Zimowe zabawy w domu: kreatywne pomysły na spędzanie czasu z dziećmi
Jesienne zabawy na świeżym powietrzu – jak ubrać dzieci na aktywny dzień?
Jesień to cudowna pora roku, jednak wraz z nadejściem chłodów wybór ubrań dla dziecka staje się coraz trudniejszy. Zwłaszcza że jesienią pogoda jest nieprzewidywalna.
Aktywne zabawy jesienne dla dzieci – jak się do nich przygotować?
Rodzice muszą wziąć pod uwagę warunki pogodowe, ponieważ jesienią zdarzają się zarówno ciepłe, jak i mroźne dni. Może nagle zacząć padać deszcz lub wiać silny wiatr. Aktywne zabawy jesienne dla dzieci wymagają zatem odpowiedniego doboru ubrań.
Ważne jest, aby wybierać rzeczy, które można łatwo zdjąć i założyć. Jest to szczególnie istotne, jeśli chodzi o aktywne zabawy jesienne dla dzieci. Odzież powinna mieć minimalną liczbę zamków błyskawicznych, guzików i zapięć. Dziecku wygodniej jest się wówczas bawić.
Strój na okres jesienny powinien składać się z trzech warstw. Na przykład możesz najpierw założyć T-shirt, potem sweter i spodnie, a dopiero potem kurtkę lub wygodny kombinezon. Na dolne warstwy warto wybierać rzeczy wykonane z naturalnych materiałów, np. wełny czy bawełny. Syntetyki dłużej zachowują swój piękny wygląd, ale mają też wadę – takie tkaniny prawie nie oddychają. W rezultacie dziecko będzie się pociło i może się przeziębić.
Dla aktywnych dzieci odpowiednie są lżejsze ubranka – im więcej dziecko się porusza, tym jest mu cieplej.
Jak ubrać dziecko odpowiednio do temperatury – podpowiadamy!
Świeże powietrze jest kluczem do zdrowia i pełnego rozwoju dziecka. Dlatego każde dziecko potrzebuje spacerów, które wzmocnią jego organizm i poprawią ogólną kondycję. Musisz jednak wiedzieć, jak ubrać dziecko odpowiednio do temperatury. Na szczęście istnieją pewne rekomendacje, które pozwalają nam ułatwić ten proces. Podpowiadamy jak ubrać dziecko odpowiednio do temperatury:
- – 10…– 5°. Gruby kombinezon i ciepła kurtka, skarpetki, ciepła czapka i szalik.
- – 5…0°. Gruby kombinezon i ciepły komplet, lekki szalik i dość gruba czapka, botki.
- 0…5°. Lekki bawełniany kombinezon i ciepły strój na wyjście, skarpetki, ciepła czapka i cienki szalik.
- 5…10° Body wykonane z naturalnej tkaniny, ciepły kombinezon, skarpetki i czapka.
- 10…15° Body, komplet z dzianiny, skarpetki i czapka
W co ubierać dziecko jesienią – praktyczne przykłady
Kiedyś rodzice wybierali dla swoich dzieci ciężkie kurtki puchowe, które były co prawda ciepłe, ale dzieciom jednocześnie groziło w nich przegrzanie i miały trudności w poruszaniu się w takich ubraniach. Czasy się zmieniły i warto na nowo rozważyć, w co ubierać dziecko jesienią. Warto przyjrzeć się bliżej jednosezonowym kurtkom wiatroszczelnym, które są dość lekkie, wodoodporne. Nie należy wybierać kurtek puchowych z naturalnym wypełnieniem, ponieważ puch gęsi może powodować alergie, a także łatwo ulega zamoknięciu.
Zastanawiasz się, w co ubrać dziecko jesienią? Skoncentruj się na wieku dziecka. Jeżeli jeszcze nie zaczęło chodzić lub dopiero od niedawna stawia pierwsze kroki, należy go ciepło ubrać. Ważny jest także krój spodni na jesień. Wybieraj modele z wysokim stanem lub na szelkach, zwłaszcza jeśli dziecko nie wie jeszcze, jak samodzielnie dopasować ubranie. Odpowiednio dobrane spodnie nie tylko pięknie wyglądają, ale na pewno nie będą się zsuwać podczas zabawy.
W chłodne jesienne dni przydadzą się rękawiczki lub średniej grubości czapka. Powinny być związane, aby dziecko ich nie zgubiło.
Jak ubrać dziecko na jesienny spacer i zorientować się, że maluch marznie?
Niektórym rodzicom trudno jest zrozumieć, jak ubrać dziecko w określonych warunkach. Ale rozumiejąc i dostrzegając pewne znaki, będziesz wiedzieć, jak ubrać dziecko na jesienny spacer. Tym samym dziecko czuje się komfortowo, jeśli:
- Jego ręce są ciepłe.
- Plecy są suche i jednocześnie nie za zimne.
- Ma dobry nastrój, a samo dziecko zachowuje się spokojnie.
To jak ubrać dziecko na jesienny spacer zależy od temperatury na zewnątrz, ale obserwując zabawy malucha, łatwo jest stwierdzić, kiedy dziecku jest zimno. Takie szczególne znaki to:
- Bladość twarzy.
- Ręce i szyja są zimne.
- Pojawia się katar.
- Dziecko jest przygnębione.
Niekiedy zbyt grube ubrania sprawia, że dziecko ulega przegrzaniu. Możesz to rozpoznać po takich znakach jak:
- Jego policzki są zbyt gorące.
- Ma wilgotne włosy.
- Zachowuje się niespokojnie.
- Ma spocone plecy.
W zależności od tego, jak wygląda i jak zachowuje się dziecko, możesz samodzielnie wyciągnąć wnioski na temat tego, jak czuje się dziecko i tym samym dostosować wybór odzieży, nawet wbrew radom ekspertów. Pamiętaj bowiem, że dzieci, zwłaszcza nieco starsze, podobnie jak dorośli, mają różne poziomy odczuwania temperatury.
Komentarze (0)