Buty dla dziecka na jesień - jakie wybrać?

Odpowiednio dobrane buty wpływają nie tylko na komfort, samopoczucie dziecka, ale również kształtują łuk stopy, postawę, chód, koordynację, równowagę i zdrowy rozwój układu mięśniowo-szkieletowego. Noszenie niewłaściwych butów może prowadzić do płaskostopia i skoliozy, a złej jakości szorstkie materiały mogą powodować pęcherze, zadrapania, odparzenia, choroby grzybicze i inne problemy dermatologiczne.

Jak wybrać buty jesienne dla dzieci?

Aby wybrać odpowiednie buty dla dziecka, należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, koszt, ale w większym na cechy użytkowe. Dziś rynek oferuje ogromny wybór wysokiej jakości obuwia dziecięcego w szerokim przedziale cenowym - od produktów w umiarkowanej cenie po luksusowe markowe produkty. Wybieraj buty tylko od sprawdzonych, zaufanych producentów, którzy specjalizują się w produkcji artykułów dla dzieci i młodzieży. Nie wahaj się poprosić sprzedawcę o certyfikat jakości. Co jest najważniejsze, jeśli chodzi o buty jesienne dla dzieci?

  • Ergonomia. Cechą stopy dziecka jest połączenie wąskiego obcasa z szerokim palcem i palcami. Ucisk może prowadzić do problemów z krążeniem. Bardzo ważne jest, aby przód stopy nie był ciasny, a dziecko mogło swobodnie poruszać palcami. Ponieważ wypełnienie jest różne, należy zwrócić uwagę na obecność klamer, rzepów i sznurówek, które pozwalają regulować zapięcie.
  • Materiał. Buty jesienne dla dzieci powinny być wykonane z naturalnych, oddychających materiałów o właściwościach termoregulacyjnych. W przypadku butów półsezonowych może to być naturalna, mikroperforowana lub eko skóra, zamsz, nubuk, bawełna, len i inne bioadaptacyjne materiały tekstylne. Tekstura powinna być miękka i giętka, aby stopa swobodnie się zginała.
  • Podeszwa powinna być elastyczna i plastyczna, a także mieć właściwości amortyzujące. Zegnij buty w dłoniach: podeszwa powinna tworzyć „łódkę” z luzem 5-10 stopni. W przypadku butów jesiennych wymagana jest powłoka antypoślizgowa - uchroni to dziecko przed przypadkowymi upadkami i urazami.

Obuwie dla dzieci na jesień – podparcie i obcas

Podparcie pomaga uformować prawidłowy łuk stopy, zapobiegając rozwojowi płaskostopia. Dotknij obuwie dla dzieci na jesień od środka – na wewnętrznej krawędzi podeszwy powinno znajdować się lekkie wybrzuszenie ortopedyczne, zapewniające wygodne podparcie stopy. Dzieci poniżej 3 roku życia nie potrzebują butów z podbiciem łuku. Rolę amortyzatora u niemowląt spełnia dostarczona przez naturę poduszka tłuszczowa, która chroni stopę.

Obcas jest często przeszkodą przy wyborze butów dla dziewczynek. Młode dziewczynki marzą o tym, by wyglądać dojrzalej i proszą rodziców o buty na obcasie. Trzeba wyjaśnić dziecku, czym grozi to w przyszłości: skrzywienie stopy, żylaki, zła postawa, ugięcie lędźwiowe kręgosłupa z przemieszczeniem kości biodrowych. Do czasu pełnego uformowania stopy rozmiar pięty nie powinien przekraczać 3-4 centymetrów. W przypadku chłopców podeszwa po stronie pięty powinna znajdować się 1-1,5 centymetra powyżej poziomu palca. Obuwie dla dzieci na jesień nie powinno być przekazywane od starszego brata. W trakcie noszenia but „dopasowuje się” do charakterystycznych cech chodu i kształtu stopy. Noszenie cudzych butów może zaburzać fizjologiczne cechy budowy stopy i prowadzić do różnego rodzaju deformacji.

Buty jesienne dziecięce

Jak wybrać rozmiar - buty jesienne dziecięce

Dziecku trzeba często kupować buty. Do 3 lat stopa zwiększa się średnio o 2-3 rozmiary rocznie. Dalej, w zależności od indywidualnego rozwoju - o 1-2 rozmiary. Do 3 lat stopę należy mierzyć co 3-4 miesiące.

Jeśli kupisz buty jesienne dziecięce na rozmiar, bardzo szybko zrobią się ciasne. Jeśli wybierzesz buty z dużym marginesem, nawet wysokiej jakości obuwie wydadzą się dziecku ciężkie i niewygodne. Stopa będzie się ślizgać, co prowadzi do skręceń i ścięgien, a także zwiększy prawdopodobieństwo upadków, zwichnięć i innych rodzajów kontuzji.

Aby wybrać odpowiedni rozmiar buta dziecięcego, należy pamiętać o ogólnej zasadzie: margines nie powinien przekraczać 1,5 centymetra długości stopy. Do butów zimowych +0,5 cm. Aby dokładnie określić rozmiar, stopę można zmierzyć nitką od dużego palca do pięty. Tak wybierzesz odpowiednie buty jesienne dziecięce.

Buty dla dzieci na jesień – jakie materiały będą najlepsze?

Na wiosnę i jesień dla dzieci odpowiednie są lekkie buty wykonane z naturalnych materiałów, a także nowoczesne polimery o właściwościach oddychających i przewodzących ciepło. Podczas deszczu i deszczu ze śniegiem stopy dziecka muszą pozostać suche, dlatego na deszczową pogodę najlepszym wyborem będą buty dla dzieci na jesień, wykonane z materiałów membranowych, odpornych na wilgoć i wodę. Nowoczesne technologie i innowacyjne materiały umożliwiają produkcję takich butów bez utraty właściwości „oddychających”. W suchą, ciepłą pogodę maluchy mogą włożyć buty dla dzieci na jesień z zamszu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz