Modne czapki jesienne dla dzieci

Zapewne wielu z nas pamięta, jak w dzieciństwie nie lubiliśmy nosić czapek, bo albo były zrobione z szorstkich, nieprzyjemnych materiałów i powodowały swędzenie skóry głowy, albo wyglądały nieatrakcyjnie i wstydziliśmy się w nich chodzić do szkoły.

Na szczęście dziś z łatwością znajdziesz modele, które będą nie tylko wyglądać atrakcyjnie, ale też są całkowicie bezpieczne i zapewnią komfort dziecku.

Czapka jesienna dla rocznego dziecka – kryteria wyboru

Idealna czapka jesienna dla rocznego dziecka to taka, w której te czuje się komfortowo. Nie „gryzie”, nie pociera, nie uciska głowy. Jednocześnie nie przesuwa się, nie zakrywa linii oczu i nie krępuje ruchów. Dlatego wybierając czapkę, przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar. Najlepiej zmierz głowę dziecka przed pójściem do sklepu lub odwiedzeniem sklepu internetowego. Przeciągnij miarkę po uszach, brwiach i przez tył głowy w jej najbardziej widocznym miejscu. Taśma powinna ściśle przylegać do skóry. Czapka jesienna dla rocznego dziecka powinna przede wszystkim chronić malucha przed zimnem. W przypadku bardzo małych dzieci lepiej kupować czapki wykonane z naturalnych materiałów, ze szwami skierowanymi na zewnątrz. Dzięki temu ochronisz jego skórę przed otarciami. Pod cieplejsze wełniane czapki lepiej założyć lekkie bawełniane wstawki, aby wełna nie gryzła i nie wywoływała dyskomfortu.

Jaka powinna być czapka jesienna dla dziewczynki?

Nawet u młodszych dziewczynek, ważna jest nie tylko wygoda, ale i piękno. Dlatego czapka jesienna dla dziewczynki powinna być nie tylko wygodna, ale też np. w kolorach które preferuje dziecko.

Na jesień wybierz czapkę półsezonową, np. z ocieplanej dzianiny, a na zimę wybierz cieplejszą opcję. Aby czapka nie powodowała dyskomfortu u dziecka, należy uważnie wybierać materiał. Ciepłe czapki, dzianinowe lub wełniane, po założeniu na głowę mogą powodować podrażnienia. Na szczęście obecnie dostępne są modele czapek ze specjalną miękką wyściółką, która nie podrażnia skóry głowy.

Oprócz tego czapka jesienna dla dziewczynki powinna być odpowiednio dopasowana. Dzieci rosną w różnym tempie, dlatego należy wybierać czapkę nie tyle ze względu na ich wiek, ile na obwód głowy. Aby to poprawnie określić, weź grubą nić lub miarkę i wyznacz wymiary wzdłuż wystających punktów głowy: tył głowy, nad uszami, skroniami i czołem. Jeżeli nie ma możliwości dokonania pomiarów, skorzystaj z tabeli według wieku, aby w przybliżeniu określić wymagany rozmiar czapki dla dzieci.

Czapka jesienna dla dziewczynki

Czapka jesienna dla chłopca – o czym jeszcze musisz wiedzieć?

Czapka dziecięca na jesienne spacery powinna być wykonana z polaru, akrylu lub wełny. Na cieplejsze dni polecamy czapki bawełniane – dzięki niej, skóra na głowie dziecka będzie mogła oddychać. Pamiętaj: dziecku nie powinno być gorąco w czapce. Dobrym wyborem jest czapka jesienna dla chłopca z zakrywanymi uszami. W tym wieku możesz też zdecydować się na dziecięcą kominiarkę. Ogrzeje nie tylko głowę, ale także uszy i szyję. Nie potrzebujesz nawet zakładać do tego szalika.

Choć dzieci w tym wieku szybko rosną, warto odpowiednio zadbać o nakrycie głowy dziecka. Czapka jesienna dla chłopca powinna być prana ręcznie. Wyjątkiem są modele bawełniane lub polarowe – można je prać w programie dla tkanin delikatnych. Jeśli czapka posiada pompony, pamiętaj o ich zdjęciu przed praniem. Jeśli są przyszyte, lepiej prać ją ręcznie. Samą czapkę susz w pozycji poziomej. Z dala od grzejników. Przestrzegaj tych zasad, a czapka nie straci swojego wyglądu i posłuży dłużej niż jeden sezon.

Czapka jesienna młodzieżowa – co jest modne w tym sezonie?

Hitem nadchodzącej jesieni są tzw. wzory skandynawskie. To czapki w stylu etnicznym i łączą kilka podstawowych kolorów - na przykład niebieski, czarny, biały i różowy. Ozdobne kompozycje łączą w sobie stylistyczne wizerunki flory i fauny (jeleń na tle choinek czy dużych płatków śniegu). Do takich czapek z reguły dołączony jest szalik.

Inna modna czapka jesienna młodzieżowa w tym sezonie to komin. Kominy z powodzeniem sprawdzają się jako ciepły kaptur i szalik. Faworytem sezonu jest też niewątpliwie czapka jesienna młodzieżowa z uszami. Jeśli dziecko jest uczulone na futro, warto zdecydować się na oryginalne czapki z wełny i angory. Niektóre modele mogą być wykonane w formie klasycznego nausznika z klapą w przedniej części i uzupełnione o podszewkę z wiskozy, która imituje lśniący i gładki naturalny polar. Czapki z uszami dla dziewczynek zachwycają różnorodnością delikatnych odcieni oraz bogactwem elementów zdobniczych w postaci pomponów, kwiatów i haftów. Modne są również czapki z dzianiny z uroczymi zwierzętami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz