Odzież zimowa dla dziewczynek - co powinna zawierać?

Odpowiednio dobrany zestaw ubrań. Zapewni dziewczynce komfort i sprawi, że nawet wyjście na dwór w mroźną pogodę będzie bezpieczne.

Jaka powinna być czapka i szalik dla dziewczynki?

Czapka i szalik dla dziewczynki powinny być przede wszystkim odpowiednio dopasowane. W większości przypadków obwód głowy (w centymetrach) jest podany na metce czapki jako jej rozmiar. Aby wybrać nakrycie głowy, warto jednak dokonać dokładnego pomiaru. Bierzemy centymetr krawiecki i mierzymy obwód głowy dziecka. Taśmę układamy równomiernie - wzdłuż najszerszej części tyłu głowy, nad brwiami i uszami.

Siatki wymiarowe czapek dziecięcych są prawie identyczne we wszystkich krajach świata. Na metkach z reguły wskazany jest obwód głowy, wzrost lub wiek. Znając choć jeden z tych parametrów, bez problemu dobierzesz „właściwy” zestaw, jakim jest czapka i szalik dla dziewczynki.

Zwykle system numeracji opiera się na liczbach parzystych z przedziałem 2 jednostek (np. 42, 44, 46 itd.) Są to czapki wykonane z gęstszego materiału. Na metkach można znaleźć również inną numerację - podwójne rozmiary (na przykład 42-44, 44-46 itp.) Zazwyczaj czapki te są wykonywane z elastycznej tkaniny. W przypadku niektórych marek europejskich, amerykańskich i chińskich zwyczajowo oznacza się rozmiar czapek literami - XXS, XS, S itp. Nieco trudniej jest wybrać odpowiednią czapkę z tych oznaczeń, ponieważ rozstaw wokół obwodu głowy jest znacznie większy.

Jaka powinna być kurtka zimowa dziewczęca?

Większość rodziców wybiera kurtki zimowe dla swoich dzieci. Są zarówno ciepłe, jak i lekkie. Ich fason sprzyja aktywnym zabawom na świeżym powietrzu – nie krępują ruchów. Ale oczywiście pod warunkiem nabycia odpowiedniego modelu.

Kurtka zimowa dziewczęca wykonana z materiału to świetna alternatywa dla kurtki puchowej. Ma podobny krój, jedyną różnicą jest wypełniacz. Kupowana jest na 1-2 sezony. Kurtka zimowa dziewczęca powinna być ciepła, lekka i wiatroodporna, powinna mieć dobrą odporność na brud i wodę. Rzecz ta powinna być łatwa w pielęgnacji, nie tracić swoich pierwotnych właściwości i wyglądu po wielu praniach, a także szybko wysychać.

Dzieciom w każdym wieku nie zaleca się kupowania rzeczy, które zbyt łatwo się brudzą. Zarówno maluchy, jak i starsze dzieci są dość aktywne zimą na świeżym powietrzu - jeżdżą na sankach, lepią śnieżki. Współcześni producenci oferują kurtki dziecięce w różnych stylach - wydłużone, skrócone, obcisłe lub o swobodnym kroju. Najlepsza opcja to kurtka do połowy uda, z regulacją objętości. Nie zaleca się kupowania kurtki zimowej na wzrost. Ale powinna być wystarczająco obszerna, aby między ubraniami pod spodem nadal pozostawała szczelina powietrzna.

Optymalne modele na zimę wykonane z wysokiej jakości tkaniny poliestrowej lub nylonowej są wiatroszczelne i wodoodporne, a często posiadają dodatkową powłokę odpychającą brud. Wewnętrzna podszewka kurtki dziecięcej idealnej na zimę wykonana jest z naturalnych materiałów, na przykład polaru. Powinien być przyjemny w dotyku i pozwalać ciału oddychać, zapewniając tym samym dobrą wymianę powietrza.

Ocieplane spodnie dla dziewczynki na zimę

Ocieplane spodnie dla dziewczynki na zimę

Zimą spódniczki nie są najlepszym wyborem. Dużo większy komfort zapewnią ocieplane spodnie dla dziewczynki. Wybierając spodnie dla małych dziewczynek, zwróć uwagę na to, aby pasowały do ich rozmiaru i były odpowiednio obcisłe. Jednocześnie ocieplane spodnie dla dziewczynki nie mogą być zbyt ciepłe. Jeśli dziecko się poci, a następnie wyjdzie na zimno, to szybko może się przeziębić.

Buty zimowe dla dziewczynki – jak dobrać?

Buty zimowe dla dziewczynki dzielą się na kilka rodzajów:

  • Buty i kozaki - tradycyjne modele, odporne na zużycie i trwałe.
  • Modele membranowe są lekkie, nie przemakają, nadają się do noszenia w deszczowe i mroźne zimy, odpowiednie dla aktywnych dziewczyn. Najlepsza opcja na deszczową pogodę.
  • Śniegowce - doskonale akumulują ciepło, nie przemakają, nadają się na długie spacery.
  • Kozaki i buty ugg są wygodne, miękkie, odpowiednie na ostrą suchą zimę.

Wybór konkretnego modelu zależy od preferencji dziecka oraz możliwości finansowych rodziców. Buty zimowe dla dziewczynki powinny być przede wszystkim wygodne. W niewygodnych butach dziecko bardzo szybko się zmęczy. Ponadto takie buty są niewygodne i pojawia się ryzyko upadku i kontuzji. Dlatego przy wyborze butów należy wziąć pod uwagę:

  • Rozmiar. Minimalny margines to 5 mm, zalecany to 15 mm. Stopa powinna leżeć swobodnie, aby dziewczynka mogła poruszać palcami. Tak mała przestrzeń zapewnia nie tylko komfort ułożenia stopy, ale również cyrkulację powietrza dla ciepła;
  • Szerokość. Część przy palcach powinna mieć szerszy obszar pięty.
  • Zapięcie. Powinno dobrze trzymać nogę dziewczynki, działać łatwo i szybko. W przypadku bardzo małych dzieci lepiej jest wybierać modele z regulowanymi zapięciami - rzepami lub sznurowadłami. Dla starszych dzieci odpowiednie są wysokie modele bez zapięć i zamków błyskawicznych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz