Jakie buty zimowe na śnieg dla dziecka?

Wybór odpowiednich butów na zimę dla dziecka to nie tylko kwestia jego komfortu, ale też zachowania zdrowia i bezpieczeństwa.

Jakie buty zimowe na śnieg będą odpowiednie?

Warto wcześniej zadbać o to, aby w dziecięcej szafie znalazły się odpowiednie buty. Ale jakie buty zimowe na śnieg będą najlepsze? Wszystkie opcje zimowego obuwia mają zarówno zalety, jak i wady. Niektóre nadają się na ostre mrozy, ale zupełnie nie nadają się na błoto pośniegowe i deszcz ze śniegiem, inne są idealne na stosunkowo ciepłe zimy, nie do spacerów na mrozie, inne świetnie nadają się dla starszych dzieci, ale są złą opcją dla najmłodszych.

Zanim zaczniemy mówić o zaletach i wadach poszczególnych rodzajów butów zimowych, warto przypomnieć pierwszą i główną zasadę wyboru butów dla dzieci. To jakie buty zimowe na śnieg są najlepsze, zależy od wieku malucha. Zatem dopóki dziecko nie zacznie chodzić, nie potrzebuje twardych butów z twardą podeszwą. W wózku wystarczą mu ciepłe futrzane botki. Wystarczająco ogrzeją stopy dziecka. Nie należy także kupować butów zimowych na przyszłość. Zwłaszcza jeśli chodzi o dziecko, które dopiero zaczyna chodzić. Stopa dziecka rośnie bardzo szybko, dlatego buty należy kupować na bieżąco.

Jaka podeszwa buta na śnieg – modele skórzane

Buty wykonane ze skóry naturalnej zawsze były uważane za idealną opcję dla dzieci. Doskonale ogrzewa stopę (wytrzymuje 20-stopniowe mrozy), pozwala stopie „oddychać”, nadaje się na suchą i mokrą pogodę, nie wymaga szczególnej pielęgnacji, a do tego wygląda pięknie i schludnie. To jaka podeszwa buta na śnieg jest właściwa, zależy od wieku dziecka i stanu nawierzchni. Im twardszy śnieg, tym większe ryzyko, że pod nim znajduje się lód. W takim przypadku sprawdzi się podeszwa z traktorem.

Buty wykonane ze skóry gładkiej lub nubuku idealnie sprawdzą się jako pierwsze buty dla dziecka, które dopiero zaczyna naukę chodzenia. W takich butach stopa jest dobrze umocowana, co jest bardzo ważne dla niemowląt. Dla maluchów, które poruszają się z większą pewnością siebie, odpowiednie są wyższe buty. Ale but nie powinien być zbyt wysoki, aby nie utrudniać ruchu dziecka. Wybierając pierwsze skórzane buty dla małych dzieci, warto sprawdzić jakość ocieplenia i podeszwy. Jaka podeszwa na śnieg jest optymalna? Wybieraj modele, gdzie ta wykonana jest z termoplastycznej gumy. W takich butach dziecku będzie ciepło, wygodnie, a sama podeszwa działa antypoślizgowo.

Śniegowce dziecięce

Pierwsze buty zimowe dla dziecka z membraną

Buty membranowe pojawiły się jakiś czas temu, ale już zostały docenione przez miliony użytkowników. Membrana nie przemaka nawet w najcięższym błocie pośniegowym i nie powoduje pocenia nóg. Tego typu pierwsze buty zimowe dla dziecka mają wiele zalet, ale nie są odpowiednie dla wszystkich dzieci. Początkowo buty te były przeznaczone dla sportowców oraz osób kochających aktywny wypoczynek i spędzających dużo czasu na zimnie. Dlatego nadają się one jako pierwsze buty zimowe dla dziecka, kiedy te porusza się już swobodnie i pewnie stoi na nogach.

Jakie zalety mają ciepłe śniegowce dla dzieci?

Śniegowce to wielowarstwowe buty zimowe, które chronią stopy dziecka nie tylko przed zimnem, ale także przed wilgocią. Ciepłe śniegowce dla dzieci można nazwać nowoczesną wersją klasycznych filcowych butów. Oprócz warstwy filcu posiadają ochronę z propylenu i membrany, dzięki czemu noga jednocześnie zatrzymuje ciepło i się nie poci. Ta opcja jest odpowiednia zarówno w klimacie ostrej zimy, jak i przy błotnistej pogodzie w środku sezonu.

Ciepłe śniegowce dla dzieci są dostępne też w cieplejszej wersji. Takie buty nazywa się UGG. To buty zimowe wykonane z owczej skóry. Głównymi zaletami tych butów jest ich lekkość i ocieplenie. Nie nadają się jednak na deszczową pogodę: skóra owcza szybko się zamoczy i schnie długo. Buty UGG bez tradycyjnej twardej podeszwy są odpowiednie dla małych dzieci, które nie zaczęły jeszcze chodzić.

Osobną kwestią są filcowe buty. Filc doskonale ogrzeje dziecko w wózku. Dla dzieci, które już zaczęły chodzić, będziesz musiała wybrać modele z gumową podeszwą. Takie buty uznawane są za jedne z najcieplejszych (niestraszny im nawet 30-stopniowy mróz). Ale filcowe buty mają też wady. Po pierwsze, szybko wchłaniają wilgoć. Po drugie, nie wszyscy ortopedzi uważają filcowe buty w przypadku dzieci, które dopiero zaczęły chodzić. Według lekarzy specyficzna konstrukcja butów nie wpływa najlepiej na kształtowanie się rosnącej stopy. Dlatego powinnaś stosować to obuwie naprzemiennie z butami w rodzaju śniegowców.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz