Stylowe i modne sneakersy męskie

Sneakersy do kostki oraz modele sięgające za kostkę to buty, które już od wielu lat podbijają serca Polaków. Pojawiają się na wybiegach chętnie wykorzystywane przez projektantów mody. Kojarzymy je przede wszystkim z butami sportowymi, coraz rzadziej zaskakują nas jednak sneakersy do garnituru albo buty tego rodzaju w kobiecym wydaniu. Jeśli więc do tej pory podchodziliśmy do nich z pewną ostrożnością, czas to zmienić.

Sneakersy za kostkę na każdą porę roku

Sneakersy za kostkę mają wiele zalet, nietrudno jest więc odpowiedzieć na pytanie o to, co sprawia, że liczba osób zainteresowanych ich zakupem systematycznie rośnie. Wśród ich atutów wymieniana jest:

  • wygoda,
  • coraz wyższa jakość,
  • łatwość w utrzymaniu w czystości,
  • zróżnicowanie stylistyczne pozwalające na cieszenie się takimi modelami, jak choćby sneakersy z siatki.

Nie bez znaczenia jest i to, że choć utożsamiamy je przede wszystkim z wiosną i latem, możemy na nie liczyć bez względu na porę roku. Sneakersy znakomicie sprawdzają się jesienią, a specjalne ocieplane modele z usztywnionymi podeszwami nie rozczarują nas także zimą zwłaszcza, jeśli ta nie będzie przesadnie śnieżna.

Sneakersy z siatki – stylizacje mniej i bardziej oczywiste

Jeśli mówiąc o sneakersach w sportowym wydaniu mamy na myśli jedynie sneakersy za kostkę, często utożsamiamy je z obuwiem wygodnym, ale dość ciężkim. Podobne skojarzenia mieli z pewnością także producenci obuwia, którzy postanowili rozprawić się z tym problemem. Ich odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów okazały się sneakersy z siatki – znacznie lżejsze, a tym samym pozwalające skórze na swobodne oddychanie nawet podczas największych upałów.

Sneakersy do kostki wykonane z siatki zachwycają przede wszystkim biegaczy. Co ciekawe, latem się sięgają po nie zarówno osoby biegające okazjonalnie, jak i te, którym uprawianie sportu sprawia ogromną przyjemność i które biegają regularnie. Lekkość modeli z siatki wpływa na poprawę jakości treningu, który staje się przyjemnym doświadczeniem nawet podczas największych upałów. Jakby tego było mało, stawiając na sneakersy wykonane z siatki można liczyć na to, że okażą się one obuwiem pozwalającym na poprawę wyników. Nie oznacza to, oczywiście, że po ten rodzaj obuwia mogą sięgać jedynie osoby, które uprawiają sport. Sneakersy z siatki są mile widziane także wśród tych osób, które lubią czuć się lekko wychodząc do pracy albo na spotkanie z przyjaciółmi.

Sneakersy męskie

Hit ostatnich sezonów – sneakersy do garnituru

Sneakersy do garnituru to stosunkowo nowa propozycja potwierdzająca, że nawet w oficjalnych stylizacjach można czuć się naprawdę dobrze i świeżo. Oczywiście, trudno myśleć o nich jako o rozwiązaniach pasujących do wyjątkowo formalnych garniturów wieczorowych, jeśli jednak postawimy na tak zwany garnitur sportowy, efekt końcowy z pewnością wywoła w nas ogromne zadowolenie.

Sportowe buty sneakersy i sportowy garnitur to ciekawy przypadek stylizacji smart casualowej. Podkreśla pewną dozę nonszalancji, z całą pewnością jednak nie można utrzymywać, że osoba decydująca się na takie połączenie wykorzystuje je, aby okazać brak szacunku swoim partnerom. Pamiętajmy więc jedynie o tym, że połączenie butów sportowych i garnituru ma sens przede wszystkim wtedy, gdy zatroszczymy się jednocześnie o spójność kolorystyczną i stylistyczną takiego zestawienia.

Sneakersy do kostki – o czym pamiętać przy zakupie?

Sięgając po sneakersy do kostki po raz pierwszy wiele osób zastanawia się nad tym, czy będzie w ogóle wiedzieć, jak wykorzystywać tego rodzaju stylizacje w praktyce. Na szczęście, jednym z ich znaków rozpoznawczych jest uniwersalność. Mamy do czynienia z butami, które można połączyć niemal z każdym elementem stroju – zarówno z krótkimi spodenkami, jak i ze sportowym garniturem. Plusem sneakersów jest również to, że idealnie pasują do opisu obuwia na każdą okazję. Można założyć je zarówno wtedy, gdy wybiera się do przyjaciela na urodziny, jak i wtedy, gdy idzie się na randkę.

Oczywiście, nie oznacza to wcale, że każdy zakup będzie jednakowo udany. Szukając dobrych butów tego rodzaju warto więc zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd. To, że jest on ważny, nie powinno budzić żadnych wątpliwości. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że równie ważna jest staranność ich wykonania. Wskazane jest też pamiętanie o tym, jak dużą rolę odgrywa prawidłowe dopasowanie rozmiaru. Nie warto wierzyć w to, że buty z czasem dopasują się do naszej stopy. Podchodząc do nich w ten sposób skażemy się na ogromną uciążliwość w chodzeniu nawet kupując buty od znanego producenta.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz