Czapka wiosenna dla dziewczynki - eleganckie czapki dla dziewczynek

Bez względu na to czy dziecko ma 5 czy 10 lat, czapka powinna dobrze przylegać do jego główki, jednocześnie nie ściągając zbyt mocno. Wtedy nakrycie głowy nie będzie zsuwać się z czoła do oczu. Co jest jeszcze ważne, wybierając czapkę dla dziewczynki?

Czapka wiosenna dla dziewczynki wiązana – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Najprostszym sposobem na wybór czapki dla dziecka w każdym wieku jest jej przymierzenie. Widać wtedy wyraźnie, że czapka jest idealna - nie za mała i nie za duża. Jednak dziś często dokonujemy zakupów online, gdzie nie ma możliwości przymierzenia czapki.

W większości przypadków obwód głowy (w centymetrach) jest podany na metce czapki jako jej rozmiar. Wystarczy zatem znać rozmiar głowy dziecka. Bierzemy centymetr krawiecki i mierzymy obwód głowy dziecka. Taśmę układamy równomiernie - wzdłuż najszerszej części tyłu głowy, nad brwiami i uszami. Kiedy masz wymiar, to ryzyko, że czapka wiosenna dla dziewczynki wiązana będzie niedopasowana, jest minimalne.

Siatki wymiarowe czapek dziecięcych są prawie identyczne we wszystkich krajach świata. Na metkach z reguły wskazany jest obwód głowy, wzrost lub wiek. Znając choć jeden z tych parametrów, bez problemu dobierzesz „właściwą” czapkę. A niektóre marki wskazują na swoich ubraniach zarówno obwód głowy, jak i wiek.

Zwykle system numeracji według rozmiaru opiera się na liczbach parzystych z przedziałem 2 jednostek (np. 42, 44, 46 itd.) Są to czapki wykonane z gęstszego materiału - dziecko będzie mogło je nosić dokładnie do momentu głowa mu nie „wyrośnie” przez następne 1-2 cm. Na metkach można znaleźć również inną numerację - podwójne rozmiary (na przykład 42-44, 44-46 itp.) Zazwyczaj czapki te są wykonywane z elastycznej tkaniny - to dziecko nosi dłużej.

W przypadku niektórych marek europejskich, amerykańskich i chińskich zwyczajowo oznacza się rozmiar czapek literami – L, M, S, XS, XXS. Zazwyczaj tak oznaczana jest czapka wiosenna dla dziewczynki wiązana, kiedy dziecko ma więcej niż 10 lat.

Czapka dla dziewczynki na drutach – podstawowe informacje

Jeśli wynik pomiaru długości obwodu głowy mieści się między dwiema wartościami, musisz skupić się na porze roku. Potrzebujesz letniej lub wiosennej czapki? Następnie możesz wybrać ten, którego rozmiar jest zbliżony do mniejszego pomiaru. Lekkie czapki są zazwyczaj rozciągliwe, więc czapka dla dziewczynki na drutach będzie pasować, nawet jeśli jest teoretycznie numer za mała.

Jeśli wybierzesz nakrycie głowy, którego model powinien idealnie przylegać do głowy (np. czapka-kask), lepiej wybrać takie, które jest mniejsze. Taka czapka dla dziewczynki na drutach skutecznie będzie chronić uszy. Bardzo wygodne czapki ze specjalnymi regulatorami rozmiaru. Ale przede wszystkim dotyczy to letnich czapek - czapek i bandan. I są one przeznaczone raczej dla małych dzieci.

Czapka dla dziewczynki na drutach

Czapka dla dziewczynki z dwoma pomponami dobrana do pory roku

Zbyt ciepła, poza sezonem czapka dla dziewczynki z dwoma pomponami spowoduje przegrzanie, skóra na głowie dziecka będzie się pocić – co oznacza, że ryzyko wystąpienia przeziębienia wzrasta. Dlatego nie ma jednego uniwersalnego nakrycia głowy na każdą okazję. Obok ciepłych modeli, potrzebna ci będzie czapka dla dziewczynki z dwoma pomponami na wiosnę.

Kiedy już nie ma mrozu, ale możliwe są przymrozki i występuje zimny wiatr, lepiej wybrać czapki z dzianiny. Mogą być uzupełnione syntetycznym akrylem czy elastanem (sprawiają, że tkanina jest bardziej miękka, lepiej zachowuje swój kształt po praniu). Dobrym wyborem jest też dżersej, sztruks. Często występuje tu lekka izolacja (jak syntetyczny winterizer) i podszewka (polar lub bawełna). W zależności od kształtu czapek mogą to być również nauszniki, czapki z wydłużonymi uszami z wiązaniami oraz czapki zakrywające nie tylko główkę dziecka, ale i szyję

Komplet czapka i szalik dla dziewczynki

Komplet czapka i szalik dla dziewczynki na późną wiosnę, dobieramy pod innym kątem. W tym czasie izolacja głowy nie jest tak ważna, a na pierwszy plan wysuwa się odporność na wiatr i deszcz oraz utrzymanie mikroklimatu w warunkach zmian temperatury. Komplet czapka i szalik dla dziewczynki z wełny bolońskiej, membrany z podszewką z tkaniny lub polaru świetnie sobie z tym radzą – odpowiednio zatrzymują ciepło, są wodoodporne oraz pozwalają skórze oddychać.

Należy pamiętać, że takie modele czapek posiadają regulacje za pomocą tasiemek, zapięć i klamer. Dzięki temu możesz nie tylko dopasować je do rozmiaru głowy, ale także rozpiąć lub zamknąć części nakrycia głowy, gdy zmienią się warunki pogodowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz