Odzież zimowa dla chłopca - co powinna zawierać?

Kluczowym zadaniem rodziców zimą jest odpowiednio ubrać dziecko, bez względu na to, czy idziecie wspólnie na spacer czy dziecko idzie do szkoły.

Czapka i szalik dla chłopca - zimowe ubranka dla przedszkolaków

Kiedy dziecko trochę urosło, zaczyna chodzić lub biegać, to konieczny staje się zakup jednoczęściowego kombinezonu. Uzupełni go czapka i szalik dla chłopca. Taki strój idealnie nadaje się na zimowy spacer.

Nieco bardziej skomplikowany wydaje się dobór ubrań do szkoły. Ubranie powinno być jak najlżejsze, aby dziecko nie przychodziło na zajęcia już zmęczone, ale jednocześnie ciepłe – w końcu często po szkole dzieci lubią bawić się śnieżkami z przyjaciółmi. Idealną opcją byłby zestaw nieprzemakalnej kurtki i spodni, a do tego czapka i szalik dla chłopca.

Kurtka zimowa dla chłopca – wskazówki

Wybierając ubranie dla chłopca, zadbaj o następujące rzeczy:

  • Kombinezon nie powinien być za ciasny ani za duży. Jeśli chcesz, możesz kupić kombinezon o rozmiar większy, ale jednocześnie uważaj, aby rękawy i nogawki były dobrze podwinięte i nie prostowały się, gdy dziecko jest aktywne.
  • Kurtka zimowa dla chłopca nie powinna być obszerna i utrudniać poruszania się, należy pamiętać, że grubość wcale nie jest wyznacznikiem komfortu.
  • Ważne jest, aby kurtka zimowa dla chłopca, nie była bardzo krótka, w przeciwnym razie podczas pochylania się plecy dziecka mogą być odsłonięte, pożądane jest, aby miała wewnętrzną gumkę, która ochroni plecy przed wiatrem. Kolejną ważną kwestią jest to, aby okolice szyi były dobrze zasłonięte, co również ochroni dziecko przed wychłodzeniem w środku.
  • Dokładnie sprawdź wszystkie zapięcia. Niektórzy rodzice wolą kupować zimowe ubranka z podwójnym zamkiem, to uchroni ich przed sytuacjami, w których zewnętrzny zamek się zepsuje.
  • Koniecznie zwróć uwagę na ilość izolacji w ubraniach. Jeśli zimą jest więcej niż minus 25 stopni, musisz wybrać ubrania z izolacją od 280 gramów.
  • Przed praniem rzeczy zimowych koniecznie przeczytaj etykietę producenta, w jaki sposób i w jakiej temperaturze można prać produkt. Nie wszystkie ubrania zimowe można prać w pralce.

Ocieplane spodnie dla chłopca

Ocieplane spodnie dla chłopca – jak dopasować je do kombinezonu?

Załóż dziecku kurtkę i poproś o podniesienie rączek do góry – w tej pozycji rękawy powinny być dokładnie dopasowane (na granicy nadgarstka i u nasady dłoni). Polecam przymierzyć większy rozmiar. Nawet jeśli wydaje ci się, że kurtka dobrze leży przy opuszczonych ramionach, nie zapominaj, że dziecko rośnie i aktywnie się porusza. Ocieplane spodnie dla chłopca to musy have zimowej odzieży.

Wybierając kombinezon, zwróć uwagę, czy ramiączka można regulować i czy w wybranym rozmiarze jest margines długości ramiączek, tak aby w miarę wzrostu dziecka można było je wydłużać. A żeby dobrać odpowiednią długość spodni, poproś dziecko, aby usiadło.

Ocieplane spodnie dla chłopca, należy przymierzać jak w przypadku dorosłych. Stojąc w butach, spodnie NIE powinny dotykać podłogi, ale też nie powinny odsłaniać kostki. Bez względu na rozmiar, dziecku powinno być wygodnie, więc pozwól mu usiąść kilka razy i się przespacerować. Oprócz długości rękawów i nogawek ważnym wskaźnikiem będzie tutaj długość wzdłuż pleców. Aby sprawdzić, czy kombinezon pasuje, sprawdź, czy przy uniesionych rączkach dziecka jest niewielki margines wzdłuż tułowia. Inaczej w trakcie noszenia może się okazać, że kombinezon uciska.

Jak wybrać buty zimowe dla chłopca?

Buty zimowe dla chłopca powinny mieć margines od 1 do 1,5 cm: 0,5 cm na palec u nogi / 0,5 cm na wzrost nóg / 0,5 cm na komfort chodzenia. Oprócz przymierzania musisz kupić wkładkę - dzięki temu lepiej zrozumiesz, czy jest niezbędny zapas. Jeśli wkładka nie jest potrzebna, załóż dziecku but i poproś, aby maksymalnie przesunęło nogę do przodu, a od strony pięty włóż palec do środka. Jeśli palec pasuje, to but jest za duży. Palec powinien wchodzić dość ciasno - to optymalny margines, jeśli palec u nogi porusza się swobodnie, to but jest dopasowany optymalnie.

Jeśli chcesz kupić buty z większym marginesem niż zalecany, to wybierz modele z maksymalną liczbą regulacji, aby noga nie wystawała, ale była dobrze zamocowana. I pamiętaj, aby poprosić dziecko o przespacerowanie się po sklepie - jeśli potyka się podczas chodzenia, lepiej wziąć mniejszy rozmiar buta. Nieco mniej starannie można przymierzyć buty zimowe dla chłopca, które nie wymagają sznurowania czy zapinania na rzepy. Wkładane buty mogą być nieco luźniejsze, gdyż sam fakt, że są one za kostkę, sprawia, że buty trzymają się mocno na nodze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz