Trzewiki zimowe dziecięce: Jakie wybrać?

Jednym z najważniejszych kryteriów mających wpływ na wzrost i rozwój dziecka jest właściwy dobór obuwia. Optymalnie dobrane buty nie będą zakłócać krążenia krwi i przyczynią się do prawidłowego rozwoju i wzrostu dziecka, a także prawidłowego ukształtowania stopy. Noszenie nieodpowiednich butów może spowodować u dziecka płaskostopie. Ostatecznie dziecko także może wyglądać elegancko i podążać za trendami mody.

Trzewiki zimowe chłopięce – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Stopy dziecka rosną bardzo szybko. Jednocześnie pojawienie się sklepów internetowych i możliwość zakupu sandałów czy sneakersów bez wychodzenia z domu stała się doskonałą alternatywą dla pójścia do zwykłego sklepu. Aby jednak kupić trzewiki zimowe chłopięce w sklepie internetowym, musisz znać rozmiar stopy dziecka.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że im młodsze jest dziecko, tym szybciej rośnie jego noga. Aby nie przegapić tego momentu, należy często dokonywać pomiarów. Uważa się, że u dzieci w wieku od dwóch do trzech lat rozmiar stopy może się zwiększyć o dwa do trzech centymetrów rocznie. U dziecka w wieku powyżej siedmiu lat noga zwykle rośnie o jeden do dwóch rozmiarów rocznie. Jak zatem przymierzyć trzewiki zimowe chłopięce?

Trzewiki zimowe dla chłopca – jak przymierzyć?

Pamiętaj, aby przymierzając trzewiki zimowe dla chłopca założyć skarpetki

  • Połóż czystą kartkę papieru na podłodze i poproś dziecko, aby na niej stanęło. W pozycji stojącej długość stopy będzie większa.
  • Ostrożnie obrysuj stopę ołówkiem lub długopisem, aby na papierze pozostał wyraźny kontur. Należy pamiętać, że ołówek musi być ściśle prostopadły do arkusza, w przeciwnym razie pomiary będą niedokładne.
  • Następnie musisz zmierzyć odległość od najbardziej wystającego punktu do pięty, będzie to długość stopy i taki rozmiar powinny być trzewiki zimowe dla chłopca. Należy pamiętać, że bardzo ważne jest zmierzenie obu nóg.
  • Aby zmierzyć szerokość stopy, należy zmierzyć obwód w najszerszym miejscu.
  • Przyjrzyj się uważnie tabeli rozmiarów producenta, którego buty zamierzasz kupić.
  • Eksperci zalecają wybieranie butów z niewielkim marginesem na podeszwie - od 0,5 do 1 centymetra. Wyjątkiem są buty lub buty zimowe, w których margines może sięgać od jednego do półtora centymetra.

Trzewiki zimowe dziecięce

Trzewiki zimowe dziewczęce – popularne modele

Białe buty nigdy nie wychodzą z mody. W kolekcji tego sezonu znajdują się zarówno podstawowe sneakersy unisex, które powinny znaleźć się w każdej szafie, jak i modne trzewiki zimowe dziewczęce ozdobione sercami i gwiazdkami. Projektanci nie zapomnieli o najmłodszych, tworząc linię sneakersów dla dzieci z anatomiczną wkładką oraz ochroną palców i pięty.

Tej wiosny dużym zainteresowaniem cieszą się stylowe trzewiki zimowe dziewczęce, które można nosić zarówno do szortów i spodni, jak i do sukienki. Ciemne buty lepiej zostawić na jesień, a wiosną postawić na modele kolorowe, z jasnymi nadrukami i elementami dekoracyjnymi w postaci błysków, siateczek i perforacji. Zwróć uwagę na nowe sneakersy z modną podeszwą w stylu biegacza, doskonale uzupełnią niemal każdą casualową stylizację.

Dla chłopców trendem są obecnie buty w kolorze niebieskim, z jaskrawoczerwonymi i jasnożółtymi elementami. Nie lekceważ też skórzanych mokasynów i butów żeglarskich, to bardzo wygodne buty na ciepłą wiosnę także dla małego chłopca.

Jak wybrać trzewiki zimowe dla dziewczynki?

Buty wykonane ze skóry naturalnej charakteryzują się najlepszymi właściwościami. Takie trzewiki zimowe dla dziewczynki z łatwością dopasowuje się do indywidualnych parametrów każdej stopy. Wyroby skórzane dobrze zatrzymują ciepło, zapobiegają przedostawaniu się wilgoci i zapewniają wysokiej jakości cyrkulację powietrza. Przy właściwym noszeniu i pielęgnacji obuwia mogą służyć ci wiele lat, nie tracąc przy tym nic ze swojego wyglądu.

Alternatywą dla skóry naturalnej stały się najwyższej klasy zamienniki (tłoczona ekoskóra z włókien). Istnieją również opcje syntetyczne (które powstają w wyniku syntezy chemicznej). Jeśli zamiennik będzie wysokiej jakości, dość trudno będzie go odróżnić od materiału naturalnego. Ale właściwości sztucznej skóry są gorsze niż prawdziwej skóry.

Trzewiki zimowe dla dziewczynki z zamszu czy nubuku są dobrą alternatywą dla materiałów skórzanych. Surowce naturalne mają niemal identyczne właściwości jak skóra naturalna, jedyną różnicą jest to, że nie zaleca się noszenia takich butów w błocie pośniegowym. Materiały syntetyczne doskonale odprowadzają wilgoć.

Zamsz wygląda elegancko, jednak ważna jest odpowiednia pielęgnacja materiału. Lepiej jest nosić takie buty w porze suchej lub mroźnej, ponieważ szybko się zamoczą. Kupowanie zamszowych butów nie jest praktycznym rozwiązaniem dla nadmiernie aktywnych dzieci.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz