Eleganckie spodnie chłopięce - co warto kupić dla chłopca?

Spodnie to podstawowy element garderoby każdego chłopca. Są niezbędne do szkoły, a także na spotkania z przyjaciółmi, na eleganckie przyjęcia urodzinowe i właściwie wszędzie. Dlatego wybierając je, warto poświęcić temu nieco czasu i uwagi.

Jakiej długości powinny być spodnie dla chłopca?

Kształt spodni dziecięcych, zwłaszcza szkolnych, nie jest zbytnio zależny od trendów w modzie. Co najważniejsze, powinny łączyć funkcjonalność i wygodę. Jednym z obecnych trendów jest zacieranie granic między strojem formalnym a codziennym, dlatego spodnie do szkoły powinny równie dobrze pasować zarówno do codziennej nauki, jak i na uroczyste okazje.

Najlepiej sięgnąć po sprawdzone klasyki. Ciemny kolor, elegancki krój i zwięzły design – to trzy sekrety nienagannego wyboru. Jedynym kompromisem, na jaki możesz sobie pozwolić, jest dość luźny krój. Zbyt wąski model, bez względu na to, jak pięknie wygląda, będzie ograniczał ruchy dziecka. Pamiętaj, że nawet jeśli kompletujesz strój szkolny, to nie ma to być skafander kosmiczny. Dzieci nie tylko siedzą w ławce, ale też chodzą, a nawet biegają.

Głównym czynnikiem, według którego wybierane są spodnie dla chłopca, jest objętość paska - przy jego pomiarze taśma centymetrowa musi koniecznie przechodzić dokładnie tam, gdzie będzie pasek spodni. Zgodnie z klasycznymi kanonami długość spodni należy dobrać tak, aby nogawka z tyłu sięgała do połowy obcasa. Sprawi to, że powstanie lekkie zagięcie z przodu. Szerokość nogawek może się nieznacznie różnić w zależności od fasonu i materiału spodni. Z reguły jedna trzecia lub połowa buta powinna być widoczna spod nogawki. Główną ozdobą spodni są równe szwy i wysokiej jakości okucia. Należy również zwrócić uwagę na następujące szczegóły:

  • Najlepsze dopasowanie do paska zapewniają spodnie zapinane na dwa guziki, a nie na jeden.
  • Specjalna taśma, obszyta wzdłuż dolnej krawędzi spodni, uchroni je przed zużyciem, a jednocześnie będzie swoistym obciążeniem ściągającym nogawki.
  • Pożądane jest, aby spodnie dla chłopca były wykonane z miękkich i ciepłych tkanin.

Pamiętaj, że każdy chłopieć musi mieć co najmniej dwie pary spodni. Ubrania starczają na długo, jeśli są regularnie prane lub czyszczone.

Eleganckie spodnie chłopięce – styl jest ważny

Wybierając spodnie do szkoły dla chłopca, zwróć uwagę na ich styl. Eleganckie spodnie chłopięce powinny być praktyczne, wygodne, funkcjonalne i równie odpowiednie zarówno na uroczyste, jak i codzienne wyjścia. Najlepiej jest preferować ciemny kolor, elegancki krój i prosty design. Spodnie powinny być luźne, nie krępować ruchów, gdy dziecko chodzi, pochyla się lub siada na krześle.

Eleganckie spodnie chłopięce w kolorze czarnym to uniwersalne rozwiązanie na skompletowanie podstawowego zestawu. Jeśli uważasz, że ten kolor jest zbyt ponury i nudny, możesz zdecydować się na alternatywne kolory - granatowy, szary lub brązowy.

Dobierając optymalną długość, pamiętaj, że zgodnie z zasadami stylu klasycznego nogawka z tyłu powinna sięgać do połowy obcasa. Nie kupuj spodni, które są zbyt małe albo dokładnie dopasowane. Dziecko bardzo szybko rośnie. Jeśli długość spodni jest za duża, możesz je zawsze podwinąć. Specjalna taśma, obszyta u dołu nogawek, zabezpieczy je przed przetarciem, nada pożądany kształt i ułatwi prasowanie.

Garnitury chłopięce

Spodnie garniturowe chłopięce na gumce – wybierz dopasowany model

Równie istotnym kryterium wyboru, jest jakość wykonania. Linie powinny być równe i schludne. Wystające nitki, niespójność szwów, brak dodatków – takie spodnie garniturowe chłopięce na gumce są ci niepotrzebne. Co najważniejsze modele spodni, które zapinane są na 2 guziki, zapewnią lepsze dopasowanie do sylwetki. Jeśli jeden z nich odpadnie, drugi utrzyma spodnie na biodrach.

Spodnie garniturowe chłopięce na gumce wykonane z miękkiej tkaniny powinny mieć podszewkę, która ochroni spodnie przed przedwczesnym zużyciem i rozciągnięciem w okolicy kolan. Jeśli szukasz spodni, które sprawdzą się jako element garderoby na uroczystości, ważne wydarzenia, to najlepiej pasują spodnie o klasycznym kroju zestawione z marynarką. Najbardziej odpowiednimi kolorami w tym przypadku byłyby czarny, granatowy, szary, brązowy. Również surowe spodnie będą doskonałym wyborem na specjalne okazje. Jednak do codziennego użytku możesz bezpiecznie wybrać stylowe i modne style spodni dla swojego dziecka, na przykład chinosy i khaki.

Jak dobrać spodnie chłopięce w kratę – kilka wskazówek

Wybierając klasyczne spodnie chłopięce w kratę, warto pamiętać o kilku prostych wskazówkach:

  • Między ciałem dziecka a spodniami nie powinno być zbyt dużo wolnej przestrzeni. W obszarze talii maksymalnie dwa palce.
  • Jeśli dziecko kuca w spodniach i narzeka, że jest mu za ciasno, to zdecydowanie nie jest to jego rozmiar.
  • Jeśli masz wątpliwości co do wyboru długości spodni, lepiej wziąć spodnie chłopięce w kratę z lekkim zagięciem u dołu, tak aby pięta była do połowy zamknięta.
  • Chinosy i spodnie khaki mają węższą sylwetkę, więc jeśli wyglądają trochę za ciasno podczas przysiadu, jest to normalne w przypadku tych modeli.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz