Kapelusze damskie na lato – jak dobrać damski kapelusz?

Wybór dobrego kapelusza jest bardzo ważny. Nie tylko 1/3 wszystkich nowotworów skóry pojawia się na twarzy, ale największą przyczyną przedwczesnego starzenia się, są skumulowane uszkodzenia skóry.

Jaki kapelusz damski na lato jest dla ciebie?

Zacznijmy od 5 podstawowych pytań, aby zawęzić wyszukiwanie

  • Czy będzie wiatr? Czy będzie gorąco?
  • Czy chcesz maksymalnej ochrony przeciwsłonecznej?
  • Jak szerokie rondo jest dla ciebie wygodne?
  • Jak ważna jest dla Ciebie moda?
  • Masz krótkie włosy?

Jeśli przewidujesz, że kapelusz damski na lato będzie musiał utrzymać się na wietrze, to pamiętaj, że kapelusz z szerokim rondem złapie wiatr, jakby miał własne skrzydła. W takim przypadku niezbędny jest pasek pod brodą. Wybierz kapelusz przeciwsłoneczny z siateczką po stronie korony lub czapkę wykonaną z szybkoschnącej tkaniny, która umożliwia chłodzenie. Jednym ze sposobów na ochłodzenie głowy w gorącym, suchym klimacie jest zmoczenie kapelusza.

Kapelusz damski na lato o maksymalnej ochronie, powinien mieć wskaźnik UPF 50 i rondo o szerokości 4 cali lub większej. Rondo musi być pochylone w dół. To opadające w dół rondo zapewnia ochronę przez wiele godzin w ciągu dnia.

Kapelusz damski plażowy – jaki będzie najodpowiedniejszy?

W samo południe, kiedy promienie słoneczne są bezpośrednio nad twoją głową, nawet czapka z rondem o średnicy 3 cali może zapewnić maksymalną ochronę głowy. Ale kiedy słońce wschodzi lub schodzi, promienie słoneczne mogą przemykać tuż pod kapeluszem. O świcie lub o zachodzie słońca, kiedy promienie słoneczne są praktycznie poziome, kapelusz z szerokim rondem może nie zapewniać żadnej ochrony.

Jeśli planujesz spędzać czas na świeżym powietrzu, gdy słońce jest blisko obu horyzontów, możesz wybrać kapelusz damski plażowy taki jak Sol Blocker, który ma pionową ochronną blokadę materiału między tobą a słońcem.

Dobrą ochronę przeciwsłoneczną można uzyskać z rondem o szerokości poniżej 4 cali lub rondem, które jest bardziej horyzontalne. Sprawdź też, z jakim rondem czujesz się komfortowo? Niektóre panie bez problemu poradzą sobie z szerokim rondem, podczas gdy inne uważają kapelusz damski plażowy z takim rondem za niewygodny. Konkluzja jest taka, że im szersze rondo kapelusza, tym więcej powierzchni zasłania słońce. Ale prawie równie ważny jest kąt ronda. Kapelusz z szerokim rondem wychodzący prosto jest dobry, ale gdy słońce nie świeci prosto nad głowę, promienie mogą wchodzić pod rondo. Rondo pochylone w dół zapewnia więcej godzin ochrony.

Jak ważna jest dla ciebie moda? Wiele kapeluszy została zaprojektowana z myślą o spełnieniu specjalnych wymagań w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, takich jak ochrona całej twarzy, dodatkowa ochrona szyi lub zwiększona wentylacja. Jednak takie modele najczęściej nie są elementem najnowszych kolekcji.

Następnie przyjrzyjmy się twoim włosom. Masz krótkie lub przerzedzone włosy? Jeśli tak, siateczkowe panele na czubku mogą zapewnić dodatkowy przepływ powietrza, aby twoja głowa była lepiej chłodzona. Mając na uwadze maksymalną ochronę przed słońcem, lepiej wybrać kapelusze bez siateczek.

Kapelusze damskie na lato

Funkcjonalny kapelusz damski letni

Czy masz krótkie włosy? Jeśli tak, powinnaś szczególnie martwić o twoją szyję. Osłona przeciwsłoneczna lub bez ronda o grubości powyżej 4 cali pozostawia szyję otwartą na działanie promieni słonecznych. Zazwyczaj najlepszym wyborem będzie kapelusz z pełnym rondem.

Włosy mogą wysychać, pękają i łamią się od nadmiernej ekspozycji na słońce. Farbowane włosy są szczególnie podatne na problemy pod wpływem promieni UV promieniowanie, więc aby je chronić, wybierz kapelusz damski letni z dużym daszkiem. Trzymaj się z daleka od czapek z daszkiem, które wystawiają włosy na działanie promieni słonecznych.

Ważny jest też rozmiar, jaki ma kapelusz damski letni. Ciasny kapelusz może spowodować u ciebie bóle głowy. Wiele modeli jest regulowanych, ale we wszystkich przypadkach pamiętaj, aby przymierzyć każdy kupowany kapelusz.

Kapelusz damski słomkowy i promieniowanie UV

Nawet kapelusz damski słomkowy z najszerszym rondem nie będzie w stanie uchronić cię przed promieniami odbijającymi się od ziemi, pobliskiego samochodu lub innej odblaskowej powierzchni, dlatego noszenie kremu przeciwsłonecznego jest ważne dla maksymalnej ochrony przed słońcem. Ogólna zasada: tkanina chroniąca przed słońcem jest zawsze lepsza niż krem przeciwsłoneczny, jeśli chodzi o ochronę przed szkodliwymi promieniami słońca, ale niestety nie zawsze jest to praktyczne. W miejscach, w których nie możesz zakryć tkaniny, użyj kremu przeciwsłonecznego. Maksymalną ochronę przeciwsłoneczną zapewnia kapelusz damski słomkowy i krem przeciwsłoneczny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz