Odzież do karmienia piersią - czym się kierować przy wyborze?

Odpowiednio dobrana odzież, podczas karmienia piersią nie tylko ułatwi ci codzienne funkcjonowanie, ale też sprawi, że szybciej i łatwiej wykonasz swoje obowiązki.

Czym jest odzież do karmienia piersią?

Specjalnie dobrane biustonosze mogą sprawić, że karmienie dziecka będzie o wiele wygodniejsze i prostsze. Do wyboru jest wiele różnych rozmiarów i wzorów. Niektóre kobiety zaczynają je nosić już od początku ciąży. Oprócz wygody i wsparcia głównym priorytetem przy wyborze garderoby podczas karmienia piersią powinno być znalezienie odzieży umożliwiającej szybki i łatwy dostęp dla dziecka. Odzież do karmienia piersią powinna być luźna i ułatwić ci nakarmienie dziecka bez większych problemów.

Najczęściej zatem odzież do karmienia piersią to:

  • Tank topy i dekolt w kształcie litery V – z szerokimi otworami na ramiona i obniżonym dekoltem, dzięki czemu można je po prostu odsunąć na bok lub opuścić, aby nakarmić dziecko.
  • Koszule zapinane na guziki – możesz pozostawić dolne guziki zapięte, odpinając górny i środkowy guzik, dzięki czemu będziesz mogła wygodnie karmić dziecko. Świetnie sprawdzi się także bluzka z szerokim dekoltem i wiązaniem.
  • Kopertowa sukienka – szukaj sukienek, które mają jedną warstwę materiału nałożoną na drugą. Zapewniają one dziecku szybki i łatwy dostęp do piersi, a jednocześnie pozwalają zachować wygodę i styl.
  • Topy crossover – mają wszystkie zalety kopertowej sukienki, t-shirtu lub dekoltu w kształcie litery V. Chociaż są wygodne i praktyczne, mogą również wyglądać o wiele bardziej stylowo niż wiele innych ubrań do karmienia piersią.
  • Kombinezony – są praktyczne, wygodne i bardzo eleganckie. Ponadto wiele modeli ma prosty przód zapinany na guziki i niski dekolt, co ułatwi karmienie.
  • Ogrodniczki – pasuje do nich podkoszulek lub t-shirt z głębokim dekoltem. Gdy musisz nakarmić dziecko, możesz po prostu rozpiąć jeden bok ogrodniczek i w razie potrzeby zdjąć lub odsunąć górę.

Na co zwrócić uwagę wybierając bluzki do karmienia piersią?

Co jest najważniejsze przy wyborze odzież do karmienia piersią? Zwróć uwagę na następujące rzeczy:

  • Lekkie materiały – przede wszystkim ważny jest komfort. Twoje ubranie powinno przede wszystkim zapewniać dziecku swobodę ruchu i dostęp do piersi.
  • Jasne kolory – podczas karmienia piersią często pojawiają się wycieki. Ślady i plamy są mniej widoczne na jaśniejszych kolorach niż na ciemniejszych. Możesz także użyć szalika lub kardiganu, aby zakryć zacieki.
  • Bluzki do karmienia piersią powinny mieć różne rozmiary. Noś odzież na zmianę – zapakuj koszulkę na zmianę lub zapasowy model do torby. Może to pomóc ci zachować czystość i wygodę, gdy jesteś poza domem.
  • Bluzki do karmienia piersią uzupełnij wkładkami laktacyjnymi wielokrotnego użytku.

Sukienka do karmienia piersią

Sukienka do karmienia piersią – co jeszcze musisz wiedzieć?

Praktycznie wszystkie sukienki do karmienia piersią zostały zaprojektowane tak, aby wyłapywać wycieki z piersi podczas pierwszych kilku tygodni karmienia piersią. Są miękkie, delikatne i chłonne. A ponieważ są większe niż przeciętne wkładki laktacyjne, jest mniejsze ryzyko, że będzie ci w nich niewygodnie. Oznacza to, że będziesz mogła zachować czystość, suchość, wygodę i pewność siebie przez cały dzień.

Sukienka do karmienia piersią jest nie tylko wygodna, ale też bezpieczniejsza dla dziecka. Noszenie zwykłego stanika i klasycznej sukienki jest niepraktyczne, a z medycznego punktu widzenia może to być niebezpieczne. Jeśli podczas karmienia piersią nosisz zwykły stanik, najprawdopodobniej jest obecnie dla ciebie za mały. Jednocześnie zdejmowania stanika za każdym razem, kiedy potrzebujesz nakarmić dziecko, jest bardzo uciążliwe. Sukienka do karmienia piersią zapewni ci w tym przypadku, najwyższy komfort.

Ubrania do karmienia – czy będą pasować?

Noszenie zwykłego stanika zwiększa ryzyko zapaleniem sutka. Dwadzieścia procent kobiet cierpi na zapalenie sutka w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po urodzeniu. A wczesne objawy zapalenia sutka przypominają grypę. Ubrania do karmienia pozwalają zmniejszyć ryzyko pojawienia się objawów nawet o 80%. Ważne jest jednak aby ubrania do karmienia były odpowiednio do ciebie dopasowane. Zastanów się też, jaki styl preferujesz? Racerback czy tradycyjne paski? Biustonosz z zapięciem czy bez? To o czym trzeba pamiętać, to, że ubrania zaprojektowane do karmienia wcale nie muszą być niezgrabne, pozbawione stylu czy ponadwymiarowe. Dziś jest tak olbrzymi wybór odzieży tego typu, że bez większego problemu dobierzesz coś, co pasuje do twojej stylizacji i indywidualnego gustu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz