Obuwie dla chłopca na jesień

Statystycznie dziecko w wieku szkolnym spędza około 30 godzin tygodniowo w butach. Samo to wskazuje, jak ważny jest odpowiedni wybór butów dla dziecka.

Buty jesienne dla chłopca – co jest najważniejsze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów?

  • Materiał. Buty jesienne dla chłopca wykonane ze skóry naturalnej są najlepszą opcją. Skóra oddycha, a stopa dziecka nie będzie pociła się w takich butach. Modele wykonane ze skóry naturalnej dopasowują się do kształtu dziecięcej stopy i dzieci czują się w nich bardzo komfortowo. Buty ze sztucznej skóry są tańsze, ale nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Zawsze też wybieraj buty ze skórzaną wkładką i skórzaną wyściółką.
  • Zapięcia. Najczęściej to: rzep, zapięcie metalowe lub sznurowadła. W większości przypadków rodzice kupują buty jesienne dla chłopca zapinane na rzep lub mokasyny na gumkę. W przypadku nastolatków wskazane są modele na sznurowadła.
  • Profilaktyczne właściwości obuwia. Należy dobierać obuwie, uwzględniając cechy stopy dziecka. Lekarze ortopedzi zalecają podparcie podbicia - aby zapobiec płaskostopiu.
  • Unikaj kupowania używanych butów.

Trapery jesienne dla chłopca - jak określić prawidłowy rozmiar

Wybierając buty dla dziecka poniżej 10 roku życia, musisz zadbać o ich właściwe dopasowanie:

  • Margines między kciukiem dziecka a czubkiem butów nie powinien przekraczać 1 cm, w przypadku pulchnej stopy do 1,2 cm.
  • Najszersza część stopy powinna pasować do najszerszej części buta.
  • Trapery jesienne dla chłopca powinny mieć odpowiednie zapięcie. Te mają bezpiecznie zabezpieczać piętę z tyłu.
  • Podeszwy i obcasy butów nie powinny przekraczać 3 cm.
  • Pamiętaj, aby zmierzyć obie stopy

Niezależnie od tego, czy mierzysz stopy dziecka samodzielnie w domu, czy zlecasz to sprzedawcy w sklepie, upewnij się, że zmierzono obie stopy. Większość dzieci i dorosłych ma jedną nogę dłuższą lub nieco szerszą. Unikaj kupowania zbyt dużych butów, ponieważ dziecku nie będzie w nich wygodnie. Trapery jesienne dla chłopca wymienia się co kilka miesięcy. Niestety stopa dziecka rośnie w młodszym wieku bardzo dynamicznie.

Ocieplane buty dla chłopca na jesień

Modne trzewiki jesienne dla chłopca w wieku nastoletnim

Kiedy dziecko jest małe, projekt i styl butów nie będzie aż tak ważny. Ale dla nastolatka wygląd butów odgrywa niemal decydującą rolę w wyborze. Niestety, wybór modnych butów może mieć pierwszeństwo przed wygodą i łatwością noszenia. Dlatego rodzice powinni negocjować z dzieckiem i pomóc mu w wyborze.

Najczęściej nastolatki wybierają sportowe trzewiki jesienne dla chłopca. Warto zdecydować się na dwie opcje: bardziej oficjalne buty do szkoły i buty sportowe na zmianę. Na przykład tenisówki oraz trampki czy sneakersy. Jeśli chodzi o wyjściowe, modne trzewiki jesienne dla chłopca, to odpowiednie są mokasyny ze skóry naturalnej lub zamszu z miękką podeszwą.

Ocieplane buty dla chłopca – popularne modele

W okresie dorastania każdy nastolatek chce wyglądać jasno, stylowo i odważnie. Dlatego w tym czasie chłopcy szczególnie dbają o komponowanie swojego wizerunku, chcąc wywrzeć pozytywne wrażenie na dziewczynach. Zaczynają eksperymentować z wyglądem i stylem, którego obowiązkową częścią są modne i piękne buty.

Ocieplane buty dla chłopca sportowe są jednym ulubionych stylów nastolatków. Przy minimalizmie i ograniczonej liczbie detali, takie buty są praktyczne, wygodne i odporne. Ilość modeli dostępnych w sklepach też jest ogromna. Podobnie jak gama kolorystyczna. Jednak w nadchodzącym sezonie dominującym kolorem będzie błękit i wszelkie odcienie metaliczne. Wbrew pozorom takie buty nie wyglądają pretensjonalnie, dodając wizerunkowi młodego mężczyzny pewnej lekkości i śmiałości. W tym sezonie ocieplane buty dla chłopca to często białe lub ciemne sneakersy, które z łatwością można połączyć z jeansami.

Dzisiejsza technologia umożliwia produkcję butów bardzo wysokiej jakości z materiałów syntetycznych. Takie buty będą tańsze, ale ich żywotność jest zdecydowanie krótsza niż ich odpowiedników wykonanych z prawdziwej skóry.

Na późną jesień i zimę zaleca się, aby nastolatki miały w swoim arsenale także ciepłe i wygodne klasyczne buty. Wysokość powinna być do kostki lub nieco wyższa. Buty powinny zapewniać wygodne sznurowanie i mieć stabilną podeszwę. Jeśli chodzi o kolorystykę butów, nie ma tu żadnych tabu. Możesz skupić się wyłącznie na podstawowym stylu ubioru i życia. Bez problemu kupisz klasykę w ciemnych kolorach, które uzupełnione są wieloma detalami i dodatkami. Takie buty świetnie komponują się z dżinsami czy odzieżą sportową, zapewniając poczucie wygody i komfortu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz