Czapka wiosenna dla chłopca - fajne czapki dla chłopców

Wiosna cechuję się zmienną i zdradliwą aurą. Poranne przymrozki, szybko ustępują wiosennemu słońcu. Taka pogoda wymaga odpowiedniego zabezpieczenia dziecka. A jednym z kluczowych elementów ubioru staję się czapka na wiosnę.

Czapka przejściowa dla chłopca – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając czapkę przejściową dla chłopca, należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • Wygoda (czapka przejściowa dla chłopca nie powinna wystawać, spadać na czoło, czy zsuwać się z głowy).
  • Przyjazność dla środowiska (materiały, z których wykonana jest czapka przejściowa dla chłopca, nie powinny powodować reakcji alergicznych).
  • Sezonowość (czapkę dla dziecka należy dobierać w zależności od pory roku).
  • Wiek dziecka (wszystkie czapki odpowiadają wiekowi, a raczej objętości główki dziecka).
  • Płeć (zarówno czapki jesienne, jak i przejściowe dla dziewczynek i chłopców różnią się stylem).

Cienka czapka dla chłopca na wiosnę

Najtrudniej jest wybrać czapkę w okresie jesienno-wiosennym. Wynika to z faktu, że pogoda o tej porze jest bardzo niestabilna, a pochmurne niebo często zastępuje słońce. Dodatkowo wiosną i jesienią czasami wieje wiatr, który może wywołać przeziębienie lub nawet doprowadzić do zapalenia ucha. Późną wiosną i wczesną jesienią najlepiej wybierać wiatroszczelne i wodoodporne czapki z denimu podszyte naturalnymi, oddychającymi materiałami.

Nawet cienka czapka dla chłopca, powinna dobrze przylegać do główki dziecka i zatykać uszy. Koniecznie zwróć uwagę na to, czy czapka posiada wiązania, zapięcia, rzepy, które ochronią uszy przed wiatrem.

Wczesną wiosną i późną jesienią dziecku będzie wygodnie w czapkach z weluru, polaru, wełny, ocieplonych poliestrem lub innym materiałem. Dobrze, jeśli cienka czapka dla chłopca na wiosnę jest wykonana z polaru lub dzianiny. Takie czapki doskonale zatrzymują ciepło i chronią przed zimnym jesiennym wiatrem. Optymalną opcją jest czapka komin. Zaletą tych ostatnich jest to, że można je nosić bez szalików. Niektóre modele posiadają wkładki membranowe w okolicy uszu, co zapewnia dodatkową ochronę. Materiały, z których wykonane są takie czapki to wełna, polar, dzianina z bawełnianą podszewką.

Czapka wiosenna dla chłopca

Jaka powinna być czapka i komin dla chłopca?

Samo nakrycie głowy nie może być ani za duże, ani za małe. Duże czapki mogą ślizgać się po głowie, a tym samym być niewygodne dla dziecka. Dlatego czapka i komin dla chłopca, muszą być możliwie jak najbardziej dopasowane do rozmiaru głowy dziecka. Aby czapka i komin dla chłopca dobrze leżał na głowie i nie powodowała dyskomfortu, należy najpierw zmierzyć obwód głowy. Często uzyskane pomiary są równe rozmiarowi nakrycia głowy na metce kapelusza. Jednak warto pamiętać o kilku niuansach:

  • U noworodków w wieku poniżej trzech miesięcy obwód głowy zwiększa się o 1,5-2 cm co dwa miesiące.
  • Od trzech miesięcy do jednego roku - o 1 cm miesięcznie.
  • Od 1 roku do 2 lat - o 2 cm.
  • Od 2 do 10 lat - o 0,5 cm rocznie.

Dlatego im młodsze dziecko, tym częściej będziesz zmieniać mu czapkę. W garderobie chłopca od 1 roku życia do 5 lat powinno znaleźć się kilka czapek: lekka czapka na wiosnę i lato, ocieplana czapka na jesień i ciepła czapka na zimę (z futerkiem lub syntetycznym wypełnieniem).

Jaki komplet czapka i komin dla chłopca - wiosna 2023

Choć moda nie jest najważniejszym kryterium, którym należy się kierować przy wyborze czapki dla chłopca, to jeśli to możliwe warto wziąć pod uwagę design i styl, jaki ma komplet czapka i komin dla chłopca. Wiosna to zwykle czas na czapki typu panama, szaliki, bandany oraz czapki z daszkiem.

Panama to bardziej letnia, wersja czapki. Gdy ozdobione są kokardkami, welonami, kwiatami, wyglądają jak eleganckie kapelusze. Jeśli jest bardzo ciepło, możesz ochronić głowę chłopca chustką. Bandany i pół sportowe czapki, to idealne modele dziecięce dla chłopców na późną wiosnę. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając komplet czapka i komin dla chłopca. Wiosna jak wspomnieliśmy, wyróżnia się zmienną pogodą. Kiedy jest ciepło, czapka powinna chłodzić główkę dziecka, a nie ją ogrzewać. Tkanina powinna dobrze wchłaniać wilgoć, przepuszczać powietrze i odbijać promienie ultrafioletowe. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład cienka bawełna, perkal.

Kolor nakrycia głowy również ma znaczenie. Jasne odcienie są zawsze lepszym wyborem, gdy słońce intensywnie grzeje. Jasne czapki będą odbijać promienie słoneczne, a także świetnie będą wyglądać w wiosennych stylizacjach. Czapki powinny być wygodne, ponieważ wiele dzieci nie lubi ich nosić. Panama powinna idealnie przylegać do głowy dziecka: nie uciskać ani nie przesuwać się, dlatego należy bardzo uważać przy doborze rozmiaru.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz