Stroje karnawałowe dla dzieci – jak wybrać kostium dla dziecka na bal?

Wybór stroju karnawałowego dla dziecka może nastręczać rodzicom wiele trudności.

Stroje dla dzieci – w czym wybierać?

Różnorodność strojów dla dziewczynek i chłopców w ostatnich latach pozwala na przekształcenie się w różnorodne postacie. Każde święto (Nowy Rok, Halloween) wiąże się z eleganckimi kostiumami. Wcześniej nasze mamy i babcie szyły ręcznie stroje dla dzieci, dziś można je kupić lub wypożyczyć.

Nowoczesne stroje dla dzieci zachwycają swoim pięknem. Są jasne, eleganckie, dokładnie wykonane. Możesz wybrać tańsze modele lub kupić droższy luksusowy, elegancki strój dla dziecka. Sam kostium karnawałowy musi pasować do tematyki imprezy. Najczęściej tym mianem określa się stroje na sylwestra, Halloween czy sezonowe występy w przedszkolu oraz urodziny dzieci i imprezy tematyczne.

Z czego składają się kostiumy dla dzieci

Z reguły każdy kostium składa się z części głównej i detali. Baza jest głównym elementem stroju. To kombinezon, sukienka, bluzka i spodnie, futro lub płaszcz przeciwdeszczowy. To jest korpus kostiumu dla dzieci. Księżniczka ma wspaniałą, zwiewną sukienkę, super bohaterka ma specjalny, rozpoznawalny, elastyczny kombinezon. Każdy z kostiumów karnawałowych składa się z kilku elementów, z których każdy musi być przemyślany

Dodatkowymi elementami są detale, które tworzą kompletny obraz. Na przykład Batman ma płaszcz, Kot w butach ma buty, król ma koronę. Wróżka potrzebuje magicznej różdżki, pirat potrzebuje przepaski na oko, pierścionka z czaszką, muszkieter musi ozdobić swój kapelusz piórem, a Indianin potrzebuje sztucznego tatuażu. Zwykle w wielu nowoczesnych stylizacjach głównym elementem jest ich baza, która jest rozpoznawalna i logiczna. Dopracowanie wizerunku to zadanie rodziców.

Dodatkowe elementy są zwykle sprzedawane w tych samych sklepach, co kostiumy. Możesz też zrobić akcesoria własnymi rękami. Najpopularniejsze kostiumy dla dzieci to:

  • Fantastyczni bohaterowie - super bohaterowie z filmów, które tak uwielbiają chłopcy, a także wróżki, czarodziejki i księżniczki Disneya.
  • Kostiumy dla dzieci to także bohaterowie baśni i filmów. Tak dawnych, jak i współczesnych. Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Pinokio, Królowa Śniegu. W ostatnich latach dzieciom podobają się także bohaterowie współczesnych bajek i filmów: Maleficent, Roszpunka, Jack Sparrow, a nawet Dracula.
  • Piraci i rabusie - te kostiumy są uniwersalne, odpowiednie dla chłopców i dziewczynek. Co więcej, sam kostium pirata jest łatwy do stworzenia. Kamizelka, czarne spodnie, para pistoletów i bandana na głowie. Możesz uzupełnić stylizacje pistoletami i przepaską na oko.
  • Zwierzęta to tradycyjny rodzaj przebrania dla dzieci. Ten rodzaj stroju nie wymaga specjalnych dodatków i detali. Zwykle jest to jednoczęściowy kombinezon lub sukienka oraz kilka rozpoznawalnych elementów dodatkowych. Na przykład długie uszy dla królika, puszysty czerwony ogon dla lisa, frędzle dla wiewiórki, cienki i długi ogon dla myszy.
  • Zawody - cała gama strojów, które są zawsze aktualne: policjant, lekarz, marynarz, strażak, wojskowy. Te stroje są odpowiednie dla chłopców i dziewczynek.

Stroje karnawałowe dla dzieci – jak je dobrać do wieku?

Odpowiednio dobrana przebranie dla dziecka to klucz do dobrego nastroju bohatera imprezy. Stroje karnawałowe dla dzieci należy dobierać pod następującym kątem:

  • Dla najmłodszych dzieci wskazane są neutralne, pozytywne postacie. Leśne zwierzęta, bajkowe postacie lub po prostu eleganckie ubrania na tę okazję.
  • Młodsze grupy przedszkolne – na tym etapie dorastania dziewczęta i chłopcy mają ulubione postacie, idoli. Piraci, wróżki, księżniczki i kowboje.
  • Grupy starsze. W kostiumie najważniejszy jest wizerunek zewnętrzny i odmienność od innych. Na pierwszy plan wysuwają się detale i akcesoria. Dzieci w tym wieku mają już własne preferencje i opinie.

Wybierając stroje karnawałowe dla dzieci, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Przy wyborze bardzo ważne jest, aby nie pomylić się z rozmiarem. Aby to zrobić, zmierz wzrost dziecka i sprawdź etykietę z wiekiem.

Śmieszne stroje dla dzieci – pasujące i wygodne

Komfort i trwałość strojów zależą od materiału i jakości krawiectwa. Strój powinien być nie tylko piękny, ale także bezpieczny dla dziecka. Najlepszą opcją jest wybranie naturalnej tkaniny. Przepuszcza powietrze, pochłania wilgoć. Te śmieszne stroje dla dzieci są łatwe do prasowania i prania.

Syntetyki nie są tak wygodne i bezpieczne, ale śmieszne stroje dla dzieci wykonane z tego materiału wyglądają na elegantsze - jaśniejsze. Dobrze się rozciągają, zachowują kształt, są łatwe w transporcie, mniej się gniotą. Ponadto strój z włókien syntetycznych będzie kosztował mniej niż naturalny. Większość świątecznych strojów dziecięcych jest wykonana z materiałów syntetycznych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz