Buty na lato dla dziewczynek - jakie wybrać?

Buty dla dziecka powinny nie tylko mieć atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim zapewnić mu wygodę.

Lekkie buty dziecięce – materiał i rozmiar

Materiał na obuwie dziecięce powinien być naturalny i „oddychający”. Może to być na przykład skóra naturalna lub membrana termiczna, która łatwo odparowuje wilgoć z nóg, a jednocześnie nie przemaka. Materiał powinien być gęsty, trwały, ale nie sztywny.

Lekkie buty dziecięce powinny być dopasowane do nogi dziecka. Wybór rozmiaru butów dziecięcych nie jest łatwy, ale jeśli znasz kilka zasad, dasz sobie z tym radę.

Idealny margines to 8 mm dla butów letnich i 1-1,5 cm dla butów zimowych i trampek. Nie warto wybierać butów z marginesem większym niż 1,5 cm. Stopa i chód dziecka nie są jeszcze ukształtowane. Lekkie buty dziecięce, które są zbyt duże, mogą spowodować skręcenie kostki i inne urazy. Bardzo łatwo jest zmierzyć stopę dziecka. Aby to zrobić, potrzebujesz kartki papieru, długopisu lub ołówka i linijki. Połóż kartkę papieru na podłodze i połóż na niej stopę dziecka. Następnie długopisem i ołówkiem, obrysuj kontur nogi i zmierz najdłuższą odległość linijką. Będzie to rozmiar stopy dziecka w cm, według którego można bez problemu kupić buty w sklepie internetowym bez ich przymierzania.

Buty na lato dla dziewczynek – na co zwrócić uwagę?

W przypadku obuwia dziecięcego ważna jest obecność podbicia stopy - guzka po wewnętrznej stronie podeszwy. Podbicie stopy zapobiega rozwojowi płaskostopia. Tylna część butów dziecięcych musi być mocna i sztywna, aby stopa dziecka pewnie była osadzona w bucie. Dla prawidłowego ukształtowania stopy ważna jest również prawidłowa pięta. Buty na lato dla dziewczynek powinny mieć wysokość podeszwy z tyłu o 1-1,5 cm większą niż podeszwy z przodu. Podeszwa powinna być wyżłobiona, aby nie ślizgała się po powierzchni. Ponadto buty na lato dla dziewczynek powinny zginać się w podeszwie podczas chodzenia. Najwygodniejszym zapięciem na jest rzep. Buty ze sznurowadłami można kupić, gdy dziecko nauczyło się już wiązać sznurowadła. Obuwie ortopedyczne należy dobierać wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza, jeśli dziecko ma prawidłowo ukształtowaną stopę, to każde buty będą mu odpowiadać.

Buty na lato dla dziewczynki

Buty dla dziewczynek na lato – jak poznać obuwie dobrej jakości?

Buty powinny być wykonane z przyjaznych dla środowiska materiałów wysokiej jakości. Buty dla dziewczynek na lato nie muszą być z naturalnych materiałów. Bawełna nie zawsze jest lepsza od poliestru (np. syntetyki lepiej odprowadzają pot podczas aktywności), a skóra naturalna jest mniej wytrzymała, niż ekoskóra. Ważniejsze jest, aby buty posiadały atest potwierdzający bezpieczeństwo ich użytkowania.

Buty dla dziewczynek na lato powinny być dobrze wentylowane. Pot powinien jak najszybciej odparować ze środka buta. W innym przypadku stopy zaczną puchnąć, a buty staną się sprzyjającym środowiskiem do rozmnażania się grzybów i bakterii. Wymianę powietrza zapewniają paroprzepuszczalne materiały, pory we wkładce, siateczkowa cholewka oraz dodatkowe otwory w okolicy palców.

Wkładka ze wsparciem łuku zmniejsza ryzyko wystąpienia płaskostopia. Buty z płaską wkładką i podeszwą nie są „zabójcze” dla dziecka, ale jeśli będzie je nosić kilka godzin dziennie, warto wybrać modele z anatomicznymi wkładkami. Podeszwa powinna być sprężysta i zapewniać wystarczającą amortyzację podczas biegania i skakania, aby uniknąć mikrourazów kręgosłupa.

Modne buty dla dziewczynki – popularne modele

Sandały to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów butów, nadają się zarówno do użytku w pomieszczeniach, jak i do chodzenia po ulicy. Wierzch sandałów powinien być wykonany ze skóry naturalnej - nie utrudnia wymiany powietrza i spełnia wymogi higieniczne. Na wakacje najlepsze są modne buty dla dziewczynki z otwartymi palcami. Dla wielu dzieci odpowiednie są buty z dodatkowym paskiem do zabezpieczenia tylnej części stopy.

Letnia pogoda jest zmienna - upalne dni ustępują pochmurnym zimnym popołudniom. W takich przypadkach w szafie powinny znajdować się zamknięte modne buty dla dziewczynki - dobrze sprawdzają się trampki dziecięce.

Lekkie buty będą doskonałym wyborem do spacerów i aktywnych zabaw. Wytrzymała podeszwa zewnętrzna o dużej powierzchni z żebrowanym bieżnikiem zapewnia stabilność i pozwala dziecku czuć się pewnie na różnych nawierzchniach. Charakterystyczną cechą takich butów jest połączony system mocowania - zapięcie na rzep i elastyczne sznurowanie (w niektórych modelach). Nawet małe dziecko jest w stanie samodzielnie je zdjąć i założyć. Trampki są odpowiednie dla dzieci w różnym wieku, rozmiarze - od 21 do 38 lat. Dostępne w różnych kolorach - z łatwością wybierzesz dokładnie taką parę, jaka spodoba się twojemu dziecku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz