Kapelusz słomkowy damski na letnie upały

Choć historia kapelusza słomkowego sięga czasów starożytnych, to dziś jest to jeden z najpopularniejszych i zarazem najbardziej funkcjonalnych atrybutów plażowych.

Dlaczego warto wybrać kapelusz słomkowy naturalny?

Bardzo wiele kobiet nie przywiązuję uwagi do letniego nakrycia głowy. Tymczasem jest ono niezbędne, zwłaszcza jeśli spędzamy dużo czasu na pełnym słońcu. Najważniejsze jest, aby wybrać styl nakrycia głowy, który pasuje do kształtu twarzy i twojej urody. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie szczegóły, jak wiek, cechy wyglądu.

Kapelusz słomkowy naturalny to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Ich specyficzną zaletą jest to, że łatwo pod nim ułożyć fryzurę. Wystarczy zebrać włosy lub zrobić ciasno zapleciony warkocz z tyłu. Najnowsze trendy to kapelusz słomkowy naturalny ze średnim rondem i drobnym splotem. Dobrze, jeśli jest udekorowany wstążkami, kwiatami. Słomkowe kapelusze nadają się do lekkich sukienek, lekkich dżinsowych garniturów, bawełny, naturalnych tkanin. Preferowane kolory to biały, jasny, beżowy, jasnożółty. Takie modele służą do ukrywania twarzy przed jasnym światłem słonecznym. Preferowanymi materiałami są słoma, nici naturalne lub tkanina.

Jak wybrać kapelusz słomkowy damski z małym rondem?

Istnieje kilka ogólnych zasad wyboru kapeluszy słomkowych:

  • Jasna kolorystyka, która pomaga odbijać promienie UV. Pomysł zakupu czarnego kapelusza jest dobry tylko wtedy, gdy będzie ci służyć wieczorem.
  • Naturalne, „oddychające” materiały, które zapewniają swobodną cyrkulację powietrza i nie zatrzymują wilgoci. Najlepsza opcja to właśnie kapelusz słomkowy damski z małym rondem, ewentualnie tekstylne czapki lub czapki z dzianiny. Jedyną akceptowalną opcją w przypadku materiałów syntetycznych jest czapka z daszkiem.
  • Niezależnie od stylu, nakrycie głowy, musi pasować do ciebie. W przeciwnym razie nie tylko będzie wyglądać śmiesznie, ale nie zapewni wystarczającej ochrony.
  • Kapelusz słomkowy damski z małym rondem pasuje do każdej stylizacji, także po prostu stroju kąpielowego – jednoczęściowego czy dwuczęściowego.

Kapelusz słomkowy damski

Kapelusz słomkowy damski z dużym rondem – czym się cechuje?

Uważa się, że już starożytni greccy pasterze jako pierwsi robili słomkowe kapelusze. Słoma była i jest materiałem tanim, a jednocześnie przyjaznym dla człowieka. Słomkowe kapelusze robiono też w krajach azjatyckich. Tylko tam do tego celu używano nie pszenicy, a słomy ryżowej. Kapelusze azjatyckie miały również oryginalny stożkowaty kształt, który różnił się od kapeluszy europejskich.

Kapelusz słomkowy damski z dużym rondem wywodzi się bezpośrednio z Włoch. Ten projekt kapelusza tłumaczy się tym, że we Włoszech jest dużo słonecznych dni w roku i trzeba odpowiednio chronić się przed palącymi promieniami. Sam kapelusz słomkowy damski z dużym rondem ma wiele zalet:

  • Słoma jest naturalnym, przyjaznym dla środowiska i całkowicie bezpiecznym dla zdrowia materiałem. Nie zawiera szkodliwych substancji, nie powoduje alergii.
  • Słomkowy kapelusz jest bardzo lekki. Aby zapobiec zdmuchnięciu go przez wiatr, lepiej przymocować do niego sznurek, za pomocą którego kapelusz możesz pewnie przymocować do głowy.

Uniwersalny i funkcjonalny biały kapelusz słomkowy

Zaletą słomianego kapelusza jest to, że jest wykonany z naturalnych materiałów, skóra głowy w nim oddycha, a jednocześnie biały kapelusz słomkowy chroni nas przed udarem. Istnieje wiele odmian kapeluszy słomkowych. Z najsłynniejszych możemy wymienić kapelusz z szerokim rondem, sombrero, panamę i kapelusz kowbojski.

W przypadku słomkowego kapelusza ważny jest materiał, z którego został wykonany. Istnieją materiały syntetyczne, które tylko imitują prawdziwą słomę. Nie zaleca się zakupu takich modeli. Początkowo takie nakrycia głowy były tkane ze słomy ryżowej, ale obecnie wiele jest tkanych ze słomy pszennej. W szczególności bardzo popularna jest słoma pszenna florencka. Ale najdroższy będzie kapelusz utkany ze słomy rośliny toquilla. Proces wykonania czapki toquilla jest bardzo skomplikowany i odbywa się ręcznie. Wybierając biały kapelusz słomkowy, weź pod uwagę typ swojej urody. Szczupłe dziewczyny powinny pamiętać, że rondo kapelusza nie powinno wychodzić poza ramiona. Słomkowy kapelusz z dużym rondem nie jest też odpowiedni dla kobiet o niskim rozmiarze.

Słomkowy kapelusz z szerokim rondem świetnie sprawdzi się na wakacjach na plaży, nie tylko ochroni twarz przed poparzeniem, ale także ochroni ramiona. Ale na miejskie spacery lepiej jest preferować słomkowy kapelusz z krótkim rondem. Kapelusze możesz łączyć z dowolnymi ubraniami. Pasuje nawet do nieformalnego stylu klasycznego. Nosząc go z lekką sukienką, możesz stworzyć stylizacje boho chic lub romantyczną tu najlepsze są słomkowe kapelusze, ozdobione wstążkami lub innymi elementami dekoracyjnymi, tak jak to było modne w latach 70.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz