gdy nie ma  śniegu nikt nie będzie się nudził. Miejsc, które w Polsce warto z dziećmi odwiedzić jest naprawdę wiele i nie są to tylko górskie kurorty. Zarówno w zimowe ferie, jak i w weekend można się śmiało wybrać także nad morze czy do krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Co robić z dziećmi w wolnym czasie – kilka pomysłów dla każdego

Co robić z dziećmi w wolnym czasie – to pytanie zadaje sobie mnóstwo rodziców. Oczywiście zimą można pojeździć na nartach czy sankach albo urządzić bitwę na śnieżki. Z tym może być jednak trudno, gdyż zimą są coraz cieplejsze, w efekcie o śnieg jest coraz trudniej. Są jednak miejsca w naszym kraju, które warto odwiedzić nawet wtedy, gdy pogoda jest bardziej jesienna czy wiosenna niż zimowa. Zima jest doskonałą okazją do tego, aby po raz pierwszy odwiedzić basen termalny. Najbardziej znane baseny termalne znajdują się na Podhalu. Jeden a najbardziej popularnych położony jest w Białce Tatrzańskiej. Cały kompleks składa się z czternastu basenów. Jest też w nim wydzielona strefa zabawy dla rodzin z dziećmi. Nie brakuje w niej specjalnych atrakcji dla najmłodszych. Są między innymi małe zjeżdżalnie i brodzik. W wolnym czasie warto odwiedzić też znajdujące się w Karpaczu Muzeum Zabawek albo Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Moc zimowych atrakcji czeka także w Szwajcarii Bałtowskiej w Bałtowie. Wśród dostępnych tam atrakcji jest między innymi Bajkowy Park Rozrywki. Pomysłów na to, co robić z dziećmi w wolnym czasie jest zdecydowanie więcej. Aby ciekawie spędzić czas nawet nie trzeba wyjeżdżać z domu. Można poświęcić czas na gry planszowe czy wyprawę do kina.

Gdzie z dziećmi na weekend zimą – atrakcyjne miejsca w całej Polsce

ażda miejscowość, która została wymieniona wcześniej jest miejscem odpowiednim na weekendowy wypoczynek z dziećmi. Osobom, które zastanawiają się nad tym, gdzie z dziećmi na weekend zimą polecamy także Beskid Sądecki i położoną w nim Krynicę-Zdrój. Miejscowość ta słynie nie tylko z wód leczniczych. Jest to także znany ośrodek narciarski. W samym mieście funkcjonują aż dwa. Działają w nich nie tylko wyciągi dla dorosłych, ale także takie typu baby lift. Jest również zimowy plac zabaw. W Krynicy warto oczywiście odwiedzić pijalnię wód mineralnych. Niedaleko Krynicy także czynnych jest kilka ośrodków narciarskich, w tym także ten na Jaworzynie Krynickiej. Miłośnikom jazdy na nartach warto polecić także Duszniki-Zdrój.

Panuje tutaj specyficzny mikroklimat, dzięki czemu śnieg na stokach utrzymuje się tutaj wyjątkowo długo. Zimą w atrakcyjny sposób można spędzić czas z dziećmi we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Wrocławskie zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Miejscem szczególnie warto uwagi w zoo we Wrocławiu jest Afrykarium. Oceanarium to jest poświęcone wyłącznie wodnej faunie żyjącej na kontynencie afrykańskim. Olbrzymie akwaria, w których pływają między innymi rekiny i bajecznie kolorowe ryby robią wrażenie nie tylko na dzieciach, ale także na dorosłych.

sanki

Jakie czekają atrakcje dla dzieci w Polsce zimą?

Atrakcje dla dzieci w Polsce zimą są coraz bardziej ciekawe. Każdego roku jest ich także coraz więcej. Kilka lat temu pod Wielką Krokwią w Zakopanem został utworzony Śnieżny Labirynt. W chwili obecnej jest to jedna z najbardziej znanych i popularnych zimowych atrakcji w Polsce. Zimowy zakopiański park rozrywki jest miejscem, w którym świetnie bawią się nie tylko dzieci, ale także dorośli. Czeka tutaj bowiem moc atrakcji: Lodowy Zamek, Śnieżny Labirynt oraz mini zoo. W pobliżu znajduje się też tor saneczkowy, w którym jest kilka poziomów trudności.

Tworzenie konstrukcji składających się na zimowy park w Zakopanem trwa około miesiąca i jest możliwe tylko wtedy, gdy panują temperatury poniżej zera. Osobom, które interesują zimowe wycieczki z dzieckiem polecamy także wyprawę do puszczy Białowieskiej. Kilka kilometrów od polskiej granicy powstała wioska Dziadka Mroza. Przybywających do wioski gości witają postacie z bajek. Na miejscu czekają takie atrakcje, jak: mini muzeum etnograficzne, drewniany młyn, skarbiec, w którym przechowywane są listy do Dziadka Mroza pisane przez dzieci z całego świta. Aby spotkać się z Dziadkiem Mrozem trzeba znać specjalne hasło. Zimą organizowane są też wycieczki pokazowego żubrów. W Białowieży znajduje się też nowoczesne, multimedialne Muzeum Przyrodniczo-Leśne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz