Moda dla puszystych z dużym brzuchem – czym się charakteryzuje?

Jesteś właścicielką atrakcyjnej figury i powinnaś być z niej dumna, ale jednocześnie masz problem z wystającym brzuszkiem? To nie problem. W uzyskaniu odpowiedniej stylizacji pomogą ci sukienki, które zakrywają brzuch i podkreślają sylwetkę.

Moda dla puszystych – rozmiar i długość

Współcześnie moda dla puszystych pozwala znaleźć rozwiązanie prawie każdego problemu. Aby sukienka w jak największym stopniu ukrywała dodatkowe kilogramy w brzuchu i bokach, należy wziąć pod uwagę nie tylko krój sukienki, ale także zwrócić uwagę na takie niuanse, jak materiał, kolor, wzór itp.

Sukienka musi mieć ścisły rozmiar. Aby wyraźnie podkreślała figurę, ale do niej nie pasowała. Te kobiety, które próbują wszystkich oszukać i wybierają stroje niepasujące do rozmiaru, oszukują przede wszystkim siebie. Nosząc mniejszą sukienkę, uważają, że wyszczuplają sylwetkę, ale to tylko podkreśla niedoskonałości ciała. Twoim zadaniem jest wybrać sukienkę, która zakryje nieatrakcyjny brzuszek i podkreśli części ciała, z których możesz być dumna. Dlatego długość sukienki zależy od tego, czy chcesz zaprezentować nogi, czy nie. Na przykład, jeśli masz długie, smukłe nogi, to oczywiście skup się na nich. Wybierz sukienki średniej długości: za kolano, za kolano, tuż pod kolanem. Ogólnie długość, w której czujesz się komfortowo. Jeśli z jakiegoś powodu nadal chcesz zakryć nogi, wybierz sukienkę o długości midi lub sukienki do podłogi.

Moda dla puszystych zakłada zawsze wizualne rozszerzenie sylwetki. Doskonale nadają się do tego długie sukienki. Kobiety niskiego wzrostu powinny nosić długie sukienki na obcasach, w przeciwnym razie sylwetka będzie wydawać się jeszcze niższa.

Odzież dla puszystych - materiał

Materiał sukni może się różnić, ale odzież dla puszystych powinna podkreślać kształt sylwetki. Dlatego, jeśli sukienka jest dziana, dzianina powinna być na tyle ciasna, aby nie rozciągała się, gdy tylko usiądziesz w niej na krześle. Dzianina powinna wyraźnie podkreślać sylwetkę, a nie „przyklejać się”. Gęste tkaniny nie oznaczają grubych. Sukienki z bouclé, puszystych tkanin, a także sukienki z dużymi dzianinami mogą dodać objętości, a nie ją ukryć.

Błyszczące tkaniny również mogą nas zmylić. Odbijają światło głównie od wypukłych partii sylwetki, przez co niepotrzebnie zwracają uwagę na brzuch. Nie oznacza to, że satynowe sukienki są dla ciebie zabronione. Już podczas przymierzania należy zwrócić na to uwagę, ponieważ stopień odbicia światła przez tkanki może być różny, podobnie jak stopień wypukłości brzucha. A w niektórych stylach sukienek (na przykład sukienka w kształcie litery A) odbicie światła od tkaniny najprawdopodobniej nie będzie odgrywać żadnej roli.

Jeśli lubisz delikatne ażurowe materiały, to niech rękawy lub górna część sukienki będą wykonane z takiego właśnie materiału, a wszystko inne z gęstego materiału korygującego figurę. Istnieje opinia, że ciemne kolory odchudzają. I jest to prawda. Odzież dla puszystych często jest projektowana w tych kolorach. Jednak jeśli potrzebujesz tylko zamaskować brzuch, ale ogólnie masz szczupłą sylwetkę, kolor sukienki może być dowolny. Dobrze jest, jeśli kolor sukienki na brzuchu będzie ciemniejszy niż kolor główny.

Przy pełnej sylwetce idealne są ciemne kolory. Ale to nie znaczy, że musisz nosić odzież dla puszystych we wszystkich odcieniach czerni i szarości. Nie zapominaj, że istnieją inne piękne ciemne kolory (bordowy, zielony, niebieski itp.). Ciemne kolory mogą być tłem dla jasnych, ciepłych wydruków.

Moda dla puszystych

Ubrania plus size z nadrukiem

Istnieje błędne przekonanie, że nadruk zawsze dodaje objętości. To nieprawda i ubrania plus size mogą być opatrzone nadrukiem. Niekiedy nadruk czasami, lepiej maskuje wystający brzuch i boki niż jednolity kolor. Bo przypadkowo rozmieszczone abstrakcyjne rysunki uniemożliwiają oczom skupienie się i dostrzeżenie wyraźnych granic konturu niedoskonałych części ciała. Trzeba uważać tylko wtedy, gdy tło jest wyraźnie widoczne na sukienkach z dużym nadrukiem. Rozciągane pionowe wzory i linie wyszczuplają sylwetkę. Poziome paski mogą dodać dodatkowe kilogramy. W przypadku kobiet z pełną sylwetką ubrania plus size powinny być w jednolitym kolorze.

Moda plus size – dodatkowe wskazówki

Moda plus size zna kilka sztuczek, które pomogą ci wyglądać lepiej. Bielizna wyszczuplająca pomoże skorygować wyszczuplający brzuszek. Ale ciągłe chodzenie w korygującej bieliźnie, jest uciążliwe. Zaburza krążenie krwi, co jest zdecydowanie szkodliwe dla zdrowia. Ponadto tworzy dodatkową warstwę odzieży, która może sprawić, że będzie ci gorąco, szczególnie latem. Dlatego staraj się dopasować sylwetkę do stylu i koloru sukienki. I zostaw bieliznę wyszczuplającą na wypadek, kiedy musisz wyglądać perfekcyjnie ze wszystkich stron.

Obserwuj swoją sylwetkę. Kiedy idziesz z wyprostowanymi plecami, mięśnie brzucha pracują lepiej, a brzuch wygląda schludniej. Moda plus size to także odpowiednio dobrane kroje sukienki. Jeśli masz bujny biust, smukłe nogi lub szczupłą talię, to te zalety należy podkreślić za pomocą odpowiedniego kroju sukienki. Pomoże to odwrócić uwagę od brzucha, który chcesz ukryć.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz