Co nosić do pracy? Jak wyglądać profesjonalnie?

Jak ubrać się do pracy, żeby twoja stylizacja była odpowiednia, a jednocześnie funkcjonalna i elegancka?

Jak zachować dress code w pracy?

Musisz jasno określić obszar, w którym pracujesz. Jeśli twoja pozycja jest związana z bankowością, to najprawdopodobniej w biurze obowiązuje surowy dress code. W takim przypadku wybierz białą koszulę, ołówkową spódnicę pod kolanem, marynarkę, rajstopy lub pończochy, klasyczne buty na niskim obcasie. Jeśli masz szczęście, że możesz pracować w luźniejszej atmosferze. Wówczas dress code w pracy jest też mniej wymagający. Ale nadal radzimy unikać mini, głębokich dekoltów i klapek.

Buty na wysokim obcasie są nieodpowiednie, jeśli chodzi o dress code w pracy. Nie tylko nie pasują do wizerunku pracownika, ale także powodują duży dyskomfort. Wybierz klasyczne modele w kolorze brązowym, beżowym i czarnym z małym stabilnym obcasem.

Wygląd to nie wszystko. Bardzo ważna jest jakość produktu oraz materiał, z którego jest wykonany. Jest taka zasada: im lżejszy materiał, tym dłuższy powinien być rąbek. Na przykład szyfonowa sukienka lub koronkowa spódnica powinny znajdować się tuż nad, lub pod kolanem. Jeśli lubisz mini i jest to akceptowalne w twoim biurze, wybierz spódnicę z gęstszego materiału.

Strój do pracy – podstawowe zasady

Lekka jedwabna bluzka, wydłużona marynarka i szorty stworzą wspaniały zestaw, jeśli chodzi o strój do pracy. Najważniejsze, aby ich długość była odpowiednia. Aby znaleźć optymalną długość, przeprowadź prosty test: załóż szorty i usiądź na krześle. Jeśli czujesz na skórze chłód plastiku, to znaczy, że spodenki są za krótkie.

Zainwestuj w akcesoria. Stylizacja bez odpowiednich dodatków nie będzie wyglądała na kompletną. Eksperci zalecają przede wszystkim zakup odpowiedniej torby wykonanej z prawdziwej skóry. Pożądane jest, aby była wykonana w stonowanych kolorach i miała klasyczny design. Ołówkowa spódnica to znany element biurowego dress code'u. Taka spódnica może być o wiele ciekawsza, jeśli połączysz ją z jasną bluzką i masywnymi dodatkami.

Dopasowana sylwetka jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Strój do pracy trzeba skomponować tak, aby talia służyła jako akcent.

Stylizacja do pracy na luzie

Stylizacje do pracy na luzie – podstawa szafy

Stylizacja do pracy na luzie powinna odzwierciedlać twój styl i preferencje, ale są rzeczy, które są podstawą stylu biznesowego i które będą podstawą, nawet jeśli dozwolona jest stylizacja do pracy na luzie. Główna zasada wyboru ubrań do garderoby do pracy jest taka sama, jak w przypadku reszty garderoby: rzeczy powinny być skrojone, aby pasowały do twojej sylwetki, a kolor pasował do twojej palety kolorów.

Potrzebujesz spodni wykonanych z materiału odpornego na zagniecenia, który będzie łatwy do prania. Wybieraj spodnie wykonane z mieszanki (wełna, bawełna, len, wiskoza z dodatkiem poliamidu i poliestru) 100% naturalne materiały w są znacznie mniej funkcjonalne, szybko tracą kształt, marszczą się i rozciągają.

Klasyczna dopasowana sukienka noszona z marynarką lub samodzielnie to optymalna stylizacja do pracy na luzie. Lepiej mieć dwie opcje - w ciemnym neutralnym kolorze (czarnym, szarym, ciemnoniebieskim) i jasnym (beżowym, mlecznym, jasnoszarym). Aby sukienka lepiej pasowała, w składzie tkaniny powinien znaleźć się elastan. Takie sukienki szyte są w nieskończonej liczbie wariantów - z różnymi dekoltami, różnymi długościami iz różnych materiałów.

Czarna sukienka kopertowa jest uniwersalna, ale możesz też wybrać modele z miękkim nadrukiem. Te sukienki są nwygodne i pasują do większości typów sylwetki.

Klasyczny strój biurowy

W branży modowej istnieje termin – LFAP – prawo, finanse, administracja, polityka (prawnicy, finansiści, administratorzy, politycy) – to dziedziny, w których nadal obowiązuje bardzo rygorystyczny dress code lub przynajmniej klasyczny strój biurowy.

Właściwie klasyczny styl biznesowy w damskiej garderobie jest tak naprawdę bezpośrednim zapożyczeniem z męskiej garderoby i składa się z bardzo ograniczonej liczby elementów o kroju strukturalnym:

  • Garnitur dwuczęściowy (do spodni lub ze spódnicą).
  • Bluzki o kroju koszuli (z męskim kołnierzykiem, dekoltem w szpic lub stójką).
  • Sukienka płaszczowa o prostym kroju.
  • Klasyczne buty ze stabilnym obcasem (nie wyższym niż 5 cm i nie niższym niż 3 cm, buty z obcasem 7 cm można nosić na spotkania i imprezy biznesowe, wyższe na imprezy i inne okazje niebiznesowe).

Dopełnieniem tego zestawu jest klasyczny zegarek, delikatna biżuteria, cieliste pończochy, zgrabna stylizacja i miękki makijaż – to podstawowy strój biurowy w klasycznym biznesowym sensie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz