Buty wiosenne dla dziewczynki

Duża ilość modeli butów o różnych właściwościach z jednej strony pozwala na dobór obuwia odpowiedniego dla naszego dziecka, a z drugiej sprawia, że trudniej nam dokonać selekcji.

Jakie powinny być buty wiosenne dla dziewczynki?

Wczesną wiosną dziecko potrzebuje wysokich ocieplanych butów lub półbutów. Najlepszym wyborem są buty z naturalnym futrem, a także buty wykonane z tkanin membranowych z wypełnieniem puchowym lub wyściółką z syntetycznych włókien winterizer-holofiber. Podeszwa musi być rowkowana, elastyczna i mieć właściwości antypoślizgowe. Wczesną wiosną jedna para butów to za mało. Kup też buty wiosenne dla dziewczynki na cieplejsze dni.

Bardzo ważne jest, aby buty spełniały europejskie standardy jakości i były certyfikowane. Wybieraj buty wiosenne dla dziewczynki, do których produkcji użyto przyjaznych dla środowiska materiałów, które nie powodują reakcji alergicznych.

Półbuty wiosenne dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

Buty powinny być wykonane z nowoczesnych materiałów: ochrona przed wilgocią i mrozem, właściwości oddychające i termoregulacyjne, doskonała wymiana powietrza i wilgoci.

Ortopedycznie dopasowany but sprzyja prawidłowemu rozwojowi stopy. Karbowana podeszwa o właściwościach antypoślizgowych zmniejsza ryzyko kontuzji podczas zabaw na świeżym powietrzu, a także chroni przed upadkiem i kontuzjami. Obuwie tekstylne posiada impregnację odpychającą wodę i brud, co przedłuża jego żywotność i ułatwia rodzicom czyszczenie i pielęgnację.

Staraj się wybierać półbuty wiosenne dla dziewczynki, które mają estetyczny wygląd i jasne wzornictwo. Wiele produktów wyposażonych jest w elementy odblaskowe, które zapewniają bezpieczeństwo dziecka wieczorem. Jeśli szwy butów sportowych i półsezonowych są klejone dobrej jakości klejem lub szyte w odpowiedni sposób, to sprawdzą się nawet podczas ulewnego deszczu.

Ważny jest materiał, z którego wykonane są półbuty wiosenne dla dziewczynki. Powinien być naturalny, „oddychający”. Może to być na przykład skóra naturalna lub membrana termiczna, która łatwo odparowuje wilgoć z nóg, ale nie przemaka. Ten materiał powinien być gęsty, trwały, ale nie sztywny.

buty na wiosne

Wygodne buty dla dziewczynki – konstrukcja obuwia

W przypadku obuwia dziecięcego ważna jest obecność podbicia stopy - po wewnętrznej stronie podeszwy. Podbicie stopy zapobiega rozwojowi płaskostopia, ale jest przeciwwskazane przy stopie końsko-szpotawej. Tylna część butów dziecięcych musi być mocna i sztywna. Dla prawidłowego ukształtowania stopy ważna jest również pięta. Wysokość podeszwy z tyłu powinna być o 1-1,5 cm większa niż podeszwy z przodu, ale nie więcej. Podeszwa powinna być wyżłobiona, aby nie ślizgała się po powierzchni. Ponadto wygodne buty dla dziewczynki powinny zginać się w podeszwie podczas chodzenia.

Najwygodniejszym zapięciem, jeśli chodzi o wygodne buty dla dziewczynki, jest rzep. Buty z wiązaniami są wskazane, gdy dziecko nauczyło się już wiązać sznurowadła. Obuwie ortopedyczne należy dobierać wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jak przymierzyć botki wiosenne dla dziewczynki?

Wbrew pozorom bardzo łatwo jest zmierzyć stopę dziecka. Aby to zrobić, potrzebujesz kartki papieru, długopisu lub ołówka i linijki. Połóż kartkę papieru na podłodze i połóż na niej stopę dziecka. Następnie długopisem i ołówkiem, trzymając go pionowo, obrysuj kontur nogi i zmierz najdłuższą odległość linijką. Uzyskasz w ten sposób rozmiar stopy dziecka w cm. Pozwoli to bezpiecznie kupić botki wiosenne dla dziewczynki w sklepie internetowym.

Jednocześnie pamiętaj, że idealny margines to 8 mm dla butów letnich i 1-1,5 cm dla butów jesiennych. Nie warto wybierać butów z marginesem większym niż 1,5 cm, kiedy stopa i chód dziecka nie są jeszcze ukształtowane.

Zadbaj o to, aby botki wiosenne dla dziewczynki miały odpowiednią termoregulację. Podeszwa nie powinna być śliska, ponieważ na wiosnę może być jeszcze lód. Materiały powinny być naturalne: skóra, zamsz, nubuk. Wtedy but nie będzie się wypaczał, gdy jest mokry. Skóra była i pozostaje pierwszym wyborem.

Jeśli chodzi o wybór modeli, to te, do pewnego roku życia, są podobne jednakowo w przypadku chłopców, jak i dziewczynek. Najczęściej są lekkie (często przypominają sneakersy lub półbuty), mocne, mają schowane szwy, wygodne sznurowanie i wodoodporną podszewkę. Często buty półsezonowe są od wewnątrz obite krótką wełną.

Kształt buta musi być anatomiczny. Oznacza to, że odwzorowuje naturalną pozycję nogi, nie ściska stopy, ani nie zakłóca przepływu krwi. Taki kształt pozwoli na prawidłowy rozwój stopy. But nie będzie przeszkadzał, a jedynie podpierał stopę w jej naturalnej pozycji, co zapobiegnie ewentualnym skrzywieniem i schorzeniom ortopedycznym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz