Nieprzemakalne rękawiczki zimowe dla dziecka - jakie wybrać?
Zima to okres, kiedy musimy szczególnie ostrożnie podejść do ubioru dziecka. Dłonie i palce u maluchów mają delikatną skórę i łatwo mogą zmarznąć. Jakie cechy powinny mieć idealne rękawiczki dziecięce?
Rękawiczki zimowe dziecięce nieprzemakalne – podstawowe właściwości
Rękawiczki dla dzieci to niezastąpiony dodatek, bez którego nie można się obejść w chłodne pory roku. Oprócz głównego celu - ochrony dłoni dzieci, pełnią funkcję dekoracyjną. Różnią się ceną, jakością, krojem i rodzajem dziania. Rękawiczki zimowe dziecięce nieprzemakalne mogą być sprzedawane osobno lub w komplecie z czapkami i szalikami. Dobierane są w zależności od pory roku i pogody. Kolor rękawiczek i materiał należy połączyć z innymi elementami garderoby dziecka. Same rękawiczki zimowe dziecięce nieprzemakalne mogą być sztywne lub elastyczne, dopasowujące się do dłoni. Głównym kryterium przy wyborze takiego modelu jest rodzaj gumki.
Rękawiczki nieprzemakalne dla dzieci – najpopularniejsze modele
- Rękawiczki posiadają przegródki na każdy palec. Główną ich cechą jest to, że ręce dziecka mogą swobodnie się poruszać, a dzieci są w stanie wykonać dowolną czynność.
- Rękawiczki nieprzemakalne dla dzieci z dwoma oddzielnymi częściami, z czego jedna mieści kciuk. Ta opcja jest przeznaczona dla małych dzieci. Rodzaj izolacji odpowiada 2 lub 3 warstwom. Aby zapobiec zgubieniu rękawiczek, przyszyto je do elastycznej taśmy lub liny, która jest przewleczona przez rękawy.
- Rękawiczki nieprzemakalne dla dzieci, które nie mają pełnej przegródki na palce (rękawiczki przecięte). Nie nadaje się na mroźną pogodę. Pełnią bardziej funkcję dekoracyjną.
- Rękawiczki mitenkowe. Z tyłu posiadają zapięcie na guziki.
- Modele, które przypominają rękawiczki, ale mają wydłużony kształt i sięgają prawie do łokcia. Idealna ochrona przed przedostawaniem się zimna i śniegu pod ubranie dziecka. Odpowiednie dla aktywnych dzieci.
Jak wybrać rękawiczki niemowlęce zimowe?
Nie zaleca się kupowania rękawiczek z palcami dzieciom poniżej 3 roku życia. Trudno je im założyć i nie ogrzewają dobrze dłoni, w przeciwieństwie do jednokomorowych rękawiczek. Jeśli często spacerujesz z dzieckiem kup mu rękawiczki niemowlęce zimowe z podwójnym splotem, a także z polarową podszewką. Kombinowane rękawiczki wykonane z wełny i nici syntetycznych mają dobrą izolację i zachowują swój kształt. W niezbyt mroźne zimy można używać rękawiczek wykonanych z cienkiego polaru. Materiał ten ma właściwości hipoalergiczne i oddychające. Ze względu na szybki wzrost dzieci należy kupować rękawiczki niemowlęce zimowe o rozmiar większe.
Rękawiczki niedrapki dla noworodka – co warto jeszcze wiedzieć?
Ważne jest, aby określić prawidłowy rozmiar rękawiczek. Powinny mieć odpowiedni rozmiar i nie być za duże - jest to niewygodne dla dziecka. Jednak jak wspomnieliśmy rękawiczki niedrapki dla noworodka o rozmiar większe, to dobry wybór. Jeśli rękawiczki będą bardzo ciasno przylegać do dłoni, dziecka, zakłóci to krążenie krwi, a przy zimnej pogodzie dłonie dziecka zmarzną. Rękawiczki niedrapki dla noworodka powinny dobrze przylegać do dłoni, bez fałd i zmarszczek. Zimowe rękawiczki i mitenki z podszewką będą znacznie cieplejsze i zapewnią ciepło dłoniom. Oprócz tego:
- Zwróć uwagę na kształt dłoni dziecka.
- Kompozycja powinna zawierać naturalne składniki, aby lepiej zatrzymywały ciepło.
- Przed zakupem koniecznie przymierz rękawiczki. Aby to zrobić, musisz najpierw zmierzyć długość i szerokość dłoni. Dla najmniejszych - 0, dla dzieci od 4 do 6 lat odpowiedni jest rozmiar 14.
- Aby określić rozmiar, musisz znać 2 wskaźniki: wiek, rozmiar dłoni. W drugim przypadku musisz umieścić centymetr między kciukiem a palcem wskazującym dziecka, owijając dłoń wokół jej najszerszej części. Pomiaru dokonuje się na obu rękach. Wynikiem będzie największy uzyskany rozmiar.
- Rękawiczki dziecięce mogą być ocieplane. Te modele są wybierane na mroźną pogodę. Na okres jesienny wybierz dodatki bez polaru. Doskonałym rozwiązaniem będą te wykonane z naturalnej wełny, która zapewnia ochronę przed zimnem.
- Rękawiczki wykonane z tkaniny membranowej to dobra alternatywa dla wełny. Nie chłoną wilgoci, nie przemakają i zatrzymują ciepło.
- Rękawiczki i mitenki dziane nadają się do stosowania jesienią. To modele idealne na chłodną pogodę. Dzianina występuje w różnych kolorach i wzorach. Wybór zależy od wieku dziecka.
- Wybierając rękawiczki, należy zwrócić szczególną uwagę na kolor. Należy go łączyć z odcieniem odzieży wierzchniej i innymi dodatkami w postaci szalika i nakrycia głowy. Nie zapominajmy o praktyczności. Białe rękawiczki nie są najlepszą opcją dla dziecka. Często się brudzą i wymagają częstego prania. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji są materiały syntetyczne.
Komentarze (0)