Rodzinny dress code - modni rodzice i modne dzieci

Ubrania Family Look dla całej rodziny to nie tylko modne rzeczy, ale także demonstracja jedności bliskich sobie osób i jednocześnie okazja, by stać się bardziej zauważalnym, wyróżnić się z tłumu. Dla dzieci styl rodzinny staje się sposobem na spełnienie marzeń „być jak mama” lub „jak tata”.

Czym jest rodzinny dress code?

Ubrania w stylu Family Look stały się popularne w Ameryce w latach 20. ubiegłego wieku – kult rodziny był wówczas niezwykle silny w Stanach Zjednoczonych. Rodzinny dress code podchwycili dosłownie wszyscy: od gospodyń domowych po celebrytki. Od tego czasu styl rodzinny nabiera rozpędu. Wiele zawdzięcza popowej idolce Madonnie, która często kopiowała swoją garderobę dla swojej córki. Rodzinny dress code chętnie upowszechniają gwiazdy kina czy znani piosenkarze lub piosenkarki. Koneserami Family Look można bezpiecznie nazwać Katie Holmes, Angeliną Jolie, Gwen Stefani, Kim Kardashian. Kolekcje zostały stworzone przez marki Chanel, Cavalli, Lanvin. Rodzinny dress code zawitał także do Polski.

Moda dla rodziców – jak stworzyć własny styl Family Look

Indywidualny styl Family Look można stworzyć według kilku zasad.

  • Moda dla rodziców powinna być dokładnie dopasowana. Dla dzieci i dorosłych wybierane są absolutnie identyczne ubrania. Tu wszystko do siebie pasuje - fasony, kolory, nadruki. Możesz więc wybrać kompletne zestawy lub użyć jednego, lub więcej elementów, na przykład tego samego typu T-shirtów i swetrów, ale różnych spodni i spódnic.
  • Wariacje na wspólny temat. Te same modele w kontrastowych kolorach lub z różnymi nadrukami czy napisami, uzupełnione różnymi elementami.
  • Moda dla rodziców to też stylizacje gdzie nacisk kładziony jest na szczegóły. Ubrania są różne, ale wszyscy noszą takie same lub bardzo podobne czapki, skarpetki i rajstopy, szaliki itp. W tej wersji Family Look jest ukryty, ale główna idea trendu jest zachowana.
  • Paleta solo. Rzeczy są inne, ale w tej samej kolorystyce. To rozwiązanie jest szczególnie skuteczne w przypadku dzianin.

Rodzinny dress code

Moda dla dzieci – wskazówki w doborze ubrań

Moda dla dzieci jak każda podlega trendom. Najjaśniejszym są tu swetry inspirowane Skandynawią, ozdobione wizerunkami jeleni i ozdób w kształcie płatków śniegu. To właśnie ta dzianina jest najczęściej wybierana na noworoczne sesje zdjęciowe. Możesz też wybrać się z całą rodziną na zimowy spacer po mieście lub do ośrodka narciarskiego.

Nie mniej popularny jest letni Family Look. Jego zwolenników można zobaczyć w parkach i kawiarniach, na placach zabaw dla dzieci i imprezach rozrywkowych, w nadmorskich pensjonatach i sanatoriach - wszędzie tam, gdzie ludzie starają się wyglądać atrakcyjnie i zabawnie. Osobną kategorią jest moda dla dzieci i rodziców zaprojektowana z myślą o konkretnym wydarzeniu. Mogą to być urodziny, rocznicę ślubu, parapetówkę, tradycyjny niedzielny obiad, wizytę u krewnych itp.

Identyczne ubrania dla rodzica i dziecka – zasady wyboru

Wybierając identyczne ubrania dla rodzica i dziecka, zacznij od akcesoriów lub ubrań uniwersalnych. Na przykład mogą to być koszulki lub swetry. Pozwoli to każdemu uczestniczyć w eksperymencie, nawet jeśli jeden z domowników nie jest entuzjastycznie nastawiony do trendu Family Look.

Zwróć uwagę na kolekcje kilku przedmiotów – w ten sposób każdy będzie mógł wybrać to, co mu się podoba i w czym jest mu wygodnie, jednocześnie zachowując jedność stylizacji. Identyczne ubrania dla rodzica i dziecka nie powinny być deformujące. Upewnij się, że fasony i kolory podkreślają atrakcyjność każdego członka rodziny, a nie tylko ciebie osobiście.

Pamiętaj, że dawno minęły czasy, kiedy wszyscy nosili białą koszulę. Nie musisz kazać każdemu kupować białej koszuli i dżinsów. Wybierz kilka kolorów i wybierz ubrania, które będą pasować do ogólnie wybranej kolorystyki.

Nie zapomnij o akcesoriach. Te nie tylko dodają uroku wybranej stylizacji, ale mogą zabawnie wyglądać na zdjęciach. Niech tata założy śmieszny krawat, który będzie trzymać jego żona. Jeśli planujesz sesję świąteczną, doskonałym rekwizytem są rogi reniferów lub czapki mikołajów.

Pamiętaj, że nie chodzi o tworzenie idealnych zdjęć. Zdjęcia rodzinne to czas na uchwycenie tego, jaka jest twoja rodzina. Nie oznacza to jednak, że nie możesz nieco podretuszować swojego wizerunku. Zastanów się nad zabawnym szalikiem, uroczym płaszczem lub stylowym kapeluszem. Możliwości są nieskończone. Zastanów się nad wyborem jednego stroju do zdjęć rodzinnych, który ma wiele kolorów lub zabawny wzór. Kupując ubrania dla dzieci, kieruj się do sklepów, które mają kolekcje dopasowane kolorystycznie. Ubranka dla wszystkich dzieci można wtedy kupić w jednym sklepie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz